Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Drivers W10 PRO

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
xe3nder

xe3nder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.08.2014
Dupa ce am facut upgrade la windows 10 de la windows 7 am zis ca asta este viitorul!
Toate bune si frumoase dupa upgrade, totul mergea impecabil, l-am forjat putin prin jocuri, am descoperit performante crescute iar dupa ce m-am decis ca cu W10 o sa raman, am zis sa fac un clean install!
Toate bune si frumoase si aici, s-a activat singur, insa am o problema:

https://www.dropbox.....46.55.png?dl=0

Dupa cum puteti vedea in imagine, am mici probleme cu unele drivere ce nu s-au instalat. Am zis sa-l ajut, asa ca ii bag ISO-ul care este copie dupa CD-ul cu drivere cu care a venit laptop-ul si cand sa deschid autorun-ul imi zice ca nu este compatibil cu sistemul de operare. Bun, evit acel autorun si incerc sa gasesc driverele direct in imaginea ISO cu File Explorer si sa rulez setup-urile insa aceeasi problema ca mai sus. Am zis ca este logic si am trecut la metoda urmatoare, adica driverele de pe site-urile producatorului, insa surpriza, nu am drivere de W10, insa am gasit niste drivere de 8.1 si am zis sa le incerc, dar din nou, aceeasi problema!

Pentru cei interesati, este vorba despre Asus K56CM-XX197D, deci nu aveti nevoie de un glob de cristal! Posted Image

Am nevoie de ajutorul vorstru pentru recomandarea unui tool/program ce sa-mi recunoasca driverele de care am nevoie si sa le instaleze automat, ceva asemanator cu SamDrivers sau cu autorun-ul cu care vine laptop-ul, dar un tool mai nou, care sa aiba in baza de date ultimele versiuni de drivere! Rulez Windows 10 PRO x64!

Edited by xe3nder, 01 August 2015 - 14:49.


#2
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Mergi pe site-ul producatorului de componenta, de exemplu daca ai placa video Nvidia, mergi la ei pe site si iei driver-ul de acolo pt. Windows 10. Daca nu apare placa ta video in lista aia, ti s-a dus suportul.

Audio nu ai nevoie sa-l iei si nici celelalte drivere.

#3
xe3nder

xe3nder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.08.2014
Cu placa video nu am probleme, am suport pentru ea prin NVIDIA GeForce experience cu update la zi!

#4
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
Asta ai încercat?

[ https://i.imgur.com/xTGJ4Bf.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dai pe Răsfoire și alegi un folder din ISO-ul cu drivere. Îi dai să caute în subfoldere.

Edited by 0x0c, 01 August 2015 - 15:17.


#5
xe3nder

xe3nder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.08.2014
@x0c: Nu stiu cum am sarit peste varianta asta! Mersi mult, am rezolvat toate erorile, si culmea este faptul ca tot ce nu era instalat era legat de Intel! Trist!
Mersi mult inca odata!

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postxe3nder, on 01 august 2015 - 15:24, said:

...si culmea este faptul ca tot ce nu era instalat era legat de Intel!...
Pai nu aveai instalat driverul chipsetului, care e produs de...{un moment de suspans}... INTEL!

Edited by Hider141, 01 August 2015 - 15:58.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate