Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Test intoleranta alimentara

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
VarfDeAtom

VarfDeAtom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 16.12.2012
Buna ziua. Am vazut un material despre acest test la televizor.
Stiti unde as putea sa-l fac(in Bucuresti)? Adica nu vreau niciun kit prin care trebuie sa-mi fac eu singur testul cum am vazut la imu pro. Vreau doar sa ma duc la o clinica si sa se ocupe ei de tot.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La farmaciile Sensiblu sau la clinici private care se ocupă Ă®n tratarea problemelor de nutriție.

Edited by MembruAnonim, 03 August 2015 - 10:23.


#3
raisaraisa

raisaraisa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.12.2013
Buna , am vazut ca se poate face : http://www.medsana.r...est/contact.php aici, sper ca ti-am fost de ajutor.

#4
VarfDeAtom

VarfDeAtom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 16.12.2012

 raisaraisa, on 03 august 2015 - 13:39, said:

Buna , am vazut ca se poate face : http://www.medsana.r...est/contact.php aici, sper ca ti-am fost de ajutor.
Medsana, mi se pare foarte scump. Care e diferenta dintre cele 3 variante de teste?

Aici costa mai putin. Dar nu stiu ce diferente sunt intre cele 2 teste(imupro si york test de la medsana).

#5
dr_paul

dr_paul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 28.08.2006

 VarfDeAtom, on 05 august 2015 - 06:09, said:

Medsana, mi se pare foarte scump. Care e diferenta dintre cele 3 variante de teste?

Aici costa mai putin. Dar nu stiu ce diferente sunt intre cele 2 teste(imupro si york test de la medsana).

Ce fel de 'sensibilitate' detecteaza testele astea ? Sunt cam scumpe intr-adevar.

#6
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007
Salut, am tot cautat dar nu gasesc informatii despre clinici partenere sau laboratoare care fac astfel de teste in Timisoara.
Aveti ceva informatii?
Mersi

#7
Mariabulz

Mariabulz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.10.2017
Buna VarcDeAtom, poti sa-mi spui cum se manifesta intoleranta la mancare?? Iti apare ceva pe piele sa ce alta reactie ai??
Este o diferenta intre alergie si intoleranta. Si eu am asa ceva dar alta este cauza pentru care nu pot manca diferite alimente.
Vorbim. O zi buna.

#8
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

 Mariabulz, on 18 octombrie 2017 - 05:45, said:

Buna VarcDeAtom, poti sa-mi spui cum se manifesta intoleranta la mancare?? Iti apare ceva pe piele sa ce alta reactie ai??
Este o diferenta intre alergie si intoleranta. Si eu am asa ceva dar alta este cauza pentru care nu pot manca diferite alimente.
Vorbim. O zi buna.

De obicei alergia se manifesta rapid, chiar si in cateva minute de la ingerarea alimentului problematic, iar reactiile pot fi grave, pana la punerea in pericol a vietii.
Intolerantele in schimb se manfiesta intarziat, poate sa fie si la 3-7 zile dupa ce ai mancat, si apar manifestari precum: tulburari intestinale (flatgulenta, constipatie, diaree), eruptii pe piele, dureri musculare, etc. In timp, aceste sensibilitati/intolerante pot duce si la boli precum sindromul colonului iritabil, boli de piele-eczeme, psoriazis, etc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate