Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Sfat alegere cartus imprimanta

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
lucian7791

lucian7791

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 15.05.2013
Ce cartus sa aleg din astea 2, http://www.printpro....ompatibile.html si http://www.cartuse-i...php?prodid=4586 diferenta de pret este foarte mare,puteti sa-mi explicati de ce ?
Ma intereseaza sa printez mai mult alb negru,ce ma sfatuiti sa iau ?
Imprimanta este Brother
MFC-215C

Edited by lucian7791, 05 July 2015 - 14:53.


#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
faptul ca unele sunt originale iar altele compatibile, iti dau diferenta de pret. e drept ca cele originale costa mai mult decat fac, insa si la cele compatibile exista riscul sa aiba un tus nu tocmai bun pt tipul tau de imprimanta, desi ei pot sustine ca merg mai bine decat alea originale.

iti calculezi riscul si vezi daca merita sa cumperi ceva compatibil pt a economisi ceva banuti sau iei ceva original.

din ce imi aduc aminte, brother este cam sugativa la inkjet, insa la cele laser sunt mai ok. depinde si cate pagini tragi intr-o zi.

#3
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
cu banii de pe cartusul din cel de-al doi-lea link, iti iei o imprimanta laser sh si-ti mai raman si bani de un ci-co. si printezi alb negru de te saturi. dupa aia ori faci un refill la cartus, ori o arunci p'aia ca pe cartusele din imagine si-ti iei alta ;)

de unde? as da link dar sa nu se considere reclama. daca am accept de la conducere ... sau iti trimit pe pm.

#4
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,065
  • Înscris: 24.02.2011
Firma aia care vinde compatibilele ii foarte serioasa (am luat de n ori), eu n-as sta pe ganduri.Diferenta intre ele (se poate sa ma insel) este ca originalele tin mai mult.

#5
lucian7791

lucian7791

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 15.05.2013
Am schimbat cartusele la imprimanta Brother mcf 215c, le vede pline dar scoate foaia goala,ceva sfaturi ?

Attached Files



#6
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
Dupa mai multe incercari ,cand  fac acel test imi imprima doar culoarea galbena.

#7
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
S-a infundat capul de printare.Se desfunda greu spre imposibil... au niste duze... extrem de sensibile,sa nu zic alte cuvinte "grele"!
Recomandare: (sarcastic)
- Se ia un topor sau un baros... faci cu ele imprimanta farame langa ghena de gunoi.Apoi iti cumperi alta,eventual pe laser ca iesi mai bine la numarul de pagini printate.

#8
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Este o imprimanta foarte pretentioasa la refill, vorba aia , nu prea este de tinut in casa asa ceva sau cumperi doar originale dar iesi mai scump decit cu laser color ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate