Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Trusa pentru jocul de Bridge - Pierre Cardin

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
brainkill3r

brainkill3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 13.07.2011
Buna,

Am primit de un unchi de-al meu care la randul lui a primit de la "un mafiot rus" o trusa de Bridge. Eu am incercat sa o caut pe net pe pagina producatorului (Pierre Cardin) insa fara prea mult succes. Avand in vedere ca nimeni din familia mea nu se joaca Bridge as vrea sa aflu o valoare estimativa a ei ca ulterior sa o vand. Trusa are pe partea superioara o placuta metalica pe care scrie Pierre Cardin iar in partea dreapta jos a placii metalice o stanta, "LAM Ag" insa nu e foarte clar.

Stiti cumva unde cum as putea sa aflu o valoare a trusei avand in vedere ca nu o gasesc pe pagina producatorului? Orice sugestii sunt binevenite. Am atasat si cateva fotografii.

Daca nu am postat in sectiunea potrivita imi cer scuze si rog un moderator sa mute postul intr-o sectiune mai potrivita.

Va multumesc !

Attached Files



#2
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Lam il chema pe chinezu' care a piratat trusa... :))

#3
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
N-am mai auzit de poker bridge... cărțile au dimensiuni diferite? Pare o trusă multifuncționala, la bridge nu sunt zaruri. Plus că de regulă, cărțile de bridge se joacă cu cărți mai mici puțin decât cele de poker pentru că ții mult mai multe în mână la începutul jocului.

Poate n-ar fi rău să cauți un site de licitații, arată bine și cred că e valoroasă pentru cei pasionați. Sigur, cu condiția să fie originală. Văd că mai ai niște hârtiuțe pe-acolo, lor trebuia să le faci poză clară.

Uite o chestie asemănătoare însă mai complexă și mai frumos finisată:
http://www.ebay.it/i...o-/251874358511

Edited by althea, 05 July 2015 - 20:50.


#4
brainkill3r

brainkill3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 13.07.2011

 althea, on 05 iulie 2015 - 20:40, said:

Văd că mai ai niște hârtiuțe pe-acolo, lor trebuia să le faci poză clară.

http://www.ebay.it/i...o-/251874358511

Hartiuta aia ce se vede in poza e doar atat, o hartiuta pe care nu scrie absolut nimic decat numele producatorului. Am trusa de un an deja si inca tot nu reusesc sa aflu care i treaba cu ea :/

#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Face citiva lei, cu noroc. N-are nici o treaba cu bridge-ul, decit asa ca poti juca si bridge cu ele.

Asa arata o trusa de bridge:

[ http://giftsforcardplayers.com/media/Accessories/AC10-wood-bidding-boxes-lg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Cine a auzit de Pierre Cardin poate sa rada. Cine nu, sa dea un google si apoi sa rada.

#7
brainkill3r

brainkill3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 13.07.2011

 vimann, on 05 iulie 2015 - 21:57, said:

Cine a auzit de Pierre Cardin poate sa rada. Cine nu, sa dea un google si apoi sa rada.

Eu unu am auzit de pierre cardin insa in contextul de imbracaminte. Daca sti ceva mai mult decat stim noi, razi iar apoi spune ne si noua de ce

#8
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
E o mica trusa de jucat carti, cu 1 sau 2 pachete de carti, plus o carte cu punctajul din Bridge.
Pe mine m-ar interesa, dar daca ti-as spune cat ti-as da pe aceste 2 perechi de carti si pe cutiuta respectiva te-ai bosumfla, asa ca o vei pune intr-un sertar, unde va fi uitata.

#9
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Curiozitatea m-a impins sa caut

Cartile

http://www.ebay.ie/i...=item25895b4060

Un set asemanator

http://www.ebay.it/i...9-/120940712801

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate