Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Criterii de Evaluare Angajat

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,751
  • Înscris: 25.01.2007
Imi trebuie o anexa ceva, cu criteriile de evaluare a unui vanzator.
Am gasit aici ceva: https://www.scribd.c...cial-Gestionari
dar nu ma lasa sa vad documentul integral. Pe scribd stiu ca inainte puteam activa ceva de genul 14 zile free, si luam ce ma interesa, dar vad ca au scos facilitatea.
Ma ajuta cineva care are anexa deja, sau cu acel download de pe scribd?

#2
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,084
  • Înscris: 06.01.2005
Incearca sa te folosesti de asta. Daca vrei mai mult poti incerca si standarde de lucrator in comet, receptioner distribuitor etc.

#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,751
  • Înscris: 25.01.2007
33 de pagini... arunca aia de la fortele de munca cu romanul asta dupa mine...
mai caut sa scot foaia aia de pe scribd, ca mie imi trebuie hartoaga, sa fie acolo, ca asta e statul roman, inventeaza altele si altele...

#4
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Posted Image
Am citit si eu chestionarul ...sau , ma rog , ce este ...din link-ul indicat si ma gandeam ca cei care pun astfel de tipare de evaluare in spinarea angajatului in vanzari nu au de fapt nevoie de un simplu vanzator . Ei au nevoie de ceva mult , mult mai performant. Trebuie sa fie un matematician excelent ( organizarea ) , un psiholog cu doctorat , sa aiba tinuta si demnitate in fata cumparatorului ...dar si umilinta si cocoasa rezistenta in fata angajatorului , sa aiba dorinta de a se pregati permanent , in conditiile unui salariu cat mai mic posibil ... si , daca nu se cere prea mult ( ca acum , la cate cer angajatorii , nimic nu pare exagerat ) sa savarseasca si niste minuni din cand in cand .
Eu tin minte clar , din descrieri , o asemenea persoana. Se numea Isus din Nazaret si a trait acum vreo doua mii de ani . Calca pe ape , invia mortii ( posibil sa poat  revigora si vanzarile oricarei firme ) , transforma apa in vin si pietrele in paine . Posibil sa fie disponibil si pentru bransa vanzarilor . Cutumele zic ca se va intoarce ...la un moment dat Posted Image .

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,751
  • Înscris: 25.01.2007
http://roblogstar.bl...-pe-scribd.html
merge metoda de acolo pentru download, chiar si fara sa instalezi programul de acolo, ca rezulta un fisier .xps pe care stie windows sa il printeze.
online se poate converti si in pdf.

View PostJurasikMan, on 06 iulie 2015 - 13:46, said:

Posted Image
Am citit si eu chestionarul ...sau , ma rog , ce este ...din link-ul indicat si ma gandeam ca cei care pun astfel de tipare de evaluare in spinarea angajatului in vanzari nu au de fapt nevoie de un simplu vanzator . Ei au nevoie de ceva mult , mult mai performant. Trebuie sa fie un matematician excelent ( organizarea ) , un psiholog cu doctorat , sa aiba tinuta si demnitate in fata cumparatorului ...dar si umilinta si cocoasa rezistenta in fata angajatorului , sa aiba dorinta de a se pregati permanent , in conditiile unui salariu cat mai mic posibil ... si , daca nu se cere prea mult ( ca acum , la cate cer angajatorii , nimic nu pare exagerat ) sa savarseasca si niste minuni din cand in cand .
Eu tin minte clar , din descrieri , o asemenea persoana. Se numea Isus din Nazaret si a trait acum vreo doua mii de ani . Calca pe ape , invia mortii ( posibil sa poat  revigora si vanzarile oricarei firme ) , transforma apa in vin si pietrele in paine . Posibil sa fie disponibil si pentru bransa vanzarilor . Cutumele zic ca se va intoarce ...la un moment dat Posted Image .

m-am inecat de ras, puteai sa ma ai pe constiinta...
Posted Image

Attached Files



#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Sa va spun un secret, numai voua. Criteriile sunt facute pentru a nu fi trecute, sa poti refuza frumos pe cineva. In timpul evaluarii deja iti dai seama daca vrei sau nu sa angajezi aceea persoana.

#7
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,751
  • Înscris: 25.01.2007
nu, ca astea le faci periodic dupa angajare.
in fine, finalitatea probabil e aceeasi, poti sa zbori un angajat de care nu iti place.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Sau asa...ca doar nimeni nu poate fi perfect....prea mult timp.

View Postslai, on 06 iulie 2015 - 14:23, said:

nu, ca astea le faci periodic dupa angajare.


Am inteles, motiv de amenda. Li s-a parut ca nu mai aveau ce controla....restul erau vechi si lumea deja le invatase/se conformase . Trebuia ceva pentru viitoarele controale tematice.

Edited by MembruAnonim, 06 July 2015 - 14:25.


#9
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View Postslai, on 06 iulie 2015 - 14:12, said:


m-am inecat de ras, puteai sa ma ai pe constiinta...
Posted Image

Te rog sa ai mare grija cu chestia asta. Daca ma intrebi pe mine , eu nu cred partea cu inviatul din morti ce este atribuita personajului de care pomeneam .  Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate