Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Router ZTE ZXHN F660 Problema

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
roli19

roli19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.07.2009
Au venit azi de la Rds sa instaleze noul router , care nu este chiar un router , ii un terminal de fibra .

Am incercat sa ma conectez la el prin " 192.168.1.1 " setat cablul pe portul LAN1  si conectat la laptop , dar fara rezultate , nu ma pot conecta nici cum la el .
Problema este ca nu ma pot conecta deloc la el , nici macar sa il folosesc pentru intenet , ca daca bag cablul pe Lan 1-2-3-4 , si celalat capat in laptop sau pc nu merge deloc .
Mai am un router Dlink dir 615 , care daca il conectez in felul urmator merge : Din Zte LAN1 ---> in WAN la routerul vechi Dlink , doar asa merge internetul si merge foarte rau , speedtest obtinut 17mbps , adica nici macar 2mb/sec.
As vree sa fac port forwarding la Zte F660 dar daca nu ma pot conecta la el , nu stiu cum sa fac , si am incercat prin 192.168.1.1 ,192.168.1.0 , 192.168.0.1 , 192.168.100.1 , am incercat toate posibile combinatii , nu ma pot conecta nici cum .

Nu stiu ce sa mai fac , careva daca o intampinat o problema de genul va rog sa imi spuna cum a rezolvat , multumesc .

#2
robbie_ro

robbie_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 24.08.2004
Nu ai cum sa te conectezi la acel dispozitiv, mai ales ca nu e router, e ONT (Optical Network Terminal).

#3
roli19

roli19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.07.2009
Pai daca nu ma pot conecta la el cum fac de ex un port forwarding ?
Si ce as putea sa fac sa obtin viteza mai mare cu el , ca in speedtest mai mult de 17mbps ( nu mb/sec ) adica nici 2 mb /sec nu ating ...

#4
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Nu il baga in seama pe robbie_ro ca nu stie ce vorbeste. Asa e la moda peste tot deschidem gura neinformati. Echipamentul respectiv are functie de router, deci poti intra pe el. Vezi ce gateway iti aloca ZTE-ul si pe ala intri. Daca ai dificutlati in acest sens trebuie sa vorbesti direct cu ei. Cat despre viteze pe wireless depinde cu ce anume te conectezi cate retele ai in jur si alti factori care pot influenta.

#5
roli19

roli19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.07.2009

View PostdiZy, on 31 iulie 2015 - 18:14, said:

Nu il baga in seama pe robbie_ro ca nu stie ce vorbeste. Asa e la moda peste tot deschidem gura neinformati. Echipamentul respectiv are functie de router, deci poti intra pe el. Vezi ce gateway iti aloca ZTE-ul si pe ala intri. Daca ai dificutlati in acest sens trebuie sa vorbesti direct cu ei. Cat despre viteze pe wireless depinde cu ce anume te conectezi cate retele ai in jur si alti factori care pot influenta.

Pot afla gatewayul cu ipconfig nu ? Multumesc .

#6
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Da, sau in detaliile placii de retea.

#7
roli19

roli19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.07.2009
Mersi mult !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate