Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

probleme la imprimare

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
JuneJulia

JuneJulia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 14.07.2011
Am o multifunctionala Canon 3250 MG si imprima foile sters. Am umplut cartusul, am desfundat duzele, am curatat rola, am efectuat o curatare in profunzime dar tot imprima scrisul abia lizibil.
Ma puteti ajuta cu un sfat?
Va multumesc.

#2
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
Alt cartuș. Ce metode „brutale” de curățat ai folosit?

Să înțeleg că problema se manifestă doar la scris?

#3
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
incearca cu unul original

#4
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

View Post0x0c, on 07 iulie 2015 - 21:24, said:

Alt cartuș. Ce metode „brutale” de curățat ai folosit?


Smirghel! A curatat duzele cu el!Posted Image
Era o gluma,sa nu se supere initiatorul.
Tot pentru el,fara gluma de data asta:
este foarte importanta si cerneala folosita.Poate nu este pentru Canon sau este de calitate indoielnica.
Sfatul meu,chiar daca este scump,cumpara macar cartusul negru nou si original.Pe urma il incarci de vreo 6 - 7 ori daca esti atent.Recomand un centru unde se face refill.Este in jur de 10 lei o reancarcare si riscurile sunt mai mici.Vezi ca acest cartus... nu merge reancarcat de prea multe ori.La un moment dat nu-l va mai recunoaste imprimanta sau va imprima cu intreruperi.Duzele alea vor ceda la un moment dat,se vor largi si vor imprima ca atunci cand ai scrie cu stiloul pe o sugativa.
Iti spun din experienta.Repar imprimante,copiatoare,laptopuri... tot ce este IT,reancarc cartuse pe toner si cerneala.
Ca idee,iarna nu-i ca vara,cerneala nu este ca laserul! Cerneala este iarna! Sper ca ai inteles!

#5
JuneJulia

JuneJulia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 14.07.2011
Multumesc pentru sfaturi. Cartusul il incarcasem la un centru de refillare; ati avut dreptate, probabil tusul nu a fost pentru Canon sau a fost de proasta calitate. Mi-am cumparat un cartus nou si acum imprimanta printeaza ok.

#6
kingsky

kingsky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,227
  • Înscris: 07.07.2015

View PostJuneJulia, on 10 iulie 2015 - 14:49, said:

Multumesc pentru sfaturi. Cartusul il incarcasem la un centru de refillare; ati avut dreptate, probabil tusul nu a fost pentru Canon sau a fost de proasta calitate. Mi-am cumparat un cartus nou si acum imprimanta printeaza ok.
calitate indoielnica ,am patit si eu...duce la infunfdarea prematura

#7
avexprint

avexprint

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.07.2015

View PostJuneJulia, on 10 iulie 2015 - 14:49, said:

Multumesc pentru sfaturi. Cartusul il incarcasem la un centru de refillare; ati avut dreptate, probabil tusul nu a fost pentru Canon sau a fost de proasta calitate. Mi-am cumparat un cartus nou si acum imprimanta printeaza ok.

de obicei iti listea mai gri din cauza condensului....trecerea de la cald frig rapida si se produce umezeala(apa in cartus) si cerneala numai are negrul acela....imi scri pe privat daca vrei si te trimit la o firma care incarca cartuse ink si laser foarte bine.O zi buna

Edited by avexprint, 14 July 2015 - 10:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate