Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Un sfat va rog - senzatie de slabiciune dimineata.

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015
-am 21 de ani
-ectomorf ( incheietura 18 cm)
-metabolism rapid - daca nu ma alimentez cum trebuie zboara kilogramele de pe mine
-1.80m, in jur de 80 de kg, fac sala de 3-4 ori pe saptamana(dupa-amiaza)


Problema e urmatoarea, nu imi este deloc foame dimineata. Daca mananc altceva inafara de fructe mi se face greata.
N-ar fi nimic daca lucrul asta n-ar avea si niste consecinte... ma simt extrem de slabit daca nu mananc; adica efectiv, ametesc pe strada... transpir, simt un fel de amorteala a picioarelor, nu ma pot concentra aproape deloc; ba chiar imi este greu sa si vorbesc(parca am gura inclestata).
Sunt asa de cand ma stiu, insa in ultima vreme lucrul asta pur si simplu imi distruge viata...



Poate cineva sa imi dea o recomandare?

Edited by DraculescuDraculescu, 31 July 2015 - 20:18.


#2
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Eşti fumător?

#3
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015

 Peter Blood, on 31 iulie 2015 - 20:20, said:

Eşti fumător?
Nu

#4
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006
Anemie.

#5
Bolund

Bolund

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 04.07.2015
Ai incercat o cafea dimineata?

#6
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 02.02.2007
hipoglicemie!
nu e o boala, e doar un metabolism foarte alert!

#7
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015
vreau sa mentionez ca absolut toate problemele dispar dupa o masa consistenta(in general masa de pranz)

#8
Eduardo-S

Eduardo-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 26.05.2015
Ar putea fi o boala, nu mai tin minte cum se numea, era vorba de un parazit care se instaleaza in sange, de regula de la o intepatura de tantar, si pe urma apare senzatia de slabiciune, lipsa apetitului si alte simptome.

#9
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-mananca si tu dimineata ce iti place,ce iti pica bine, cat de putin

#10
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015

 Eduardo-S, on 31 iulie 2015 - 20:26, said:

Ar putea fi o boala, nu mai tin minte cum se numea, era vorba de un parazit care se instaleaza in sange, de regula de la o intepatura de tantar, si pe urma apare senzatia de slabiciune, lipsa apetitului si alte simptome.
Dupa ora 10 jumatate - 11 dispare lipsa de apetit; ba chiar se instaleaza o foame destul de serioasa.

Nu stiu daca are vreo importanta insa mananc destul de mult seara. Ar putea sa fie asta o cauza pentru lipsa de apetit dimineata?

Edited by DraculescuDraculescu, 31 July 2015 - 20:34.


#11
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

 DraculescuDraculescu, on 31 iulie 2015 - 20:32, said:

Dupa ora 10 jumatate - 11 dispare lipsa de apetit; ba chiar se instaleaza o foame destul de serioasa.

Nu stiu daca are vreo importanta insa mananc destul de mult seara. Ar putea sa fie asta o cauza pentru lipsa de apetit dimineata?
Cu siguranță. Încearcă să mănînci normal seara și la ore rezonabile. Vei remarca imediat diferența.

#12
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012
Nu mai mânca seara după 20 00. Dacă totuși ești nevoit mănâncă putin. De asemenea recomand și vizită la medic.

#13
kesarion111

kesarion111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 15.06.2009
Trzeste-te dupa ora 11 si parcurgi perioada nasoala in somn....Posted Image

#14
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

 DraculescuDraculescu, on 31 iulie 2015 - 20:14, said:

-am 21 de ani
-ectomorf ( incheietura 18 cm)
-metabolism rapid - daca nu ma alimentez cum trebuie zboara kilogramele de pe mine
-1.80m, in jur de 80 de kg, fac sala de 3-4 ori pe saptamana(dupa-amiaza)


Problema e urmatoarea, nu imi este deloc foame dimineata. Daca mananc altceva inafara de fructe mi se face greata.
N-ar fi nimic daca lucrul asta n-ar avea si niste consecinte... ma simt extrem de slabit daca nu mananc; adica efectiv, ametesc pe strada... transpir, simt un fel de amorteala a picioarelor, nu ma pot concentra aproape deloc; ba chiar imi este greu sa si vorbesc(parca am gura inclestata).
Sunt asa de cand ma stiu, insa in ultima vreme lucrul asta pur si simplu imi distruge viata...



Poate cineva sa imi dea o recomandare?


Bei apa pana la masa pe care o poti lua? Cam cata?

#15
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Cand ti-ai facut ultima data analizele?
Vorbeste cu medicul de familie, eu as face un test de toleranta la glucoza orala ca sa urmareasca nu doar valoarea glicemiei a jeun, ci si la intervale de cateva minute dupa. Simptomele tale sunt de hipoglicemie.

Edited by crank_, 01 August 2015 - 16:12.


#16
SoftClint

SoftClint

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 28.02.2014
Ce mananci dupa antrenament? Si eu am avut aceeasi problema, dupa antrenament bagam doar carne si o salata. Ceea ce nu era prea consistent, si chiar daca tinea de foame nu imi dadea destula energie, energie de care aveam nevoie dupa antrenament (carbohidrati), eu imi lu-am inainte carbohidratii si nu ma ajutau conform asteptarilor. Am ajuns chiar si pana la senzatie de lesin si chiar am si lesinat intr-o dimineata in timpul orelor de liceu.
Deci carbohidratii dupa efort! nu neaparat inainte. Acum mananc seara cea mai bogata masa in carbo si ma mentine satul pana la ora 12-13, cel putin acuma vara atunci am prima masa a zilei. Poate chiar si mai tarziu, dimineata doar fructe si poate cafea (fara zahar).

Edited by SoftClint, 01 August 2015 - 17:48.


#17
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015

 she_wolf, on 01 august 2015 - 15:39, said:

Bei apa pana la masa pe care o poti lua? Cam cata?
Nu prea. Un pahar maxim doua si uneori inlocuiesc apa cu lapte.

 crank_, on 01 august 2015 - 16:11, said:

Cand ti-ai facut ultima data analizele?
Cam acum un an. Medicul a spus atunci ca sunt chiar ok.

 SoftClint, on 01 august 2015 - 17:48, said:

Ce mananci dupa antrenament? Si eu am avut aceeasi problema, dupa antrenament bagam doar carne si o salata. Ceea ce nu era prea consistent, si chiar daca tinea de foame nu imi dadea destula energie, energie de care aveam nevoie dupa antrenament (carbohidrati), eu imi lu-am inainte carbohidratii si nu ma ajutau conform asteptarilor. Am ajuns chiar si pana la senzatie de lesin si chiar am si lesinat intr-o dimineata in timpul orelor de liceu.
Deci carbohidratii dupa efort! nu neaparat inainte. Acum mananc seara cea mai bogata masa in carbo si ma mentine satul pana la ora 12-13, cel putin acuma vara atunci am prima masa a zilei. Poate chiar si mai tarziu, dimineata doar fructe si poate cafea (fara zahar).
Dupa antrenament servesc cina. In general o pizza destul de consistenta(in jur de 500 de g)/paste fainoase/fasole/hamburgeri/gratar de pui + cartofi prajiti/piure si salata/castraveti murati. ( / = sau :lol:)

Edited by DraculescuDraculescu, 01 August 2015 - 18:54.


#18
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013
Du-te dracului la medic!Mor ma pa astia care stau si cauta rezolvare pe un forum.Plm.Aici sunt doar persoane neavizate care nu fac decat sa isi dea cu parerea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate