Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Golf 5 problema

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Andrein1

Andrein1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.03.2015
Salutare tuturor. Am un golf 5 1.9 TDI 105 din 2005. Am o problema,cand merg cu viteza redusa in oras creste temperatura lichidului de racire (imi apare in bord sa opresc masina). Mi-ati putea spune care este problema?

In curand am un drum lung de 400 km; nu o sa am probleme la drum lung ? Multumesc

#2
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,682
  • Înscris: 22.11.2007
iti merge electro ventilatorul???
in rest problema poate fi din multe locuri, incepand de la termostat blocat pana la chiuloasa.

nu e de gluma cu temperatura lichidului de racire, in locul tau nu as pleca la drum cu problema asta. poate fi ceva mai simplu care se va repara in cateva ore la un service. ma refer cateva ore adica constatare plus asteptat sa vina piesa.

#3
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 Andrein1, on 30 iulie 2015 - 02:02, said:

Salutare tuturor. Am un golf 5 1.9 TDI 105 din 2005. Am o problema,cand merg cu viteza redusa in oras creste temperatura lichidului de racire (imi apare in bord sa opresc masina). Mi-ati putea spune care este problema?

In curand am un drum lung de 400 km; nu o sa am probleme la drum lung ? Multumesc

schimba termostatul
schimba si spala instalatia de racire
verifica daca iti poreste ventilatorul de racire
spala cu jet de apa radiatorul de racire de mizerii, praf, insecte
fa cum trebuie aerisirea dupa ce schimbi lichidul de racire

#4
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
daca pleci la drum lung pe caldurile astea si nu se face racirea corect, in cel mai bun caz o sa iti plesneasca niste furtunase p-acolo.

#5
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Nu pleca la drum inainte sa rezolvi problema sau pleaca cu alta masina. Cu racirea motorului nu e de joaca.

#6
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Am mers si eu o masina care facea la fel. Avea tencuiala (insecte+praf+apa) pe radiator. Pur si simplu nu mai trecea decat f putin aer prin radiator. Se spala cam bilunar la spalatorie dar mergea f mult extra urban. Nu s-a putut curata cu jetul.
L-am curatat si eu pe al meu la un mom dat desi nu aparusera probleme cand am schimbat antigerul si cand l-au dat jos a cazut o gramada de mizerie care era prinsa intre rad de clima si rad motorului.

Edited by underb, 30 July 2015 - 17:58.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate