Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Parkingurile din Cluj-Napoca

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005
Vreau sa ma refer in primul rand la parkingul din cartierul Manastur. Ideea a fost ok la inceput, era nevoie de o suplimentare a parcarilor, avand in vedere aglomeratia urbana. Dotarile nu erau identice ca si in parkingul de la primarie. Exista doar o bariera pentru intrare, nu si pentru iesire. Usa de intrare in parking era deschisa pana la orele 22.00, apoi se inchidea, avand in vedere ca in apropiere seara se aduna betivi, boschetari, cersetori. Exista paza, acum e aproape inexistenta. Pe langa faptul ca nu exista oglinzi convexe la coborare, cum sunt la parkingul de la Primarie, acces pe baza de cartela la usa de intrare in parking cum ar fi normal, deja oricine are acces, toti boschetarii isi fac veacul pe acolo, e miros de urina de r***hat, chiar am gasit unul acolo langa lift, si dupa o saptamana s-a trezit cineva sa-l curete. Peretele de langa lift e distrus. Intr-o zi cand am urcat cu masina in parking, era sa dau peste un copil care se plimba cu bicicleta in parking pe la etajul 3, mi-a aparut brusc in fata. Luminile nu mai functioneaza, senzorii nici asa. Intr-o zi am gasit si pene in lift, probabil ca taie gaini prin parking. Ma gandesc ca o sa ajunga parkingul ca si fosta discoteca Atlantic, unde era plin de boschetari si intr-o zi au ajuns pompierii acolo.
   Au fost reclamatii peste reclamatii la numarul primarului 984, in scris, cu promisiuni de raspuns, care n-a mai venit. E inadmisibil ce se intampla. Atasez si poze din ianuarie 2015 si revin cu altele recente, sa vedeti cum arata minunatul parking si ce face primaria pentru intretinere.
Am gasit in stiridecluj si clujcapitala articole care prezentau acelasi lucru. Si tot nu se face nimic. Ajungem sa traim ca si in jungla.

Attached Files



#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Dupa cum arata, alea nu sunt parking-uri, ci parcari.

UK much?

#3
Aleppo

Aleppo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 30.05.2015
Cat platesti sa tii masina acolo?

#4
paul_pablo

paul_pablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 25.09.2014
Ce is alea parkinguri????Posted Image

#5
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005
PARKING, parkinguri, s. n. Loc, teren special amenajat pentru staționarea autovehiculelor.
In cazul asta e o cladire cu vreo 7 etaje. Platesc 110 lei/an, dar am discutat si cu altii care au abonament la parking si erau dispusi sa plateasca mai mult pentru a avea un parking decent. S-au facut o multime de reclamatii fara nici un rezultat. Solutia ar fi sa renuntam in bloc la abonamentul de la parking.

Edited by bogdan78, 07 July 2015 - 09:13.


#6
paul_pablo

paul_pablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 25.09.2014

 bogdan78, on 07 iulie 2015 - 09:05, said:

PARKING, parkinguri, s. n. Loc, teren special amenajat pentru staționarea autovehiculelor.
serios? eu credeam ca aia e definitia pentru "parcare"...
ok bro...my bad

#7
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005
[ http://clujcapitala.ro/wp-content/uploads/2014/10/parking-cj.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

O poza cu parkingul din Manastur. La exterior arata bine, la interior a devenit adapost pentru boschetari, si asta in conditiile in care se plateste un abonament anual de catre proprietarii de autovehicule.

#8
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,781
  • Înscris: 06.09.2004

 bogdan78, on 07 iulie 2015 - 09:16, said:

O poza cu parkingul din Manastur.
ori e parking - da' inseamna ca e in anglia - ori e in manastur, dar atunci e parcare. hotaraste-te.

on-topic - in contractul pe care platesti 110 lei pe an, ce scrie? eu cred ca acolo e punctul de plecare.

#9
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.09.2006
E in Manastur, Cluj-Napoca, Romania, si potrivit Primariei e "parking" (vezi site-ul primariei din Cluj-Napoca).
"În municipiul Cluj-Napoca sunt instituite următoarele tipuri de parcări: ... - Parkinguri situate în cartierele municipiului cu locuri de parcare în regim de abonamente anuale destinate riveranilor."

#10
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005

 born2lose, on 07 iulie 2015 - 09:30, said:

ori e parking - da' inseamna ca e in anglia - ori e in manastur, dar atunci e parcare. hotaraste-te.

on-topic - in contractul pe care platesti 110 lei pe an, ce scrie? eu cred ca acolo e punctul de plecare.

Nu am zis nimic de Anglia. E vorba de Cluj-Napoca: http://www.primariac...arking-uri.html
A aparut si sistemul de smart parking:  http://smartparking.ro/. Exista in Bucuresti acest sistem : http://www.ziuacargo...i-in-sectorul-6
Mai multe persoane au scris pe pagina primarului Boc propunandu-i acest sistem, dar pana acum nu s-a primit nici un raspuns. In schimb avem niste cladiri care vor deveni ruine, din cauza ignorantei celor care ar trebui sa se ocupe de intretinerea lor.

Edited by bogdan78, 07 July 2015 - 11:13.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate