Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cum sa transfer un ebook pe pc?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Exista vreo metoda de a-mi transfera cartile de pe iphone pe calculator? Ca m-am saturat sa ma chiorasc in telefon cand as putea foarte bine sa stau cu laptopul in brate, dar sap de o ora cautand o solutie si pana acum am reusit doar sa o transfer pe calculator, in format epub, dar acum m-am impiedicat de protectia drm si nu reusesc sa trec peste asta nicicum. Ma gandeam ca poate a mai trecut cineva prin asta si e asa dragut incat sa ma scape de inca o ora de sapaturi.

Mentionez ca laptopul nu e Mac.

Edited by Bob493, 05 July 2015 - 15:49.


#2
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Pentru mine, problema asta s-a rezolvat după ce mi-am luat Kindle. A trebuit să-mi fac cont pe Amazon Kindle,  care mi-a alocat o adresă de email unde trimit cărțile românești. Amazon convertește automat ĂŽn formatele necesare. La sincronizare, pot citi orice carte de unde am rămas pe 2 telefoane diferite (care au instalate aplicația Kindle pentru mobil), pe laptop şi Kindle.

Ca să instalezi aplicațiile nu trebuie să ai Kindle şi sunt gratuite. Secretul constă deci ĂŽn sincronizare, după ce trimiți cartea la adresa de mail ĂŽntr-un soi de cloud.
Nu văd ca iPhone+Windows să fie diferit de combinația Android+laptop Windows.

Tine-mă la curent.

L.E. înainte de Kindle, găsisem niște convertoare free, care făceau orice din orice, dar nu ştiu cum e cu protecția.

Edited by Cazimi, 05 July 2015 - 16:49.


#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Nu prea inteleg ce ebook-uri, presupun ca unele cumparate de la itunes&co. In cazul asta poti sa-i intrebi pe ei, ca nu degeaba ai dat banul.

#4
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,714
  • Înscris: 06.07.2005

View PostBob493, on 05 iulie 2015 - 15:49, said:

am reusit doar sa o transfer pe calculator, in format epub, dar acum m-am impiedicat de protectia drm si nu reusesc sa trec peste asta nicicum.

Cam asta e si ideea cu DRM, sa nu poti sa te bucuri de carte pe alte device-uri.

#5
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Postvimann, on 05 iulie 2015 - 17:36, said:

Cam asta e si ideea cu DRM, sa nu poti sa te bucuri de carte pe alte device-uri.

Pai asta e ideea, da' ar fi culmea sa platesc separat pt fiecare device.

Anyway, am rezolvat prin iTunes (duh! Posted Image ). Am downloadat cartea in iTunes si am selectat optiunea 'show in Windows Explorer'.

#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Fiind vorba de software pentru PC (Windows) topicul nu are ce cauta pe aria de Software pentru Mac (OS X). Mutat pe Software pentru Windows.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate