Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Ce buget imi trebuie pentru 6 zile in Costinesti?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
36 replies to this topic

#1
Wobbe

Wobbe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 12.01.2015
Peste 2 saptamani merg cu prietenii la Costinesti si vreau sa stiu cam ce buget imi trebuie. Vreau sa fiu cat mai pregatit.
Pana acum am mers numai cu familia, deci ei s-au ocupat de bani deci nu am idee ce si cat costa etc.

O sa stau 5 nopti. De cazare mi-am zis ca poate gasesc ceva la 20-30 de lei pe noapte, merg la cheie (ce credeti?). Nu tin sa stau in lux dar am nevoie de putina liniste, spatiu, un pat comod si un dus, credeti ca o sa gasesc asa ceva la banii astia? Posted Image)

Am terminat cu cazare = 150 de lei (daca punem 30 de lei pe noapte), se poate reduce la 100 de lei, depinde de noroc
Bilete (dus-intors) = 50 lei
Manacare/zi = 50 lei (cat pot sa mananc pe zi) - dimineata se presupune ca o sa mancam ceva la casa, oua, branza, rosii chestii de genul deci mai mult de 10 lei nu-mi ia. La pranz o sa mergem probabil la Inpinge tava (sau cum se spune), meniul zilei care costa 15 lei si seara o pizza cu un suc inca 15 lei
Seara = 40 de lei..o sa ma abtin aici Posted Image)

Deci undeva pe la 600 RON (cu tot cu transport, cazare, mancare etc) credeti ca o sa-mi ajunga? Am un buget limitat.
Tin sa precizez ca o sa mergem o seara si in Satul de Vacanta Mamaia Posted Image

Vreau sa fiu cat mai pregatit, stiu ca daca o sa ma duc cu bani multi o sa-i cheltuiesc pe toti (asta sunt eu)

Edited by Wobbe, 03 August 2015 - 21:37.


#2
OutOfMind

OutOfMind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 04.06.2012
Nu te mai duce.

#3
Wobbe

Wobbe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 12.01.2015
^ Nu vreau critici asupra statiunii.. thanks

#4
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,449
  • Înscris: 17.04.2006
De ce nu stai mai putine zile? Nu mai trebuie sa calculezi chiar la virgula.

#5
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-cu 20-30 de lei pe noapte, poate o camera ratacita printr-o casa cu o baba ceva, si dus afara la butoi Posted Image

#6
Wobbe

Wobbe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 12.01.2015
^^ Am stabilit cu gasca sa mergem 5 nopti.. personal am vrut 4, dar asta e.
In principiu voiam sa stiu cam cat ma va duce cazarea daca mergem la cheie.

crristirg exagerezi.. o fata din gasca are rude la Constanta care detin o casa (casa, vila cum vreti sa-i spune-ti) cu 8 camere, pretul fiind de 60lei/noapte camera dubla => 30 de lei de persoana/noapte. Si pe internet am gasit la 30 de lei, deci nu e imposibil. Din pacate mai era decat o camera de 3 persoane disponibila.
Nu stiu de ce va place sa exagerati asa... Probabil ati avut o experienta neplacuta in statiune si imprastiati critici in dreapta si in stanga.

Edited by Wobbe, 03 August 2015 - 21:51.


#7
advl

advl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 24.11.2008
Iti trebuie minim dublul bugetului

#8
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009
ai sanse mari sa nimeresti in vreo dugheana rapanoasa. cu ~50 lei/'noapte gasesti cazare ok (conditii decente si sa nu fie la mama dreacu'). daca ai noroc, si cu 40. deci as zice sa pui minim 200 cazarea.
eu nu as pleca sa stau atat cu sub 800 de lei, adica eu atat imi iau pentru 4 nopti.

#9
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,056
  • Înscris: 02.12.2007
Vama Veche scrie pe voi.

#10
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012

 Tipiric, on 03 august 2015 - 21:59, said:

Vama Veche scrie pe voi.
Pe plaja , in cort.

#11
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 Wobbe, on 03 august 2015 - 21:35, said:

Deci undeva pe la 600 RON (cu tot cu transport, cazare, mancare etc) credeti ca o sa-mi ajunga? Am un buget limitat.


Daca mananci si bei resturi de la terasa poti iesi chiar mai ieftin. Poti manca gogosi si covrigi....dimineata covrigi si dupa amiaza gogosi  (nu invers ca ti se poate face rau de la ulei).

Edited by Clovis, 03 August 2015 - 22:09.


#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Bugetul alocat cazarii nu este realist.
Intotdeauna alege calitatea inaintea cantitatii.

#13
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.02.2010
Te imbeti intr-o seara , spargi toti banii si te urci pe tren .

Deci sa nu-ti duci banii cu tine in oras .

Asta e sfatul cu care pot sa te ajut , eu sunt din Maramures si ma duc la Somes :))

#14
Wobbe

Wobbe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 12.01.2015
Mda.. era greu sa nu incepeti cu ironiile, cu luatul la misto?
Vad ca pe forumul asta, asta se practica.

Nu inteleg de unde scoateti banii astia.. 1200 RON pentru 5 nopti.. - 200 Cazarea = 1000 RON de cheltuiala pentru 5 nopti.. ce sunt eu? Locomotiva? Nu stiu cum puteti sa cheltuiti atat de mult.. asta e, fiecare cu ce are.

// E bine de stiut Vladut Posted Image)

YOUR_GOD am intrebat multi prieteni care au fost la mare.. daca stai sa cauti la cheie poti gasi ceva chiar bun la 20 lei/noapte. Dupa cum am spus si pe net erau pensiuni (care aratau chiar ok) la 30 lei/noapte. Nu stiu daca ati fost in statiune sau vorbiti doar asa..

Fara sa par rautacios.. din ce vad majoritatea sunteti maturi deja (30-40 de ani poate). E normal la varsta asta sa ti se para putin atatia bani.. dar pentru un student chiar cred ca o sa ma descurc cu bugetul asta. Nu ma duc sa mananc la restaurant de 5 stele, nu ma duc sa-mi fac baie in jacuzzi.. Acum serios, toti prietenii mei care s-au dus pana acum la mare (si sunt destui) s-au descurcat cu un buget asemanator ca al meu..

Edited by Wobbe, 03 August 2015 - 22:25.


#15
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009
treaba ta, faci cum vrei.
eu zic sa ai minim 800 sa nu faci foamea.
dar banuiesc ca e si asta o experienta interesanta.

#16
better_call_saul

better_call_saul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 19.02.2015
Incearca asa cum ai calculat tu, dar pune-ti minim 300 de lei de rezerva , nu se stie niciodata...

Prietenii tai ce buget au ?

#17
Wobbe

Wobbe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 12.01.2015
Probabil ca o sa-mi iau mai multi bani.. dar si asa nu inteleg pe ce o sa cheltuiesc mai mult de 100 RON / zi, noapte.. nu inteleg. Oricum s-au inventat cardurile.

Clovis presupun ca din experiente proprie e acel sfat nu? Mersi Posted Image o sa ma ajute

// Asemanator :) 50 de lei ziua, 50 de lei noaptea, cat sa "spargi mai mult" nu inteleg..

Edited by Wobbe, 03 August 2015 - 22:32.


#18
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011

 Wobbe, on 03 august 2015 - 22:19, said:

Acum serios, toti prietenii mei care s-au dus pana acum la mare (si sunt destui) s-au descurcat cu un buget asemanator ca al meu...

Atunci de ce mai intrebi aici?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate