Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Recomandare facultate

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Salutare, va scriu in legatura cu o problema de rasu-plansu.

O prietena are un prieten care nu stie la ce facultate sa se inscrie, iar prietena mea m-a rugat pe mine sa ii aleg individului (pe care nu-l cunosc) o facultate, deci sa ii decid viitorul.

Cerintele ar fi: -sa nu se faca mai nimic
                       -sa nu fie matematica sau volum mare de invatat
                      -facultatea sa fie in Cluj
                      -examenele sa se ia foarte usor, fara efort prea mare sau chiar deloc.


Mentionez ca vorbim de un tip care a luat bac-ul cu 7 si care vine in Cluj doar ca sa se distreze, facultatea fiind probabil pretextul pentru a stoarce bani de pe parinti.

#2
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,946
  • Înscris: 03.08.2008
pierdere de vreme , o sa ii para rau peste cativa ani

#3
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postyonut_a, on 07 iulie 2015 - 20:24, said:

pierdere de vreme , o sa ii para rau peste cativa ani

Nu, probabil va toca bani fericit. Obiectivul lui probabil e o diploma luata lejer.

#4
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
FÎSÎPAC

#5
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postpotae, on 07 iulie 2015 - 20:43, said:


Exact, asta cautam, facultatea de PR cum mai este numita :) M-am gandit de la inceput la asta.

#6
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Si de ce ne-am obosi noi sa ii dam sfaturi unui ratat cu asa dorinte? (aici te includ si pe tine pentru ca spui ca nu il cunosti pe tip)

#7
florin011

florin011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 30.08.2013
imi place tipu' asta...

decat sa te chinui sa termini vreo facultate grea cu note mari si sa ajungi tot la mc, mai bine asa...

Edited by florin011, 07 July 2015 - 21:10.


#8
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Asta ce cacat de topic mai e?

#9
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Si totusi 7 e nota ok.
Sa faca una privata,

Edited by eStev, 07 July 2015 - 21:17.


#10
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015

View PosteStev, on 07 iulie 2015 - 21:16, said:

Si totusi 7 e nota ok.
Sa faca una privata,

nu e o nota extraordinara, dar nu asta este principala lui problema.
Am avut astfel de colegi si erau saracii atat de prosti, nu stiau nici sa se distreze si la facultate erau lemn.
Daian sa-i transmiti prietenei tale sa ii transmita din prietenului ei ca e un mare bou.

#11
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postalex1912, on 07 iulie 2015 - 21:26, said:


nu e o nota extraordinara, dar nu asta este principala lui problema.
Am avut astfel de colegi si erau saracii atat de prosti, nu stiau nici sa se distreze si la facultate erau lemn.
Daian sa-i transmiti prietenei tale sa ii transmita din prietenului ei ca e un mare bou.

Asta i-am transmis deja, a fost primul impuls.

View Postalex1912, on 07 iulie 2015 - 21:00, said:

Si de ce ne-am obosi noi sa ii dam sfaturi unui ratat cu asa dorinte? (aici te includ si pe tine pentru ca spui ca nu il cunosti pe tip)

Prietene, eu am terminat in primii 10 anul universitar si te rog sa ma crezi ca examenele nu se iau pe bani sau copiat. Deci, te rog frumos, nu ma include in oala cu toti indivizii dornici de a-si distruge viata de tineri.

#12
eduardalex1

eduardalex1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 18.10.2013
Studii de securitate, Studii europene

#13
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014
E de bani gata baiatu'?

#14
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
Esti in friend zone? :lol: Zi sincer!

Spune-i, frate, ca nu stii ce sa-i recomanzi si lasa dobitocu' sa faca macar alegerea de unul singur...

Poate mai provine si dintr-o familie care nu e de bani gata si se vor speti ai lui sa-l tina la facultate cu cateva sute de euro pe luna, facultate pe care el nici nu se chinuie sa si-o aleaga. Nu perpetua smechereala tipilor de genul, indiferent ca-ti place fata, ca esti prieten cu ea sau mai stiu eu ce alte motive te imping sa te umilesti pe aici pentru... cineva pe care nu-l cunosti!

#15
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015

View PostDaian95, on 07 iulie 2015 - 21:34, said:

Prietene, eu am terminat in primii 10 anul universitar si te rog sa ma crezi ca examenele nu se iau pe bani sau copiat. Deci, te rog frumos, nu ma include in oala cu toti indivizii dornici de a-si distruge viata de tineri.

Te-am inclus in aceeasi oala cu noi astia de ne cereai recomandari (normali la cap), nu te bagam in aceeasi oala cu el. scuze pentru neintelegere

#16
newgirl

newgirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 17.06.2009
nu conteaza facultatea ... sa aleaga o universitate privata(iar in cluj piata e variata, Spiru Haret, Bogdan Voda, U. Ecologica, plus multe altele) si cu cat universitatea e mai slaba cu atat nu o sa-l streseze nimeni cu examenele Posted Image .
Daca singurul scop e sa se distreze/ stoarca de bani parintii chiar nu cred ca-l intereseaza ce studiaza sau ce diploma ar putea avea la final, in definitiv e viata lui nu a noastra Posted Image.

#17
volumepower

volumepower

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 14.08.2013

View PostDaian95, on 07 iulie 2015 - 20:22, said:

Mentionez ca vorbim de un tip care a luat bac-ul cu 7 si care vine in Cluj doar ca sa se distreze, facultatea fiind probabil pretextul pentru a stoarce bani de pe parinti.
LOL ce ratat Posted Image ...dar cam așa e toată pulimea face facultate, la specializarea lăbăreală-n anii tinereții.

Jurnalism : tre să-ți dai cu părerea despre oricine și orice. Să zică mersi că are și perspective de viitor, pe la RomâniaTV , OTV , Cancan și alte asemenea.

#18
Berceansergiu

Berceansergiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.07.2015
care credeti ca e mai buna facultatea ? Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei sau Facultatea de Inginerie Electrica

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate