Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Problema garantie orange

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 28.04.2006
Am cumparat un telefon acum vreo 3 saptamani de la orange. Acum vreo saptamana mi s-a stricat touch-ul. Pur si simplu nu mai lua nici o comanda.

L-am dus la garantie. Primesc azi raspuns cum ca telefonul ar fi luat contact cu lichid/fie are prezenta oxidare/fie martorii de umiditate au fost activati.

Telefonul a stat in husa + folie, nu a avut nici un contact cu apa. Am vazut un martor de langa baterie care este alb cu o dunga rosie pe mijloc. Am citit ca asta inseamna ca este ok.

Ce pot sa fac mai departe?

#2
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Unde porti telefonul de obicei pe caldurile astea?

Mana sau buzunar?

#3
xe3nder

xe3nder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.08.2014
transpiratia corporala nu se ia in considerare la problemele de garantie! :D

#4
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 28.04.2006
De obicei in rucsac sau scaunul masinii.

#5
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Cere pozele si vezi unde e oxidul .
Daca nu sunt urme si in interior,fa-le scandal .

#6
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
zi`le sa lase textele si sa ti`l schimbe astfel renunti la abonament

#7
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Este suficient sa-l tii 20 de minute in buzunar si sa transpiri nitel.



#8
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Nu prea se tine cont de acel senzor. El se poate inrosi, dar daca nu e nimic oxidat atunci garantia ta e valabila. Cand se anuleaza o garantie se fac niste poze pentru a iti dovedi ca avea contact cu lichide. Cere-le pozele si asa te vei convinge.

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

 Sephh, on 05 iulie 2015 - 19:36, said:

Am cumparat un telefon acum vreo 3 saptamani de la orange. Acum vreo saptamana mi s-a stricat touch-ul. Pur si simplu nu mai lua nici o comanda.
L-am dus la garantie. Primesc azi raspuns cum ca telefonul ar fi luat contact cu lichid/fie are prezenta oxidare/fie martorii de umiditate au fost activati.
Simt un usor iz de quickmobile/quickservice sau depanero. Ne poti spune, te rog, la ce service a fost trimis telefonul (daca ai posibilitatea sa afli), si de asemenea despre ce marca de telefon e vorba?

 xe3nder, on 05 iulie 2015 - 19:51, said:

transpiratia corporala nu se ia in considerare la problemele de garantie! Posted Image
In tarile cu apa calda la robinet asa e, dar in republica bananiera Rrromania nu ai niciodata certitudinea asta.

 D3an, on 05 iulie 2015 - 20:49, said:

zi`le sa lase textele si sa ti`l schimbe astfel renunti la abonament
Crezi ca pe cei de la Orange ii doare daca pierd un client ce plateste chiar si un abonament de 30-40Euro pe luna?
Pe langa asta, nu cei de la Orange sunt raspunzatori pentru situatia asta, ci oamenii de la service-ul cu care au cei de la Orange contract.

Edited by Hider141, 06 July 2015 - 07:46.


#10
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 28.04.2006
Am fost azi sa iau telefonul. Au zis ca placa de baza avea oxidari. Am cerut poze, nu aveau nimic.
Martorul de lichid era intact.

Cum scria si in foaia de predare, telefonul avea probleme ecran/uzat. Nici vorba de lichid in el. De unde stiu eu ca nu au turnat ei apa dupa ce l-am lasat acolo.

Am facut reclamatie la OPC, astept sa vad cum se rezolva.

E vorba de Alcatel One touch pixi 3/cica l-au trimis la service-ul orange din Bucuresti.

Edited by Sephh, 07 July 2015 - 19:08.


#11
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Cum adica nu aveau nimic ?
Tie cum iti dovedesc partea cu oxidul ?
Nesimtiti ! Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate