Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Mi-au dispărut toate torenturile. Help

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
MihaiValentin

MihaiValentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 08.04.2013
Salut. Nu am mai umblat de mult pe uTorrent ( v 3.4.2) și acum am văzut că din peste 25 de torenturi nu mai am nici unul în listă. Ce s-a întămplat nu știu, dar fișierele sunt toate la locul lor, doar că nu mai apare nimic în lista de torente... Ce să fac ca să le pun la loc la seed ?
Și încă ceva, folosesc un router wi-fi și de asemenea vreau să stau la seed și de pe laptop. Trebuie să fac un port în router ? uTorrent îmi arată că merge seedu și pe laptop, se poate ?

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
1. Descarci fisierele torrent sau magnet url si va recunoaste automat fisierele de pe HDD.
2. Nu inteleg, tu vrei sa faci seed de pe 2 computere, aceeasi conexiune si de pe WIFI?

E o idee proasta/inutila.

#3
MihaiValentin

MihaiValentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 08.04.2013

View PostAdm, on 30 iulie 2015 - 14:35, said:

1. Descarci fisierele torrent sau magnet url si va recunoaste automat fisierele de pe HDD.
2. Nu inteleg, tu vrei sa faci seed de pe 2 computere, aceeasi conexiune si de pe WIFI?

E o idee proasta/inutila.

De ce ar fi o idee proastă ?...să descarc ceva și pe laptop (conexiune wi-fi) și să le las seed...
Eu sunt în ceață total la faza cu portul din router...de asta am întrebat mai mult.

Edited by MihaiValentin, 30 July 2015 - 14:46.


#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
1. Torentele realizeaza foarte multe conexiuni si adesea ingenunchiaza routerul.
2. Torentele e de dorit sa mearga pe cablu.
3. Probabil conexiunea ta este deja gatuita de torentele puse la seed.
4. WIFI nu se preteaza pentru torente, pt ca gatuie banda radio si mareste mai tare stresul pe router.
5. Stii tu ceva de port fwd, dar e plin netul de tutoriale. Port FWD torrent se face pentru orice tip de conexiune, nu doar WIFI.
6. In 2015 mai tine cineva torentele pt ratie? :D

Citeste asta:
http://news.softpedi...ce-310202.shtml

#5
MihaiValentin

MihaiValentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 08.04.2013

View PostAdm, on 30 iulie 2015 - 14:50, said:

1. Torentele realizeaza foarte multe conexiuni si adesea ingenunchiaza routerul.
2. Torentele e de dorit sa mearga pe cablu.
3. Probabil conexiunea ta este deja gatuita de torentele puse la seed.
4. WIFI nu se preteaza pentru torente, pt ca gatuie banda radio si mareste mai tare stresul pe router.
5. Stii tu ceva de port fwd, dar e plin netul de tutoriale. Port FWD torrent se face pentru orice tip de conexiune, nu doar WIFI.
6. In 2015 mai tine cineva torentele pt ratie? Posted Image

Citeste asta:
http://news.softpedi...ce-310202.shtml
Ahaa. Mersii că m-ai lămurit cât de cât și pentru rezolvarea problemei :D

#6
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Te-a lămurit, de te-a zăpăcit. Pe ADM îl doare la bască că vei lua tu warn sau mute cu ratiomaster sau alt utilitar de făcut rație.
LE.

Sau poate că nu...Posted Image

Edited by spider_zero_sapte, 30 July 2015 - 15:55.


#7
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,552
  • Înscris: 11.06.2010
Cauta in C dupa *.torrent , probabil sunt in Users/Nume/AppData/Roaming/utorrent

Edited by Handicarpati, 30 July 2015 - 17:43.


#8
MihaiValentin

MihaiValentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 08.04.2013

View Postspider_zero_sapte, on 30 iulie 2015 - 15:50, said:

Te-a lămurit, de te-a zăpăcit. Pe ADM îl doare la bască că vei lua tu warn sau mute cu ratiomaster sau alt utilitar de făcut rație.
LE.

Sau poate că nu...Posted Image
Nu folosesc așa ceva, nu am nevoie.

View PostHandicarpati, on 30 iulie 2015 - 17:42, said:

Cauta in C dupa *.torrent , probabil sunt in Users/Nume/AppData/Roaming/utorrent

Da le-am găsit (și) acolo
Dar problema este alta, una pe care eu nu o înțeleg deloc și doar acum am descoperit.
Deci, am pus la loc torentele, după un restart totul ok încă unul totul ok. Sting PC-ul îl las aprox 30 de minute, o oră, lista de torrente e GOALĂ.
De ce ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate