Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Grand 2

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
Adi2015

Adi2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.01.2015
Salut! Vreau sa va cer o parere despre telefonul Samsung Galaxy Grand 2. Merita 900 de lei? Cum vi se par specificatiile? Am vazut ca are android 4.3,e un minus? Daca ii faci update,poti avea probleme cu el sau atunci cand vrei sa il returnezi daca nu esti multumit? Multumesc !

#2
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013
Fereste-te de Samsung! Posted Image

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011
Poate conteaza...

Attached Files



#4
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012

View Postalex_bv2001, on 02 august 2015 - 00:03, said:

Fereste-te de Samsung! Posted Image

Cea mai mare prostie pe care-am auzit-o in ultima luna. Probabil ca esti fan "aifon".

Adi2015 - ia telefonul cu incredere. De cativa ani am telefoane smart Samsung, tableta, televizor smart si nu am avut niciun fel de problema cu ele.

#5
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013

View Posttestor73, on 02 august 2015 - 00:56, said:

Cea mai mare prostie pe care-am auzit-o in ultima luna. Probabil ca esti fan "aifon".

Adi2015 - ia telefonul cu incredere. De cativa ani am telefoane smart Samsung, tableta, televizor smart si nu am avut niciun fel de problema cu ele.
Te-ai inselat, nu-s fan Apple. Argumente pentru care trebuie evitat Samsung: calitatea materialelor slaba, senzatia de ieftin, pret exagerat, soft prost, baterie proasta, actualizari de soft nema.

#6
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012
Imi pare foarte rau, dar eu cred ca gresesti. Calitatea materialelor nu este deloc slaba spre deosebire de alte telefoane care se indoaie in buzunar, samsungurile mele au luat mai multe trante si nu au patit nimic si nici nu mi s-au indoit prin buzunare. Senzatia de ieftin, cred ca este o parere subiectiva, mie produsele Samsung nu-mi dau deloc o senzatie de ieftin (spre deosebire de allview, este doar un exemplu). Pretul poate ca este intr-adevar putin mai mare dar eu cred ca merita. Daca vrei pret mic ia-ti allview si vei plange dupa cateva luni. Bateria nu e proasta chiar deloc, pe mine m-a tinut o saptamana, doar cu 15-20 minute convorbire pe zi si putin facebook (mentionez ca am formatat bateria de trei ori chiar daca ei spun ca nu ar avea nevoie, au am vazut cu ochii mei, si eu si tatal meu am cumparat doua telefoane identice, eu am formatat batera, el nu si dupa doi ani bateria mea functiona aproape ca la inceput si a lui il mai tinea vreo 4-5 ore). Cat despre actualizari ce sa zic? Daca e un telefon mai vechi este logic sa nu primeasca actualizari noi, ar functiona mai greu. Toate telefoanele mai noi primesc actualizari, fiica mea are un S5 si a primit lollipop si merge telefonul perfect. Nu mai denigra Samsungurile pentru ca nu este chiar asa cum zici tu.

#7
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Daca nu te intereseaza de 4G, te poti uita si la un Galaxy S3 Neo, are un ecran mai bun, chit ca-i mai mic.
Nu, nu ai probleme daca ii faci update, spun asta ca posesor de S3(de ala normal, i9300) timp de 2 ani si cateva luni.
Recomand lectura urmatorului review inainte de achizitie, ca sa-ti formezi o parere cat mai buna despre telefon:
http://www.gsmarena....review-1057.php

#8
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Posttestor73, on 02 august 2015 - 00:56, said:

Cea mai mare prostie pe care-am auzit-o in ultima luna. Probabil ca esti fan "aifon".

Adi2015 - ia telefonul cu incredere. De cativa ani am telefoane smart Samsung, tableta, televizor smart si nu am avut niciun fel de problema cu ele.

Am avut eu,personale dispozitive low-end,dar ca si ”techie” mi-au trecut multe prin mana si iti spun ca in segmentul low end e jale cu samsung

#9
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012
Da, corect, luati-va orice in afara de samsung. Nu sunt bune de nimic. Ce cretini.

#10
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu am zis asta,am zis doar ca in segmentul de jos produc telefoane slabe

#11
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Toti producatorii in segmentul de jos produc telefoane slabe, nu numai Samsung, ce ar fi daca telefoanele din clasa de jos au aceleasi calitati ca cele de top ?

Ps Luati-va ASUS ca scot telefoane premium si au cel mai bun suport, voi va auziti ce spuneti !!!

Edited by kiario, 02 August 2015 - 05:10.


#12
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Diferenta e ca la Samsung platesti o suma pentru brand.Zi tu un samsung ce a concurat cot la cot cu redmi,un telefon la limita decentei,sau cu moto E (ca asta imi vine in cap acuma) sau cu xperia e3.Sub galaxy s3 neo samsung nu produce nimic acceptabil,vechea poveste cu ”producatorii mari optimizeaza android” se refera la un numar foarte restrans de device-uri(in general flagshipuri si derivatii lor) in segmentul asta samsung iti da telefonul si cu ce android vine pe el cu ala moare,plus ca-s asa de capcauni incat in continuare livreaza Touchwiz ca sa faca telefonul si mai lent.

#13
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
De acord ca sunt scumpi la produsele de top dar nici Loganul nu e Mercedes !

#14
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Eu ziceam invers,sunt scumpi jos,in conditiile in care nu se diferentiaza cu nimic fata de ceilalti,sunt tot plastic ,procesoare obosite si displayuri de 2 bani.Diferenta e ca Lenovo/Xiaomi/Zte iti iau 600 de Ron,Samsung iti ia 8,doar pentru ca o masina de stantat a batut samsung pe spatele carcasei.

#15
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Termenul "scump" e relativ, sunt indivizi care toaca 1000 euro pe seara si altii care nu au dupa ce bea apa.
De acord cu tine, EU de aceea mi-am luat KIA si nu Volkswagen, Posted Image

Am preferat sa dau banii pe o masina full option, nu pe o marca care la aceiasi bani avea tamburi pe spate, geamuri cu manivela si motor in 3 cilindri.

Edited by kiario, 02 August 2015 - 05:55.


#16
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011
Eu am low-end dar nu am ce sa ii reprosez, daca costa 4000 de lei poate.

Capacul este un rahat, in rest nu arata deloc ieftin, a picat pe gresie de doua ori si ecranul a scapat neatins.

Forjat la greu, nu schioapata deloc.
Mici blocaje de soft, alea nu tin de aparat si sint rare.

Prima experienta cu Samsung, la mine este un succes.
Asa ca recomand aparatul propus in acest subiect, mai ales ca este superior modelului detinut de mine.

Daca vorbim de bani fara numar doar cerul este limita, colegul a dat insa o suma.

#17
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Samsung nu prea are ce oferi in afara de Note si Galaxy Seria S. In orice alt segment se gasesc variante mai bune. Cat despre grand 2: ecran TFT, Android 4.3... Si mai costa si in jur de 800 de lei.

#18
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

View Postxeleron, on 02 august 2015 - 03:06, said:



Am avut eu,personale dispozitive low-end,dar ca si ”techie” mi-au trecut multe prin mana si iti spun ca in segmentul low end e jale cu samsung
grand 2 nu e lowend.  Despre ce vorbim aici?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate