Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Ajutati-ma sa gasesc o cutie de viteze pt suzuki splash!

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
Am nevoie de ajutor, nu gasesc nicaieri cutie manuala pentru Suzuki splash 1.2 16v. a mea a picat si se aude a cioburi sparte... nu stiu cum s-a intamplat, nu a dat semne, nimic, pur si simplu a inceput sa faca zgomot si asta a fost. fiind uzura in toata cutia (am mai avut patanie cu ea) doresc sa o schimb pe toata, ca oricum nu gasesc piese.

am cautat anunturi, am sunat la parcuri auto de dezmembrari, unde gasisem un suzuki splash albastru deschis mi-au spus ca nu e intr-o stare buna cutia.
am mai cautat si anunturi cu Opel agila, dar nimic, rare masinute.
la suzuki mi s-a spus ca o cutie adusa de la fabrica din ungaria ma va costa 3000 euro.

las datele masinii:
suzuki splash 1.2, 16v, 2010. cod motor K12B, 1242 cmc mai exact. 63KW.

masinuta este identica cu opel agila 1.2 de dupa 2008.

adaug si niste poze cu cutia mea.
va rog sa-mi dati un semn daca cunoasteti o masinuta ca asta ce se dezmembreaza.

cineva zicea sa o aduc de afara, sa caut pe mobile.de la sectiunea parts. am intrat pe site dar nu am gasit asa ceva, insa am gasit masini avariate. nu vreau sa ma complic cu platforma si toate ceva, doar o cutie de viteze trimisa prin posta. unde sa caut si care este procedura?

Attached Files



#2
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Stiu niste baieti la BR care se ocupa cu raliuri si sunt f buni.Stiu ca au in concursuri niste Suzuki.Cauta Nelu Chesaru si gasesti FB.Se ocupa de tuning , etc.Posibil sa stie ceva.

#3
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
http://www.pieseauto...-384974360.html
iti faci cont si pui acolo cerere de piese la ce ai nevoie. Poate  are tipu asta cutia, ia vezi.

Edited by xkos, 01 August 2015 - 10:16.


#4
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 02.02.2007
nu e compatibila cea de Opel corsa C?

#5
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
cutiile de agila sunt cam proaste, am si eu o cunostinta care numai probleme a avut la cutie, dar agila veche. Nasol daca e cutia de Opel la Suzuki. Incep sa am fobie de opel.

#6
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
agila veche este identica cu Suzuki wagon.
agila noua este identica cu suzuki splash.

nu stiu cine fabrica cutia, dar e pacat de masinuta sa pice asa... peste tot aud de treapta 2 cu probleme.

#7
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
opel, masina dracului:) ( in cazul tau cutia) eu am ramas cu axu de came rupt din cauza prostilor ca n-au fost in stare sa faca o chiulasa ok care sa prinda bine suruburile de la cuzineti. Ma gandesc ce o mai pica dupa ce pun alt ax, sigur se strica ceva la ea, e setata.
vezi si la asta
http://www.pieseauto...1378751761.html

oricum, astia vor cere ceva bani pe cutie pe motiv ca masina e mai noua.

Edited by xkos, 01 August 2015 - 20:31.


#8
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
cea rosie are cutie automata, 4 trepte...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate