Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Nvidia update

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
himura619

himura619

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 08.08.2013
Salut. Am facut si eu un update ca tot omul la driverul de la placa video si dupa ce l-am instalat nu imi mai merg jocurile pe placa video dedicata trec pe aia integrata sau chiar deloc.Am incercat sa ii dau clean install am incercat sa ii dau 'run with graphic processor...' nu merg jocurile.Singura cale e sa las driverele instalate de windows. Ce stiti este vreo cale sa rezolv problema ? Adica sa am si ultimul update la placa video. Apropo am un Nvidia GeForce 540M

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,146
  • Înscris: 07.02.2003
E laptop ? Daca da, acolo trebuie sa ai drivere specializate de la producator, nu pui de pe site de pe nvidia orice...

Edited by andreic, 30 July 2015 - 13:10.


#3
himura619

himura619

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 08.08.2013
Da e laptop și am luat driverul fix pt modelul care îl am 540 m de pe site-ul nvidia

#4
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Si eu am aproape aceeasi problema.
Mie de exemplu cu ultimul driver imi merg jocuri ca: GTA V , Project Cars , Fifa 15 (in generale astea mai noi), dar nu imi merg astea: CS:GO , Left 4 Dead 2....
Am tot discutat cu ei de o saptamana, dar nu au gasit rezolvare. Mi-au spus ca e posibil sa fie de la Windows sau altceva.
Am incercat sa fac tot ce au spus...

Singura solutie pentru mine ca sa ma joc GTA V, project cars, fifa 15 (s.a.m.d) e sa instalez ultimul driver de la ei.
Pentru a ma juca CS:GO, Left 4 Dead 2, ETS2, am nevoie de un driver mai vechi (347.88).

Ar mai fi posibil sa functioneze dupa ce as reinstala windows-ul sau as trece la o alta versiune de windows. Dar nu ma chinui ca nu prea ma joc. Foarte rar...

P.S Si mie imi merg toate pe placa integrata, dar am un FPS scazut...

Edited by WindyZ, 30 July 2015 - 18:17.


#5
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
Aceasi problema o am si eu in Windows 10 si nu pot selecta din NVidia control panel CS:GO pe placa dedicata. Merge pe cea integrata.

Edited by madutzu25, 30 July 2015 - 18:39.


#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,146
  • Înscris: 07.02.2003

View Posthimura619, on 30 iulie 2015 - 13:13, said:

Da e laptop și am luat driverul fix pt modelul care îl am 540 m de pe site-ul nvidia
Incearca sa-l deinstalezi ca asta ziceam mai sus, nu se ia de acolo... iei de pe site-ul producatorului laptopului driver customizat.

View PostWindyZ, on 30 iulie 2015 - 18:15, said:

Singura solutie pentru mine ca sa ma joc GTA V, project cars, fifa 15 (s.a.m.d) e sa instalez ultimul driver de la ei.
Pentru a ma juca CS:GO, Left 4 Dead 2, ETS2, am nevoie de un driver mai vechi (347.88).
Nvidia a scos din drivere unele chipuri mai vechi. Nu mai exista update la astea...

#7
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
Eu am Nvidia 840m

#8
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013

View Postandreic, on 30 iulie 2015 - 19:19, said:

Nvidia a scos din drivere unele chipuri mai vechi. Nu mai exista update la astea...

Na.. Nu stiu.. Eu am tot vorbit cu ei si mi-au spus ca de la ei nu ar putea fi problema ca au verificat si nu stiu ce.. Cica cu ultimul driver ar trebui sa functioneze toate jocurile.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate