Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Energia cu care ne inconjuram...

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
GangamStyle

GangamStyle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,417
  • Înscris: 28.10.2013
Sunteti de fel persoane pozitive care va place sa va inconjurati cu oameni pozitivi, sa discutati despre subiecte pozitive sau de partea cealalta a negativitatii ?
Credeti ca energia negativa poate afecta starea fizica a unei persoane, credeti ca va poate influenta in decizii, in interactia cu familia, cu prietenii, la servici ?
Si ca ultima intrebare: de ce le place unora sau de ce se complica sa se implice in chestii negative fie ele chiar si discutii sau contradictii, activitati, samd ?

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Functie de afinitati fiecare isi alege tabara/echipa.

#3
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Mda, este interesant sa cunosti oameni "pozitivi",
Nu imi plac si ii elimin din cercurile prietenilor mei pentru ca sunt superficiali si fara profunzime sufleteasca.

#4
brin

brin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 06.04.2014
Mai ales aia seropozitivi.

#5
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Nu am nimic cu persoanele seropozitive, lor li s-a intamplat un lucru ce mi s-ar fi putut intampla si mie.

#6
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012

View Postbrin, on 03 august 2015 - 06:47, said:

Mai ales aia seropozitivi.
A vrut sa fie o gluma.
Sigur ca te influenteaza in rau cei ce gandesc negativ.
Rautatea te macina ,chiar daca nu-ti dai seama, nu este ceva normal.
Tineretea ar avea o scuza, dar la maturitate rautatea e semn de prostie sau cel putin imaturitate.
Din pacate, avem multe exemple la noi.

#7
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Da, m-am prins ca a vrut sa fie o gluma.
Dar nu prea este de glumit cu discriminarea, indiferent daca este pe motive de rasa ori medicale, motiv pentru care m-am prefacut ca nu am inteles gluma :)

#8
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
Ba, numa prostii-s fericiti! :D

#9
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postwizardofoz, on 03 august 2015 - 07:47, said:

Ba, numa prostii-s fericiti! Posted Image

Fericitule, cum le stii tu pe toate, ca un om mare!Posted Image

#10
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,097
  • Înscris: 30.04.2007
se zice "cei saraci cu duhul" ;)

#11
paul_pablo

paul_pablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 25.09.2014
Eu prefer sa ma inconjor de cei realisti. e mai sanatos

#12
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Ba pe mine ma enerveaza aia pozitivi si relaxati tot timpul. Mor cand ii vad. Daca ti-o mai baga si pe aia cu "Lasa ca va fi totul bine"..... plm, situatia e ireversibila si tu imi zici ca va fi bine?

#13
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 19.12.2012
Am impresia ca virgula cultura lui pop tamas i-a tampit pe tot mai multi. De ce spun asta ? Pai vad tot mai multe persoane adoptand principiile astea.
Orice om poate fi pozitiv sau negativ in atitudine. Daca te consideri o persoana cerebrala, incearca sa vezi de ce acea persoana e negativa si nu te grabi sa-i dai cu flit doatr pt ca ti-a spus tie pop tamas ca aia negativistii iti fac rau.
In romania asta unde tot mai multi nu mai pot de atata bine, e foarte usor sa gasesti persoane negativiste. Un om cu adevarat inteligent incearca sa vada dincolo de aparente.

Edited by A10, 03 August 2015 - 09:49.


#14
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
@Inițiator,definește oamenii pozitivi și oamenii negativi.
După ce criterii sunt selectați?

#15
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015

View PostGangamStyle, on 03 august 2015 - 02:35, said:

Sunteti de fel persoane pozitive care va place sa va inconjurati cu oameni pozitivi, sa discutati despre subiecte pozitive sau de partea cealalta a negativitatii ?
Credeti ca energia negativa poate afecta starea fizica a unei persoane, credeti ca va poate influenta in decizii, in interactia cu familia, cu prietenii, la servici ?
Si ca ultima intrebare: de ce le place unora sau de ce se complica sa se implice in chestii negative fie ele chiar si discutii sau contradictii, activitati, samd ?
Iti raspund in exclusivitate pt ca pe tine te intereseaza intradevar ceva.Raspunsul este DA.Totul se transmite.Stai langa un om nervos si vei avea dovada.Sa fii pozitiv e ok dar nu lipsit de realitate , nu da in extrema visurilor.Exita surse ca sa te documentezi.Am 50 de ani.Vreau sa stii , cand sta un prost langa tine sau un stresat se leaga numai actiuni cel putin ciudate in ceea ce faci.Totul este format din energie , campuri electromagnetice.Creierul produce o energie de 20 w.Adica 3 becuri de frigider, sau o veioza.Materia e perceputa de noi ca fiind materiala in mod total gresit.Atomul este nucleu si electroni , Restul --99,999 % este gol.Totul este tinut inchegat de energie.Calculat scazut golul din atom intreaga populatie umana a planetei este cat un cub de zahar.Tot ce vezi in jur e doar o iluzie , totul este guvernat de energie inteligenta.Energiile interactioneaza intre ele.Tot ce este numit paranormal sau miracol sunt doar lucruri pe care omul nu le poate intelege.Nu sunt absolut deloc religios dar in icoane este reprezentata o aura in jurul unor  " sfinti ".Spiritualitatea civilizatiilor trecute pe care noi le consideram inapoiate a fost mult mai dezvoltata decat ce putem noi pricepe astazi.Stilul de viata modern si tehnologia au facut sa pierdem anumite capacitati.Experimente facute pe esantioane de oameni care traiesc in mediu natural simbiotic cu natura au demonstrat ca au in celule o energie electrica de 0,35 mV.Cei care traiesc in mediul urban poluat , alimentatia asa cum o stim , au doar 0,25-0,15mV.Omul este proiectat sa traiasca mult mai mult dar noi bagam benzina proasta intr-o masina buna.Nu suntem ceea ce vedem , suntem ceea ce emanam.Ai pe NET surse filme documentare despre experimente si literatura suficienta.Scuze pt formatul textului , nu prea ma pricep.Ma rascumpar cu un banc--Pesimistul spune--Mai rau de atat nu se poate.Optimistul--Ba intotdeauna se poate mai mult.

#16
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Apropo de definit ce este...

Pentru un nevrotic cineva calm poate sa para negativ.
Este scos din sarite de acel calm iar pentru nevrotic aceea este o stare negativa, de neacceptat pentru ca ii provoaca disconfort.

Astfel ne intoarcem aici:

View Postcrisstonne, on 03 august 2015 - 03:05, said:

Functie de afinitati fiecare isi alege tabara/echipa.

Edited by crisstonne, 03 August 2015 - 14:21.


#17
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Io-s d-ala negativu' Daca ceva poate merge rau, imi dau seama imediat. Si spun.

#18
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
bulu...
Eu sint pozitiv, dupa ce am fost in trecut prapastios.

Daca compar cele doua stari, prefer cum sint acum.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate