Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Achizitionare Proiector

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Jockero

Jockero

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.07.2015
AM URGENT NEVOIE DE AJUTORUL DVS !!!
Salutare !
Sunt nou aici , doar in urma cu cateva secunde mi-am facut cont aicic pe acest Forum . Vreau sa achizitionez un Proiector , dar nu ma pricep absolut deloc la un astfel de " gadget " si am nevoie de ajutorul celor cunoscatori . Eu locuiesc in Spania si v-as fi recunoscator daca mi-ati putea recomanda ceva de aici ; http://es.aliexpress.com/premium/proyector.html?ltype=wholesale&SearchText=proyector&d=y&origin=y&CatId=0&CatId=&isViewCP=y
Ma intereseaza sa nu depasesaca bugetul de 100 euro . De asemenea , ma intereseaza sa redea cat de clar se poate , sunt constient ca nu poate urca la standardele unui Proiector care costa 700 Euro , dar vreau ceva din punct de vedere calitativ .

PS ~ Eu am vrut sa aleg intre ; ACESTA sau ACESTA mai ales ca acesta are si o oferta de 51 % . Insa asa cum am mai zis , nu ma pricep absolut deloc . Ma intereseaza sa-l folosesc pt ; Jocuri PC , Filme , Poze , Muzica....etc .

#2
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

View PostJockero, on 03 iulie 2015 - 17:48, said:



PS ~ Eu am vrut sa aleg intre ; ACESTA sau ACESTA mai ales ca acesta are si o oferta de 51 % . Insa asa cum am mai zis , nu ma pricep absolut deloc . Ma intereseaza sa-l folosesc pt ; Jocuri PC , Filme , Poze , Muzica....etc .
Uz personal sau intr-un cadru public  ?
Oricum al doilea chiar daca este ieftin la 1500 de lumeni necesita intuneric total pentru a avea o imagine cat de cat clara.
Cel de 5500 lumeni e ok inclusiv pt incaperi usor luminate, in plus  are si o rezolutie buna ba chiar mi se pare foarte ieftin la 309 usd

#3
Jockero

Jockero

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.07.2015
iulian_k

Pt uz personal , la mine acasa pt a viziona impreuna cu sotia un film , un videoclip , sa ma pot juca un joc de la PC ( in general online ) , pt asta . Apropo ; am mai gasit pe ; ACESTA , se pare ca este de o calitate mai buna ca cel de sus .

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,535
  • Înscris: 07.02.2003

View PostJockero, on 03 iulie 2015 - 20:04, said:

Apropo ; am mai gasit pe ; ACESTA , se pare ca este de o calitate mai buna ca cel de sus .
640*480 ? Come on... si alea 800*600 sunt porcarii sinistre, am montat unu la cineva care si l-a luat aiurea si abia vezi ceva (in afara de pixeli).

View PostJockero, on 03 iulie 2015 - 17:48, said:

PS ~ Eu am vrut sa aleg intre ; ACESTA sau ACESTA mai ales ca acesta are si o oferta de 51 % .
E o porcarie al doilea, primul e decent, 1280*728

http://es.aliexpress...122881.html?s=p

LED-uri de putere (96 bucati) cu 50k ore functionare, doar 230w.

Edited by andreic, 03 July 2015 - 20:38.


#5
Jockero

Jockero

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.07.2015
andreic

Multumesc foarte mult pt ajutor , pai atunci acesta ramane pe care mi l-ai recomandat tu , mai bine mai astept putin , mai fac ceva economii si il cumpar .

#6
Jockero

Jockero

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.07.2015

View Postandreic, on 03 iulie 2015 - 20:34, said:

640*480 ? Come on... si alea 800*600 sunt porcarii sinistre, am montat unu la cineva care si l-a luat aiurea si abia vezi ceva (in afara de pixeli).


E o porcarie al doilea, primul e decent, 1280*728

http://es.aliexpress...122881.html?s=p

LED-uri de putere (96 bucati) cu 50k ore functionare, doar 230w.


Dar de ACESTA ce spuneti , are un pret rezonabil spun eu.....

Edited by Jockero, 03 July 2015 - 23:34.


#7
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

View PostJockero, on 03 iulie 2015 - 23:34, said:

Dar de ACESTA ce spuneti , are un pret rezonabil spun eu.....
Are un pret foarte mic comparabil cu cel al firmelor mai cunoscute precum Benq, Epson. E ok.desi acest http://es.aliexpress...122881.html?s=p (din oferta  dumneavoastra) e mai bun.
Toate preturile de pe site-ul indicat de dumneavoastra par foarte atragatoare, dar personal mi-e cam frica sa testez produse atat de putin cunoscute.
Spre comparatie: http://www.tehnicavi.../videoproiector http://www.proiector...roiectoare.html

Cel de 1500 lumeni , 680*480 mi s-ar parea util cumparat in numar de vreo 10-20 ca surse de lumina pentru decorarea unui local sau ceva instalatie multimedia.

Edited by iulian_k, 04 July 2015 - 15:28.


#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,535
  • Înscris: 07.02.2003

View PostJockero, on 03 iulie 2015 - 23:34, said:

Dar de ACESTA ce spuneti , are un pret rezonabil spun eu.....
E putin mai ieftin decat ala de 309$ si pare asemanator ca tehnologie, led, atat ca focalizeaza/proiecteaza  la maxim 5.5m si are intensitatea luminii ceva mai mica.
Cel de 309$ are mai multa lumina fata de cel de 258$ (diferenta de vreo 1000 lux) si ar fi de preferat cel de 309$, daca nu e buget merge si asta mai ieftin mai ales daca distanta de proiectie necesara e mai mica gen 3m (implicit imagine mai mica pe ecran/zid) dar nu va conta lumina mai slaba. Pentru o vizionare optima stii conditiile de cinema, perdelele trase :)

Edited by andreic, 04 July 2015 - 17:10.


#9
Jockero

Jockero

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.07.2015
Va multumesc Dlor pt ajutor !
Sa aveti o Sambata seara si o Duminica cat mai frumoasa !

PS ~ Dle iulian_k , cred ca ati observat ca locuiesc in Spanai , deci mai usor pt mine este sa cumpar de aici de pe un site , unde mi-ati dat Dvs link este un site din Roamania . Oricum , cert este ca deocamdata nu ma grabesc , mai bine mai fac niste economii si cumpar ceva bun .

Am inteles Dle andreic care este treaba cu proiectoarele , dar cand v-a fi sa cumpar am sa va contactez , daca nu va deranjez .....!



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate