Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Materiale si tehnologii nucleare vs. retele de sowftware si telecomunicatii

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
needhelp4

needhelp4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 01.02.2015
Poate deja v-ati obisnuit cu mine , absolvent de profil uman sunt inscris la aceste doua . Are cineva idee unde este mai usor .

Ambele sunt la U. din Pitesti , orar nu am gasit la nici una .....din pacate ca sa stiu cam ce m-ar astepta .......

PS: Credeti ca profilul ''Management in inginerie economica si dezvolare rurala'' din cadrul usamv ar fi mai aproape de mine ?

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Vezi ca tehnologiile nucleare sunt la master ! In rest se pare ca n-ai inteles nimic din ce tot ti s-a spus pe aici: daca tu nu simti o atractie pentru ceva atunci poti absolvi si la Harvard ca tot degeaba.

#3
needhelp4

needhelp4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 01.02.2015

View Postneagu_laurentiu, on 28 iulie 2015 - 18:14, said:

Vezi ca tehnologiile nucleare sunt la master ! In rest se pare ca n-ai inteles nimic din ce tot ti s-a spus pe aici: daca tu nu simti o atractie pentru ceva atunci poti absolvi si la Harvard ca tot degeaba.
Nici nu stiu exact in ce consta , mai exact rts-ul , defapt toate astea , ma gandesc ca o sa se bazeze si pe lucru practic la un moment dat .

Crede-ma , chiar imi pare rau ca am invatat , nu ca as fi luat eu 10 la bac dar nici 6 nu am luat .........si acum stau in fata unui calculator , il intreb ce studiez colo , ce e dincolo :))) asta inseamna sa n-ai management bun al carierei

#4
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
Cum naiba sa mergi de la uman la alea?
De la uman mergi cel mult la un economic daca vrei ceva cifre.

Tinerii astia parca-s luati de apa.

Se vede ca nu se invata nimic nici in liceu. Aia cu nuclearul stii din ce materie studiata apartine cu numele? dar cealalta?

Umanul e pt alea cu drept, relatii, istorie, limbi si ce chestii cu vorbe si scrieri de cuvinte mai sunt

#5
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Dzeule mare. Am dat like predecesorilor pt ca au dreptate.
Ce legatura are s   ula cu prefectura?
Scuze, nucleara cu telecom-ul?
Pai daca matale nici asta nu faci difearenta singur...
Succes la facultate..
PS. Cum o chema pe ministresa aia Arpagic, cu Havard-ul, sau altceva de am picat pe spate?
Nu ca am tinut cu Base, dar vorba aia daca nici prescurtare..
Adevarul e ca eu nu ma multumeam cu doar un ofsaid. O rupeam ..cu termenii economici ..Pres o faceam...

#6
needhelp4

needhelp4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 01.02.2015

View Postmotanu_mic, on 28 iulie 2015 - 20:54, said:


Se vede ca nu se invata nimic nici in liceu.



Asta crezi tu , ai impresia ca bacul se ''trece'' cum se trecea odata ?

#7
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
S-a copiat si de cand s-au pus camere de luat vederi. Apoi degeaba cineva stie materia daca nu-i intelege logica ei.

#8
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013

View Postneedhelp4, on 29 iulie 2015 - 10:53, said:

Asta crezi tu , ai impresia ca bacul se ''trece'' cum se trecea odata ?

Ce naiba se invata cata vreme ala intreaba ce sa aleaga dintre alea? pai sa ia dictionarul sa vada ce inseamna fiecare cuvant din titlurile alea.
Sa intrebi asa ceva inseamna analfabetism. Inseamna ca nu pricepi limba română.

Se vede ca la uman n-a facut unele materii decat pana in a 10-a, dar totusi despre ceva din unul din titluri s-a discutat in a 8-a.

Camere necamere, ati vazut cum au copiat la unele materii copiii de bani gata ai unor coboşi din politică. ex aia cu chimia.

View Postneedhelp4, on 29 iulie 2015 - 10:53, said:

Asta crezi tu , ai impresia ca bacul se ''trece'' cum se trecea odata ?

Zic de anii '90. Atunci odata era cu admitere la facultate. Se alegea ce-i bun, iar pleava intra doar pe la sectile necautate si apoi lucrau pe alte posturi sau acum sunt someri, fac recalificari, vand gioarse, sunt şoferi, sau fac munci de capşunari in spania.

Edited by motanu_mic, 29 July 2015 - 12:04.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate