Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Unlimited min/sms VF to 1 FNF

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Ce reprezinta extraoptiunea din titlu "Unlimited min/sms VF to 1 FNF" sau "Unlimited on-net minutes/sms to one FNF" de la Cartela Vodafone?
Aparent este vorba de apeluri/ sms nelimitate catre un numar favorit (nu stiu daca din retea sau national).

Attached File  FNF_1.PNG   10.39K   48 downloads  Attached File  FNF_2.PNG   17.63K   47 downloads  Attached File  FNF_3.PNG   12.08K   41 downloads

Mentionez ca detin o cartela pe care aveam optiunile gratuite "50 minute in retea, lunar, pe viata" si "1000 minute lunar, pe viata, catre un numar favorit din retea".
Am descoperit ca aceste extraoptiuni mi-au fost dezactivate si inlocuite prin optiunea de mai sus ce apare doar in contul My Vodafone, nu si la *100# sau *123#.

Sa inteleg ca nu mai am minute/ sms gratuite in retea? Sau, dimpotriva, acum am minute/ sms nelimitate in retea indiferent de ora sau zi? (Momentan nu am posibilitatea de a face teste.)

De asemenea, la o alta cartela aveam cele doua optiuni de mai sus, plus optiunea gratuita "Nelimitat minute/ sms in weekend" pe viata obtinuta in urma participarii la campania promotionala "Hai in Maximia" desfasurata in perioada 24.11.2010-18.12.2010.

Attached File  W1.PNG   11.11K   35 downloads  Attached File  W2.PNG   15.45K   22 downloads

Pe acest din urma numar interesant este ca la *123# imi apare urmatorul text:
Din optiunea 'Nelimitat VDF/100 nat' (reinnoire la 23aug, cost 0EUR) ai: Nelimitat minute si SMS in retea / 100 min/SMS national si minute intl fix (UE fix, USA / Canada fix / mobil).

Extraoptiunea de mai sus nu apare si in contul My Vodafone asociat numarului respectiv.

Sa inteleg ca am primit in locul optiunii "nelimitat in weekend" aceasta optiune tot pe viata si ca va ramane mai departe gratuita?

Nu am primit niciun fel de instiintare legata de aceaste modificari.

Edited by _-_, 03 August 2015 - 12:50.


#2
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 _-_, on 03 august 2015 - 12:48, said:

Ce reprezinta extraoptiunea din titlu "Unlimited min/sms VF to 1 FNF" sau "Unlimited on-net minutes/sms to one FNF" de la Cartela Vodafone?
Aparent este vorba de apeluri/ sms nelimitate catre un numar favorit (nu stiu daca din retea sau national).

FNF_1.PNG   FNF_2.PNG   FNF_3.PNG

Mentionez ca detin o cartela pe care aveam optiunile gratuite "50 minute in retea, lunar, pe viata" si "1000 minute lunar, pe viata, catre un numar favorit din retea".
Am descoperit ca aceste extraoptiuni mi-au fost dezactivate si inlocuite prin optiunea de mai sus ce apare doar in contul My Vodafone, nu si la *100# sau *123#.

Sa inteleg ca nu mai am minute/ sms gratuite in retea? Sau, dimpotriva, acum am minute/ sms nelimitate in retea indiferent de ora sau zi? (Momentan nu am posibilitatea de a face teste.)

De asemenea, la o alta cartela aveam cele doua optiuni de mai sus, plus optiunea gratuita "Nelimitat minute/ sms in weekend" pe viata obtinuta in urma participarii la campania promotionala "Hai in Maximia" desfasurata in perioada 24.11.2010-18.12.2010.

W1.PNG   W2.PNG

Pe acest din urma numar interesant este ca la *123# imi apare urmatorul text:
Din optiunea 'Nelimitat VDF/100 nat' (reinnoire la 23aug, cost 0EUR) ai: Nelimitat minute si SMS in retea / 100 min/SMS national si minute intl fix (UE fix, USA / Canada fix / mobil).

Sa inteleg ca am primit in locul optiunii "nelimitat in weekend" aceasta optiune tot pe viata si ca va ramane mai departe gratuita?

Nu am primit niciun fel de instiintare legat de aceasta modificare.

Buna,

Te rog sa-mi oferi numarul de telefon in cadrul unui mesaj privat.

Multumesc!

#3
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Nu este vorba doar de numarul meu. Se pare ca aceste modificari au fost facute in cazul multor numere aflate in aceeasi situatie (probabil toate).

La cartela Vodafone sunt acum apelurile si sms-urile in retea gratuite (cel putin in cazul celor care detineau cartele cu optiunile "50 min on-net" si "1000 min FNF VF")?

#4
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Promotiile noi contin minute/SMS-uri nelimitate in retea. Am nevoie de numar pentru a verifica punctual situatia.


Multumesc.

#5
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
da' 1 FNF-ul ala nu se poate explica, mai pe romaneste? ca poate vine si Ghita, nu stie si intreaba.

o explicatie, ceva, de cand sunteti pe forum (ca sunteti mai multi pe user-ul asta) nu cred sa fi vazut.
doar "da-ne numarul in mesaj, sa verificam, sa nu stiu ce". mai schimbati si voi placa aia corporatista.

#6
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 dygey, on 03 august 2015 - 13:22, said:

da' 1 FNF-ul ala nu se poate explica, mai pe romaneste? ca poate vine si Ghita, nu stie si intreaba.

o explicatie, ceva, de cand sunteti pe forum (ca sunteti mai multi pe user-ul asta) nu cred sa fi vazut.
doar "da-ne numarul in mesaj, sa verificam, sa nu stiu ce". mai schimbati si voi placa aia corporatista.


Prin intermediul FNF se beneficia de nelimitat in retea cu un numar favorit.

Multumesc.

#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Pai daca avem minute/ sms nelimitate in retea, atunci ce rost mai are aceasta extraoptiune?

Optiunea cu apeluri catre un Favorite Number cuprindea in denumire "FNF VF". Aceasta are doar "FNF". Sigur este vorba de un numar favorit din "retea" si nu "din retea sau national"?

(Din pacate eu nu pot testa momentan, deoarece am exact creditul necesar pentru ceva anume si nu imi permit sa consum din el.)

#8
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
S-ar putea sa fie un raspuns la reclama T, prin care ofera sms/mesaje gratuite si dupa terminarea extraoptiunii/creditului/valabilitatii creditului. Reclamele (cel putin ale Telekomului) dadeau impresia convorbirii intre doi iubareti.

#9
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
In alta ordine de idei, de ce nu orice extraoptiune ce apare ca activa in contul My Vodafone nu apare la *100# si/ sau la *123# sau invers?

#10
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Buna,

Dupa cum ti-am mentionat anterior, am nevoie de numar pentru a verifica situatia.


Multumesc.

#11
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Asa cum am mentionat anterior: este o situatie generala, nu un caz particular.

Imi imaginez ca ar trebui sa existe o "informare" cu privire la modificarile aduse asupra extraoptiunilor existente pe cartelele pentru care s-au oferit "pe viata" gratuit cate 50 minute in retea lunar si 1000 minute catre un numar favorit din retea.
La fel in ceea ce priveste retragerea/ inlocuirea optiunii gratuite "Nelimitat in Vodafone in weekend" pe viata castigata prin participarea la campania la care m-am referit mai sus.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate