Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Problema PC

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
AndreiArad26

AndreiArad26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.09.2014
Salutare Softpedia! am si eu o problema,am un calculator nu prea stiu specs-urile lui,dar stiu ceva...are 512 SD Ram,procesor intel celeron cred ca de 900 mhz,hdd de 40 gb, sursa de 300W, placa video externa nustiu ce model e dar stiu ca are 32 mb... :/ si cand ii dau drumu se aprinde dar nu are semnal la monitor,coolerul si alea se aud,am incercat sa curat ramii, nu o mers,am incercat alta placa video,nu merge,si am scos toti ramii si l-am lasat aprins fara rami si nu scoate nici un beep,deci nimic,doar merge fara sa arate nimic pe ecran,nici beep nu scoate din prima data, apropo am scos si bateria si tot nu merge....ma poate ajuta cineva? :)
.

#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,117
  • Înscris: 10.07.2013
Este cam antic PC-ul!Posted Image

#3
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Se muta !
Electronica->Depanare sistem

#4
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
Monitorul merge la alt PC? Cablul PC-monitor merge la alte dispozitive? Dacă vrei să auzi bip-uri, sigur difuzorul din carcasă e conectat cum trebuie la placa de bază? LED-ul de activitate HDD prezintă ceva manifestări?

#5
AndreiArad26

AndreiArad26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.09.2014

 0x0c, on 31 iulie 2015 - 18:45, said:

Monitorul merge la alt PC? Cablul PC-monitor merge la alte dispozitive? Dacă vrei să auzi bip-uri, sigur difuzorul din carcasă e conectat cum trebuie la placa de bază? LED-ul de activitate HDD prezintă ceva manifestări?
Monitorul este in regula l-am verificat la un prieten si merge,reset sw,power sw si alea sunt bagate corect..deci nu se aude nici un beep.

 0x0c, on 31 iulie 2015 - 18:45, said:

Monitorul merge la alt PC? Cablul PC-monitor merge la alte dispozitive? Dacă vrei să auzi bip-uri, sigur difuzorul din carcasă e conectat cum trebuie la placa de bază? LED-ul de activitate HDD prezintă ceva manifestări?
N-am difuzor la carcasa

#6
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
Dar pe placa de bază ai vreun buzzer?

[ https://i.imgur.com/JnxcoZF.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012
La vechimea asta nu te mira sa fie placa de baza.
Oricum probabil mergea greu cu configuratia asta.

#8
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,117
  • Înscris: 10.07.2013
[ http://i42.tinypic.com/2v9ag5v.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vezi sa nu ai condensatori umflati pe placa de baza sau in sursa de alimentare.........Posted Image

#9
eraodata

eraodata

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 21
  • Înscris: 11.02.2009
Am avut si eu aceeasi problema cu un calculator mai demult, si aveam condensatori umflati. I-a inlocuit cineva, si apoi a mers.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate