Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Parere despre Philips HTD3570

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Salutare,

Ati avut cumva de-a face cu acest sistem audio Philips HTD3570? Pretul este destul de bun, insa nu stiu daca este bun de ceva. :) http://www.p4c.phili...&scy=NL&slg=AEN

#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,176
  • Înscris: 16.10.2008
Depinde la ce vrei sa-l folosesti ,si cat e de bun pretul. M-am jucat cu asa ceva acum vreo 2 ani. E infect din toate pdv-urile ,conectivitate slaba ,meniu aiurea ,sunet la nivelul unui 5.1 de pc din ala de de maxim 200RON. Mai toate HT-urile astea sunt niste plasticarii facute mai mult sa arate trendy si sa pacaleasca publicul ,atat. La fel si soundbar-urile si alte "device-ri moderne".

Edited by edigee, 07 July 2015 - 12:47.


#3
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View Postedigee, on 07 iulie 2015 - 12:45, said:

Depinde la ce vrei sa-l folosesti ,si cat e de bun pretul. M-am jucat cu asa ceva acum vreo 2 ani. E infect din toate pdv-urile ,conectivitate slaba ,meniu aiurea ,sunet la nivelul unui 5.1 de pc din ala de de maxim 200RON. Mai toate HT-urile astea sunt niste plasticarii facute mai mult sa arate trendy si sa pacaleasca publicul ,atat. La fel si soundbar-urile si alte "device-ri moderne".
Pretul este 599 lei. Ar merita? In Romania multi spun ca este cam slab sistemul, pe site-urile externe cei mai multi sunt multumiti, inseamna ca au standarde scazute. :)

#4
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
De folosit l-as folosi pentru a-l conecta la iesirea optica a placii de sunet si pentru a asculta muzica de la calculator, filme, etc.

#5
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Pana la urma m-am hotarat sa nu le mai cumpar, citind sfaturile de pe Internet, parerea lui edigee si vazand dezaprobarea totala a celui de la magazin cand m-am dus sa il intreb daca ar fi bine sa cumpar acest sistem....a urmat o strambatura si "nu Philips, au sunet prost"... :))) Mai urma sa il intreb, atunci de ce le vindeti, dar am apreciat raspunsul sincer.

#6
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,176
  • Înscris: 16.10.2008
N-i vorba doar de Philips ,majoritatea home cinema-urilor sau HT-uri ,cum le mai zice sunt cam la fel. Cele mai scumpe au briz-briz-uri mai multe.

#7
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Eu am avut un home theatre (model mai vechi) de la Philips si mi-a placut cum se auzeau filmele. La redarea muzicii pe 2.1 era slabut, dar pe filme isi facea treaba.

#8
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Eu am un Sony BDV-E2100 de care sunt multumit, la 30 % din putere zguduie peretii, bassul este bun, redarea sunetelor de asemenea.

#9
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,176
  • Înscris: 16.10.2008
Ai facut vreo comparatie cu un echipament HI-Fi ,chiar entry level gen amplificator plus boxe din lemn ,chiar cu o pereche de Magnat MMS 202 si un amplificator SH? O sa vezi ce inseamna un sunet cat de cat corect ,nu mai vorbesc de minima calitate. Acele HT-uri suna graznic dupa toate regulile elementare sonore. Dar trebuie sa compari ca sa stii despre ce-i vorba.
Sunetul bun inseamna cu totul altceva decat bubuiala si mutatul mobilei cu basul.

Edited by edigee, 08 July 2015 - 19:55.


#10
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Intradevar nu se compara cu sistemul pe care il am acum, sunetul e mult mai clar, muzica se aude bine stereo. Pot sa ascult muzica la volum mic si tot se aud detaliile, sunetul e mai cald (parca nu tipa la tine), nu trebuie volum mare ca sa umple sunetul camera. Acuma depinde de fiecare si ce doreste de la sistem si cat de dispus e sa bage mana adanc in buzunar.

#11
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View Postedigee, on 08 iulie 2015 - 19:54, said:

Ai facut vreo comparatie cu un echipament HI-Fi ,chiar entry level gen amplificator plus boxe din lemn ,chiar cu o pereche de Magnat MMS 202 si un amplificator SH? O sa vezi ce inseamna un sunet cat de cat corect ,nu mai vorbesc de minima calitate. Acele HT-uri suna graznic dupa toate regulile elementare sonore. Dar trebuie sa compari ca sa stii despre ce-i vorba.
Sunetul bun inseamna cu totul altceva decat bubuiala si mutatul mobilei cu basul.

Recunosc ca nu sunt atat de avansat in domeniu, pur si simplu nu am avut in lista de prioritati aceasta pasiune. :)

#12
bibiaudiofil

bibiaudiofil

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,644
  • Înscris: 06.02.2011

View Postbrasoveanul, on 07 iulie 2015 - 13:44, said:

De folosit l-as folosi pentru a-l conecta la iesirea optica a placii de sunet si pentru a asculta muzica de la calculator, filme, etc.


Pentru 600 lei, nu as putea sa am mari asteptari de calitate de la sistemul ala Philips. Sigur se aude prost, dar nu ai ce pretentii sa ai de la un sistem complet cu amplificator, 5 boxe si un subwoofer, toate pentru 600 lei.

Parerea mea este sa cauti ceva stereo, simplu, la mana a doua.

#13
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007
brasoveanu, de-o pereche de Microlab Solo 6C, ce parere ai ?
Se-ncadreaza in bugetul tau, noi...

#14
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View PostProtopopeus, on 09 iulie 2015 - 11:02, said:

brasoveanu, de-o pereche de Microlab Solo 6C, ce parere ai ?
Se-ncadreaza in bugetul tau, noi...

Sunt convins ca sunetul se aude mult mai bine....intrebare de nepriceput, pentru ca aceste boxe sa functioneze, este nevoie sa intercalez intre sursa semnalului(de exemplu televizor sau calculator) un amplificator?

#15
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Nu, au in ele.

#16
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007
Dar e de preferat sa intercalezi intre ele si sursa un DAC extern, care, indiferent cat de ieftin va fi, oricum e mai performant decat cel din tv sau laptop (daca n-ai cumva deja o placa de sunet mai de Doamne-ajuta la PC).

#17
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View PostProtopopeus, on 09 iulie 2015 - 11:35, said:

Dar e de preferat sa intercalezi intre ele si sursa un DAC extern, care, indiferent cat de ieftin va fi, oricum e mai performant decat cel din tv sau laptop (daca n-ai cumva deja o placa de sunet mai de Doamne-ajuta la PC).

Am o placa de sunet Xonar U7 care mi se pare buna.

#18
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007
Perfect !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate