Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

Baietii de cartier din perioada 1990 - 2000

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010
Ce mai fac astazi, dupa 20 de ani cei care isi faceau veacul prin 95 pe dupa blocurile gri? O duc bine, au bani, au familii, au femei ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B_VPC3kAI5E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Sunt rupti de droguri si alcool.

Edited by Friskey, 03 August 2015 - 20:31.


#3
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Spala masini prin uk :)

#4
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010

 badsica, on 03 august 2015 - 20:35, said:

Spala masini prin uk Posted Image

Asta e varianta optimista.

#5
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

 Friskey, on 03 august 2015 - 20:31, said:

Sunt rupti de droguri si alcool.

 badsica, on 03 august 2015 - 20:35, said:

Spala masini prin uk :)

 zyraxes27, on 03 august 2015 - 20:39, said:

Asta e varianta optimista.
Au concerte, fac bani baietii ca intotdeauna, nu stau ca babele la sant si mananca castane Posted Image

http://www.ziuaconst...sti-559045.html

Edited by androholic, 03 August 2015 - 21:01.


#6
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
Capatu' lu' paispe tot acolo e? Dupa ani si ani, mai voi intoarce...
P.S.: ma doare-n paispe :D

#7
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
Baietii de cartier adevarati o duc bine..au masini, bani, combinatii, relatii, incalca legi, ii doare in dos. Prostii cartierului au ramas prosti, simplu.

#8
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 02.12.2007
Baetii de cartier de mai sus fac bine, se odihnesc mai mereu pe la dezintoxicare, au femei un harem intreg: Marihuana, Cocaina, Heroina, Amfetamina, etc, etc, pe care le tot fac posta.

#9
Eduardo-S

Eduardo-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 26.05.2015
Eu stiu destui "baietasi" din astia de cartier, am copilarit cu ei - la inceputul anilor '90 erau mici, amarati, jigariti, vai de steaua lor. Furau prosoape de pe plaja, sau cerseau bani de la turisti, cateodata ii mai prindea politia si le dadea o mama de bataie, dar nu le pasa.

Mai pe la sfarsitul anilor '90 au crescut si ei, au mai prins curaj, au inceput sa traga de fiare si sa se ocupe de chestii mai serioase: furt din masini, taxe de protectie, camatarie, etc. Unii au fost si la puscarie pentru un viol in grup: au prins pe camp o tipa cu prietenul ei, pe ala l-au legat cu sarma si pe ea au violat-o in fata lui. La parnaie si-au facut relatii, au cunoscut tot soiul de interlopi, si cand au iesit au inceput sa lucreze pentru ei. Racolau fetite si le trimiteau la produs afara, mai aveau si ceva "afaceri" cu fier vechi, in fine, unii au facut bani frumosi, iar apoi au trecut in legalitate: au deschis baruri, cluburi, restaurante, s-au inscris in partide si s-au apucat de politica.
Majoritatea insa s-au imprastitat peste tot in lume, au plecat multi afara in Spania, Italia, etc. - la munci necalificate, s-a spart vechea gasca, nu mai e ce a fost odinioara....

#10
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

 zyraxes27, on 03 august 2015 - 20:16, said:

Ce mai fac astazi, dupa 20 de ani cei care isi faceau veacul prin 95 pe dupa blocurile gri? O duc bine, au bani, au familii, au femei ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B_VPC3kAI5E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Acum vand pepeni in piata.

#11
tecalto

tecalto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 18.06.2007
Daca ne referim strict la cei de la Mafia, o duc mai bine ca niciodata. Posted Image

Nu stiu altii dar eu imi aduc aminte de smecherii din scoala de la mine si ei au ajuns:
- vreo doi carau cartofi in piata;
- unul era distribuitor gen;
- vreo doi pe la parnaie;
- si vreo cativa pe afara.

Piesa asta (cel putin prima strofa) mi se pare ca reflecta foarte bine realitatea. Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pIggOKCoyko?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,117
  • Înscris: 10.07.2013
Cel mai bine ar fi, daca nu ar mai exista smecherii de cartier.......Posted Image

#13
virginu92

virginu92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 01.01.2014

 xmanyacs77, on 12 august 2015 - 13:42, said:

Cel mai bine ar fi, daca nu ar mai exista smecherii de cartier.......Posted Image
Bine ar fi, cei drept pot zice ca sunt norocos ca traiesc intr-un oras linistit fara interlopi sau gaozari pe la colturi.

#14
paul_pablo

paul_pablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 25.09.2014

 xmanyacs77, on 12 august 2015 - 13:42, said:

Cel mai bine ar fi, daca nu ar mai exista smecherii de cartier.......Posted Image

Ar fi super sa nu mai existe smecherii astia de 2 parale...a doua zi as lansa eu un nou trend (de fapt vechi)...wiseguys de prin anii 70-80

#15
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,117
  • Înscris: 10.07.2013

 paul_pablo, on 13 august 2015 - 15:31, said:

Ar fi super sa nu mai existe smecherii astia de 2 parale...a doua zi as lansa eu un nou trend (de fapt vechi)...wiseguys de prin anii 70-80

Poti sa incerci si acum sa vezi ce iese..........Posted Image

#16
paul_pablo

paul_pablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 25.09.2014
n-am cu cine...ca toti "e jmecheri" si au bmw-uri pe bulgaria Posted Image Posted Image

#17
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,117
  • Înscris: 10.07.2013
[ http://i58.tinypic.com/rmisy1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 paul_pablo, on 13 august 2015 - 17:38, said:

n-am cu cine...ca toti "e jmecheri" si au bmw-uri pe bulgaria Posted Image Posted Image
Ceva de genul celui de mai sus..........?Posted Image
-------------------------------------------------------------
Guvernul este de vina ca "smecherii" au inca numere de Bulgaria valabile la automobile!

Edited by xmanyacs77, 13 August 2015 - 18:00.


#18
paul_pablo

paul_pablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 25.09.2014

 xmanyacs77, on 13 august 2015 - 17:54, said:

Ceva de genul celui de mai sus..........?Posted Image
Nah...uita-te si tu la el...numai guy...ca wiswguy n-are cum fi...
Una peste alta baietii DIN cartier (NU de cartier) din anii 90 se strangeau in gasti si faceau tot felul de prostii impreuna...nu neaparat furturi si droguri...si era bine, simteai ca apartii si tu unui grup...de atunci ne-am mai maturizat cum era si normal dar avem amintiri placute...dar oare ce amintiri o sa mai aiba copii din ziua de azi? la 4 ani plang ca vor tableta???

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate