Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cost aplicatie Web.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
vdivs92

vdivs92

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.07.2015
Buna ziua.. Am inceput sa invat programare de acum 6 ani. Am inceput cu HTML, CSS si apoi am aprofundat cu Javascript, PHP si baze de date cu MySQL. Nu ma consider foarte bun, nici bun, dar detin un minim de cunostinte despre acestea intrucat pot crea o mica aplicatie web.

In urma cu cateva luni, am creat o astfel de aplicatie pe web pentru evidenta marfurilor din magazinul unde lucrez(un magazin de tigari electronice). Cu aceasta pot sa vad niste statistici (despre vanzari - pe zi, luna, saptamanal, un mic sumar despre produsele vandute in ziua curenta), stocul (actualizat dupa fiecare vanzare, cautare in timp real al produslui), formularul de receptie/retur marfa, evidenta produselor care se schimbau la garantie, formularul de vanzare, adaugare/retragere bani din casa si nu in ultimul rand sectiunea rapoarte(afisarea celor mai vandute 10 produse pe fiecare categorie de produs, afisarea numarului de produse vandute intr-un intervat de timp, grafic vanzari, vanzarile pe fiecare zi, la final dupa inchiderea zilei calcularea soldului de casa si a valorii produselor din stoc, salvarea stocului din ziua respectiva, pentru a putea afla mai tarziu ce stoc era in momentul ales), preturile produselor, se pot adauga oricand produse noi, modificari de pret. Pe langa toate astea, se pot genera fisiere PDF la stoc, vanzari, .... Aplicatia ruleaza pe localhost(folosindu-se Xampp). Pentru crearea aplicatiei mi-a luat cam 2 luni a cate 6 de pana la 12 ore pe zi.

Vazand o persoana cunoscuta aceasta aplicatie(care detine si el un mic magazin tot de tigari electronice), m-a intrebat daca vreau sa i-o dau si lui, contra cost. Intrebarea e: cat sa-i cer? Nu ma gandesc la zeci de milioane, dar macar sa imi scot timpul pierdut. Nu asta era in plam, ci doar sa-mi fie mie de folos, dar daca am ocazia de a lua ceva pe ea.... Posted Image

Programul nu emite si bon fiscal, nici documente contabile, doar se tine o mica evidenta pentru vanzator.

Aplicatia permite ca fiecare vanzator sa aibe userul personal.

Ceva pareri?

Attached Files


Edited by vdivs92, 31 July 2015 - 15:08.


#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
N-ar trebui sa te iei dupa nimeni, tu stii pana la urma cu cat vrei sa o dai ca sa fii multumit, orice ar spune altii nu valoreaza nimic in relatia ta cu respectivul client, nu noi incasam ori folosim aplicatia.

Edited by neagu_laurentiu, 31 July 2015 - 15:17.


#3
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010
gandeste-te cam cate ore ai lucrat la ea ... si vezi cam ce pret ia un programator junior pe ora :D si iti scoti pretul

in 2 luni, la 20 zile lucratoare si 8 ore pe zi ai 320 ore :D  daca pui cu 10$ ora, o sa-ti dea 3.200 $ (asta daca l-ai fi facut ca o comanda pentru cineva). nu stiu daca o sa-ti plateasca cineva pretul asta .... nu am treaba cu programarea, doar un calcul informativ.  oricum, 1k tot ar trebui sa ceri

#4
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 24.05.2010
1000 de dolari fara sa scoata factura sau alt document fiscal cam greu... cel mult 200$ dar fiind ca nici aspectul nu e cine stie ce

#5
vdivs92

vdivs92

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.07.2015
Mmmmm. :D

200 $ ar fi stas ..... :))) dar ma insel ca e de acord sa dea atata.

#6
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 24.05.2010
stiu ca ai fi multumit... nu te gandi ca tu ai lucrat 320 de ore cum zicea un coleg ... frate eu aia fac in 20 de ore de lucru.... de asta am zis 200$... .altu care are mana formata, eu fiind iesit din bransa de mult timp, termina si in 10 ore de lucru

Edited by MooF2010, 31 July 2015 - 16:13.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate