Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Erori si extensii ciudate la salvare fisiere

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
seBDea

seBDea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.12.2014
Buna ziua,

Am un MAC mini cu 2 partitii: OS X si Windows 7. Pe Windows 7, proaspat instalat rulez Adobe FrameMaker si Adobe Illustrator cc2015, PS CC 2015 si InDesign CC2015. Am, de asemenea, instalat Bitdefender ca si AV. Lucrez cu fisierele pe Dropbox. Ele sunt salvate pe HDD intern dar se sincronizeaza automat cu Dropboxul ori de cate ori fac o salvare. Aceste erori imi apar doar pe Windows si, pana acum, doar la FrameMaker, Photoshop si Illusrator, cand salvez fisierele.

Pe FM, cand salvez fisiere, in mod total aleator, imi da o eroare de genul: The document was saved to a temporary file, but FM  can't rename it to have the correct name. the newer version has an odd  suffix. Moment in care dand click pe OK, FM crapa si fisierul in lucru primeste o extensie ciudata, de genul 4FA sau BA6 etc. Sau chiar mi-a aparut un fisieraah06936 de 0Kb fara extensie.

Alteori, imi da o eroare de genul: File XXXXXX.fm has changed on the disk since you last opened or saved it. Someone else probably modified the file. Do you want to save it anyway? OK/Cancel. Rezultatul este acelasi. FM Crapa.

Pe Illustrator si Photoshop am o eroare asemanatoare: The file may be read-only, or another user may have it open. Please save the document with a different name or in a different folder.

In Photoshop apare de genul: Could not save as C:\Users\myname\...\05.jpg because the file  is already in use or was left open by another application.

Nicio o eroare de acest gen nu apare pe partitia de OS, desi tot pe Dropbox lucrez cu fisierele. Fara a avea vreo explicatie tehnica, cred ca are ceva de-a face cu Dropbox, dar vreau sa aflu si alte opinii. HDD este nou. Windows este instalat de 2 saptamani. Toate aplicatiile sunt cu updateurile la zi.

Orice idee este binevenita.

Cu stima,
Sebastian

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate