Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Huse Octavia 2 Facelift

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Baieti, vreau sa iau huse pentru masina si nu prea gasesc de care imi plac. Am vazut ceva pe un site la vreo 450 lei. Pot sa pun aici site-ul. Ma intreb daca merita niste huse aceasta suma de bani.
Eu vreau sa se plieze perfect, fara huse (cele de mai sus apar ca produce pe model de masina), cu tot ce trebuie pentru centuri de siguranta, tetiere etc.
Daca a trecut cineva printr-o dilema asemanatoare  si a gasit si solutia, il rog sa o impartaseasca aici.

#2
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Daca nu folosesti masina in bataie de joc nu are rost sa pui o mizerie de husa pe scaune.

#3
ViewNewContent

ViewNewContent

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 03.07.2015
Dupa un an de huse am gasit mai mult praf sub huse decat pe huse. Adevarul e ca masina nu are aer conditionat, folosita in regim de transport muncitori.

Edited by ViewNewContent, 03 July 2015 - 20:38.


#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Ma gandesc ca nu voi merge numai eu cu ea. Adica eu o voi conduce, dar se poate sa mearga si alte persoane pe scaunele din spate, de aceea am luat asta in calcul. In plus, imbracamintea scaunelor este o stofa obisnuita, nu stiu cat de rezistenta in timp.

#5
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Bai frate, zici ca masina ca a ta n-are nimenea.
Prevad ca atunci cand vei gasi o zgarietura banala vei face un circ si niste crize de numa numa.

Edited by Friskey, 03 July 2015 - 21:53.


#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Nu suntem frati si tu nu esti Mama Omida. opreste-te din previziuni.
Si daca ai ceva de spus, spune si voi citi cu placere, altfel, pentru poluare de subiecte o sa-ti dau raport. iar eu daca bat campii, voi fi sanctionat la randul meu de catre cei in masura, frate.

#7
AOADRIAN

AOADRIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 21.09.2012
Iti recomand sa cauti firma Vinero din Timisoara. Eu am pe 2 masini huse de la ei si sunt foarte multumit de ele. Sunt facute din materialul de tapiterie. Materialu este cel original de fabrica,se aseaza bine pe scaune,au variante in 2 culori si se pot monta si pe masinile care au toare tipurile de airbaguri. Am recomandat firma si altor prieteni care sunt si ei multumiti de huse. Pentru contact cauta pe Facebook Huseauto Timisoara. Succes

#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Multumesc AOADRIAN! O sa-i contactez.

#9
lucian2retec

lucian2retec

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 09.11.2006
Am fost in aceeasi dilema. Am comandat niste huse personalizate (au si logo pe scaunele din fata) de la albert premium. Au costat destul de mult dar merita banii. Materialele sunt de calitate, la fel cu cele originale ale masinii. Practic e un fel de re-tapitare a scaunelor, nu se vad ca sunt huse, se muleaza perfect. Sunt foarte multumit de ele.

#10
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

 lucian2retec, on 05 iulie 2015 - 17:45, said:

Este vorba despre firma de mai sus, recomandata de colegul AOADRIAN?

#11
lucian2retec

lucian2retec

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 09.11.2006
Nu, nu e vorba de firma din Timisoara. Am incercat la firma respectiva din Timisoara (telefonic) si au zis ca sunt ocupati, ca lucreaza cu comenzi mari si ca am foarte mult de asteptat.
In final am comandat la albert-premium (da un search), sunt din Targu-Mures. Am discutat cu ei telefonic, am trimis datele exacte ale masinii si lamuriri detaliate (exemplu despre cotiera la bancheta din spate), am platit un avans. A durat cateva saptamani confentionarea huselor deoarece se fac in alta tara (cred ca Polonia sau Cehia).
  Montajul este destul de usor, sunt cateva filme pentru diferite tipuri de masini iar husele sunt extraordinare. Nimeni nu a crezut ca sunt huse, se muleaza perfect, nu se incarca electrostatic, sunt rezistente si au garantie 5 ani. Folosesc tiparele originale ale masinii.
Dezavantajul e ca sunt scumpe, dar daca vrei sa-ti protejezi tapiteria masinii si vrei sa nu se cunoasca ca ai huse, se merita. Un alt avantaj e daca vrei sa-ti modifici culorile la tapiterie sau sa-ti pui piele sau alcantara (dar costul e pe masura).
  Am folosit in timp diferite huse pe diferite masini. Ca orice lucru, "cat dai atat face".

Edited by lucian2retec, 05 July 2015 - 22:08.


#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

 lucian2retec, on 05 iulie 2015 - 22:06, said:

O sa iau maine legatura cu ei. Ai putea, te rog, sa-mi spui cat te-a costat, pentru ce masina si ce particularitati au avut husele?
Daca ai pune si poze, ar fi grozav, dar de fapt, ma multumesc cu orice poti face ;)

Ha ha, le-am dat mesaj vineri, acum am vazut. O sa-i sun totusi, pentru ca vineri cand am gasit eu site-ul, era in afara orelor de program. Spui ca a durat saptamani...hm, poate am eu mai mult noroc.

#13
lucian2retec

lucian2retec

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 09.11.2006
Husele le-am comandat acum 2-3 ani. Pretul a fost ceva de genul 1000 lei (am avut si un discount fiind membru pe un forum auto) si a durat 4-5 saptamani pana le-am primit, dar preturile variaza foarte mult in functie de materialele folosite. Am folosit configuratorul lor, foarte util pentru combinarea culorilor, tipul cusaturilor si culoarea lor. Te sfatuiesc sa folosesti respectivul configurator inainte de a discuta cu ei pentru a avea o idee despre ce doresti.
L.E.: Referitor la timpul de executie poate ai noroc si au ceva pe stoc pentru tipul tau de masina.
Pentru foto, vezi ca exista la ei pe site un catalog cu diferite fotografii, inclusiv pentru tipul tau de masina. Arata practic ca o re-tapitare a masinii.

Si inca un lucru, foarte important, pentru cusaturile din dreptul airbag-urilor din scaune folosesc o ata speciala, certificata ca se rupe la deschiderea acestora.

Edited by lucian2retec, 05 July 2015 - 22:47.


#14
AOADRIAN

AOADRIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 21.09.2012
@your_god incearca sa ma contactezi prin PM pentru mai multe detalii. O seara buna

#15
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

 YOUR_GOD, on 03 iulie 2015 - 21:24, said:

..
In plus, imbracamintea scaunelor este o stofa obisnuita, nu stiu cat de rezistenta in timp.

Nu cred ca au schimbat asa mult materialele fata Skoda 2 normala. Despre asta pot sa-ti spun ca rezista fara probleme cata vreme nu e arsa cu tigara sau patata cu cine sie ce substante. Experienta vine de la o flota care avea initial vreo 150 de masini acest model, la final mai ramasesera vreo 35 (s-a prelungit perioada de predare in cadrl firmei, in urma crizei). Ultima Skoda de acest tip condusa de mine avea vreo 170.000 km, vechime de 5 ani. Masina a mers tot felul de drumuri, foarte multe gen forestier sau de exploatare (surse de praf). De regula avea doar sofer, rar cate un pasager.
Am condus si Skoda 2 FL dar experienta e prea mica ca sa-ti dau un rezultat clar dar, ma repet, mi s-au parut aceleasi materiale ca de pe modelul fara FL.

Se pare ca te-ai hotarat sa cumperi huse, vad ca s-au dat tot felul de furnizori. Eu as mai lua inca un factor in alegerea lor, exceptand estetica: cat de usor sunt de spalat, curatat si daca materialul nu se modifica (dimensiuni, estetic) in urma spalarii....

#16
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Bogdan, eu sincer sa fiu, nu ma gandisem la asta, dar adevarul este ca in vara asta, voi transporta niste rude de colo-colo si stiu din experienta ca-mi vor face spatele scaunelor totuna. Eu am masina asta de doua saptamani si, n-as vrea sa incep cu stangul, mai ales ca imi place sa o tin cat pot eu de curata.

#17
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Am retinut, atunci este important sa vezi cat de usor se curata husele si daca dupa aceea se mai pot pune inapoi pe scaune si bancheta (daca se spala cu temperatura, nu trebuie sa te informez ca sunt materiale care "intra" la apa, in special cele sintetice. Eu am avut un capison de protectie contra frigului care in urma unei spalari la 60 sau 90 de grade ajunsese de marimea unei yarmulka).

LE: Daca este ceva temporar, poti incerca si cu low-cost si dua aceea sa le arunci. Dezavantjul mare este ca la caldura se vor incinge din cauza materialului ieftin folosit.

Edited by Bogdansv1, 06 July 2015 - 15:41.


#18
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
O sa iau o husa la vreo 420 lei. Daca nu este ok, revin la cele mai scumpe.
Multumesc mult pentru ajutor!

BTW, m-am orientat la produsele magazinului online de aici. Ati avut ceva experiente cu ei? Pareri, opinii?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate