Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Vacaresti Delta View Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
pispirache

pispirache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 14.01.2010
Salutare

Cunoaste cineva informatii suplimentare despre acest proiect?
A-si dori sa cumpar un apartament aici

#2
User36

User36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 07.07.2014
Bai nu vreau sa fiu rau, dar as scris asa, nu am mai vazut pana acum. De unde le scoateti...

Edited by User36, 05 July 2015 - 19:03.


#3
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Nu ai nevoie de bac sa iti cumperi apartament in Vacaresti Delta View :P

#4
User36

User36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 07.07.2014
Cum renunt la bac? Hehe

#5
deltaview

deltaview

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.07.2015
Imobilul este amplasat chiar langa asa-numita Delta Vacaresti,la 600 m de statia de metrou si de mallul Sun Plaza.Apartamentele cu 3 camere au o priveliste de exceptie (atat cat poate oferi  Bucurestiul,evidentPosted Image .Constructia a inceput in martie si va fi finalizata la sfarsitul anului.Mai multe detalii pe http://www.vacaresti-residence.ro
E un imobil cu preturi ok,intr-o zona linistita,unele dintre apartamente ofera o priveliste care te fac sa uiti ca locuiesti intr-un oras aglomerat (ma repet,dar chiar asa e), apartamentele nu sunt mari,dar sunt foarte bine impartite.Laud proiectul pentru ca este unul foarte bun,dar si pentru ca eu il vandPosted Image

Edited by deltaview, 09 July 2015 - 19:16.


#6
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Macar esti sincer :)))

#7
dupre_23

dupre_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 10.08.2010

View Postdeltaview, on 09 iulie 2015 - 19:07, said:

Imobilul este amplasat chiar langa asa-numita Delta Vacaresti,la 600 m de statia de metrou si de mallul Sun Plaza.Apartamentele cu 3 camere au o priveliste de exceptie (atat cat poate oferi  Bucurestiul,evidentPosted Image .Constructia a inceput in martie si va fi finalizata la sfarsitul anului.Mai multe detalii pe http://www.vacaresti-residence.ro
E un imobil cu preturi ok,intr-o zona linistita,unele dintre apartamente ofera o priveliste care te fac sa uiti ca locuiesti intr-un oras aglomerat (ma repet,dar chiar asa e), apartamentele nu sunt mari,dar sunt foarte bine impartite.Laud proiectul pentru ca este unul foarte bun,dar si pentru ca eu il vandPosted Image

Foarte amuzante suprafetele balcoanelor, raportate la suprafata apartamentului in sine la 3 camere: 70 + 14, 60 + 14, 55 + 27. Nu pot sa-mi imaginez ce fel de arhitect a proiectat asa ceva.

#8
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Si dormitoare de 8,9,10 mp maxim 13 mp la un pret de 105000 euro

#9
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Exista si dormitoare de 7.5 mp. Cat sa iti incapa un mini-pat si un mini-sifonier Posted Image

Apartament 2 camere, 67.000 euro: sufragerie= 16.5 mp, balcon= 16.5 mp.
Pentru ca asa e cu adevarat util.

Iar la apartamentele de 115.000 euro, respectiv 105.000 euro nu exista nici macar o debara.
De ce ar exista? Oamenii isi tin acareturile pe balcon Posted Image

Edited by itzi-bitzi, 10 July 2015 - 11:37.


#10
deltaview

deltaview

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.07.2015

View Postitzi-bitzi, on 10 iulie 2015 - 11:37, said:

Exista si dormitoare de 7.5 mp. Cat sa iti incapa un mini-pat si un mini-sifonier Posted Image

Apartament 2 camere, 67.000 euro: sufragerie= 16.5 mp, balcon= 16.5 mp.
Pentru ca asa e cu adevarat util.

Iar la apartamentele de 115.000 euro, respectiv 105.000 euro nu exista nici macar o debara.
De ce ar exista? Oamenii isi tin acareturile pe balcon Posted Image

Depinde cum privesti lucrurile- dormitoare de 7,5 mp sunt la garsoniere.S-a renuntat la bucataria separata in favoarea unui dormitor mic in ideea ca garsonierele vor fi locuite de o persoana,maxim doua,cu varsta sub 30 de ani,adica genul de client care nu gateste sarmale si prefera un living cu bucatarie open-space,dar sa benefiecieze de un dormitor separat.
Debarale nu prea exista in niciun apartament nou construit,dar,da,un balcon mare,daca se inchide,poate foarte bine sa tina si loc de debara,asa incat si un balcon mare are utilitatea lui.
Apartamente de 115.000 nu exista,ci de 105.000,iar acestea chiar au debara,cat si dressing separat.iar unul dintre dormitoare are 15 mp.

#11
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
nu dezinforma... mai scade 2 metri din cei 15 ca  2 metri fac parte din hol.

Partea buna e ca are dressingul langa

Edited by nonameshadow, 10 July 2015 - 12:25.


#12
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Rolul unui balcon nu este de depozitare, asta e o reminiscenta a perioadei comuniste, cand taranul stramutat la oras cu forta isi inchidea balconul ca sa isi puna acolo borcanele cu muraturi si butoiul de varza :)

#13
deltaview

deltaview

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.07.2015

View Postitzi-bitzi, on 10 iulie 2015 - 12:59, said:

Rolul unui balcon nu este de depozitare, asta e o reminiscenta a perioadei comuniste, cand taranul stramutat la oras cu forta isi inchidea balconul ca sa isi puna acolo borcanele cu muraturi si butoiul de varza Posted Image

Sa stii ca gena asta s-a transmis peste generatiiPosted Image Desi in blocurile noi marea majoritate a locatarilor au sub 40 de ani (deci nu au apucat sa fie pionieri sau utecisti) 80% dintre balcoane se inchid,fie ca sunt mari,fie ca au doar 3 mp, asa ca butoaiele cu varza din balcon sunt inca importante in viata noastraPosted Image . Eu cred totusi ca nu e vorba de o reminiscenta comunista,ci are legatura cu clima: daca locuiesti in sudul Italiei sau in Grecia te poti bucura de o terasa sau un balcon mare,dar la noi ai 3-4 luni in care sa poti sta sa citesti intr-un sezlong pe balcon,in rest fie ploua,fie e frig,fie e balconul plin de zapada.Cred ca asa se rezuma alegerea: las balconul deschis sa ma bucur de el vara sau il inchid si imi e util tot timpul anului,fie ca il folosesc ca sala de forta,fie ca loc pentru fumat,fie pentru a depozita borcanele de muraturi.

Edited by deltaview, 10 July 2015 - 13:34.


#14
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Corect, dar avem ceva mai multe pretentii de la blocurile noi (inclusiv din punct de vedere estetic), ca de asta am fugit de blocurile comuniste, vechi si cu balcoane inchise in 100 de culori pestrite.
Macar sa fie inchise cu acelasi tip de geam.

#15
deltaview

deltaview

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.07.2015

View Postitzi-bitzi, on 10 iulie 2015 - 13:37, said:

Corect, dar avem ceva mai multe pretentii de la blocurile noi (inclusiv din punct de vedere estetic), ca de asta am fugit de blocurile comuniste, vechi si cu balcoane inchise in 100 de culori pestrite.
Macar sa fie inchise cu acelasi tip de geam.

Eu cred ca vina pentru blocurile anoste din punct de vedere estetic este in mare parte a arhitectilor.Dupa 50 de ani de comunism in care arhitectul a fost transformat in inginer,scoala romaneasca de arhitectura are nevoie de timp ca sa renasca.Sunt mult prea putini arhitecti care sa-si puna o "amprenta" pe o cladire,majoritatea lucreaza inginereste,fara sa dea o mare importanta designului.Toata lumea ar fi tentata sa creada ca blocurile sunt inestetice din cauza ca dezvoltatorii vor sa faca economie,dar de cele mai multe ori diferenta de costuri e insignifianta.

#16
Niki_B

Niki_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.06.2015
1. Dezvoltatorii chiar vor sa faca economie, pentru ei totul se rezuma la bani, e o afacere.
2. Dezvoltatorii pot interzice, in prima faza doar verbal, cumparatorilor sa modifice fatada.

#17
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

View Postdeltaview, on 09 iulie 2015 - 19:07, said:

Laud proiectul pentru ca este unul foarte bun,dar si pentru ca eu il vandPosted Image
Te felicit ca ai postat in nume propriu chiar daca cu un nikname.

View Postdeltaview, on 10 iulie 2015 - 12:02, said:

Depinde cum privesti lucrurile- dormitoare de 7,5 mp sunt la garsoniere.
Eu sunt in varsta si pentru mine si sotie am cumparat o garsoniera de 28mp care pare mica raportat la numarul de metri dar pana nu am vazut una pe viu ca sa zic asa nici nu ma gandeam la ceva mai mic de 40-50mp.
Asa ca se pare ca ai dreptate.

View Postdeltaview, on 10 iulie 2015 - 13:33, said:

Cred ca asa se rezuma alegerea: las balconul deschis sa ma bucur de el vara sau il inchid si imi e util tot timpul anului,fie ca il folosesc ca sala de forta,fie ca loc pentru fumat,fie pentru a depozita borcanele de muraturi.
Eu desi sunt un dusman al balcoanelor inchise trebuie sa accept ca unele balcoane se preteaza la a fi inchise dar cele mai multe nu.

View Postdeltaview, on 10 iulie 2015 - 14:06, said:

Eu cred ca vina pentru blocurile anoste din punct de vedere estetic este in mare parte a arhitectilorToata lumea ar fi tentata sa creada ca blocurile sunt inestetice din cauza ca dezvoltatorii vor sa faca economie,dar de cele mai multe ori diferenta de costuri e insignifianta.
Si aici ai dreptate dupa parerea mea.
Vanzare buna!

#18
mazilu88

mazilu88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.04.2015
La raportul dintre balcon si suprafata apartamentului se poate orienta fiecare in functie de preferinte.  
Cred ca ar fi mai de interes o discutie cu privire la constructia blocului, materialele folosite, seriozitatea dezvoltatorului, etc.
Un alt aspect, care nu stiu daca se aplica aici si care a fost tema mare de dezbatare la Asmita, este daca solul permite aceasta constructie, fiind foarte aproape de Delta Vacaresti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate