Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

demagnetizare cartela

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
florinho12

florinho12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 19.08.2010
de aseara am ramas brusc fara semnal.. astept pana azi la 12 am zis poate poate.. in cele din urma sun la ei si imi zice tipul de acolo ca am cartela demagnetizata.. eu habarnaveam ca exista asa ceva si trebuie sa ma duc la vodafone maine sa imi dea alta cu acelasi numar.. stie cineva daca platesti ceva?

#2
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Esti la abonament sau la cartela?

#3
istratei

istratei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,801
  • Înscris: 25.11.2004
Incearca cartela in alt telefon sau pune in telefonul tau o cartela care functioneaza sa vezi de unde este problema.

#4
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Se rezolva pe loc dar pierzi contactele de pe cartela. Nu se plateste, cel putin la abonament.

#5
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
cum sa demagnetizezi ceva nemagnetizat?Posted Image
ala e un cip, nu o banda de casetofon

#6
florinho12

florinho12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 19.08.2010
asa mia zis.. demagnetizare.. sunt pe cartela nu abonament.. alte cartele imi merg pe telefon in schimb cartela mea nu merge pe alt dispozitiv

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Daca nu ai mai facut nicio schimbare in 2 ani, e gratuit. Parca asa era. La fel de gratuit e si daca ai nevoie de USIM pentru un plan de date 4G.

Evident, angajatii vodafone te pot aburi. Cel mai bine e sa suni la RC de pe alt telefon si sa ii intrebi pe ei daca esti eligibil pentru un SIM gratuit. Cei de la RC nu mint ( sunt inregistrati si nici nu au target de vanzari ).

#8
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Mi-au aruncat si mie faza cu demagnetizarea cartelei. Nu se asteptau sa ii intreb imediat "Dta chiar ai luat examenul de bacalureat de imi debitezi cretinitatea asta? Cate gaini si lebede ati dat sa il luati? Lebede pt ca ai plutit prin liceu.."..
On topic din punct de vedere fizic e o tampenie spusa ca sa spele pe maini, banuind ca marea majoritate a populatie stie fizica si mai ales electronica asa cum stiu eu chineza "Hai_Fa Foanfo'n Fan"
Morala mergi si schimba cartela.
PS. Chiar, mi-ai dat o idee. Sa imi fac si eu o copie de siguranta dupa cartela..

Edited by Prien, 03 July 2015 - 16:29.


#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 florinho12, on 03 iulie 2015 - 15:20, said:

de aseara am ramas brusc fara semnal.. astept pana azi la 12 am zis poate poate.. in cele din urma sun la ei si imi zice tipul de acolo ca am cartela demagnetizata.. eu habarnaveam ca exista asa ceva si trebuie sa ma duc la vodafone maine sa imi dea alta cu acelasi numar.. stie cineva daca platesti ceva?

Deci ai sunat undeva si ala de la telefon ti-a zis ca ai cartela magnetizata. Presupanand (prin absurd) ca e magnetizata, cum a masurat/aflat ala prin telefon ...

#10
florinho12

florinho12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 19.08.2010
da am sunat la RC *222... cum a aflat numai el stie

#11
cricri51

cricri51

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 30.07.2008

 florinho12, on 03 iulie 2015 - 15:20, said:

de aseara am ramas brusc fara semnal.. astept pana azi la 12 am zis poate poate.. in cele din urma sun la ei si imi zice tipul de acolo ca am cartela demagnetizata.. eu habarnaveam ca exista asa ceva si trebuie sa ma duc la vodafone maine sa imi dea alta cu acelasi numar.. stie cineva daca platesti ceva?
Cum ai sunat la ei? De pe cartela "demagnetizata" sau ....

Mai sus zici "sun *222...


#12
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Anul trecut m-a lasat cartela sim la digi (voce si date). Cand ma uit la telefon, scria sa introduc cartela - no sim. Am scos cartela, am sters contactele...si nimic. Scria la fel. Am zis ca e ceva de soft si am resoftat partea de modem (telefon android), am bagat si alta versiune de modem. Pana la urma l-am resoftat cu totul...si nimic.
Am zis "s-a dus telefonul de la atatea resoftari si modari si altele.
Am stat asa, cu el (pe wi-fi) aproape o zi, pana mi-a trecut prin cap ideea ca mama are telefon 3g deblocat (dumbphone) si sa incerc simul acolo. Cand am vazut ca nu vede cartela, m-am linistit. Am foat la un sediu digi si mi-a schimbat pe loc sim-ul. Asta dupa ce au verificat si ei sim-ul defect, pe un telefon al lor. Am intrebat care ar putea fi cauza defectiuni si duduia ridica din umeri.
Pe scurt, daca este cartela defecta, telefonul nu o mai vede deloc, nici decum sa ai retea dar semnal prost.

#13
florinho12

florinho12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 19.08.2010

 cricri51, on 03 iulie 2015 - 16:54, said:

Cum ai sunat la ei? De pe cartela "demagnetizata" sau ....

Mai sus zici "sun *222...
cred ca  se intelegea de la sine ca am sunat de pe alta cartela daca a mea numai merge

#14
better_call_saul

better_call_saul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 19.02.2015
Pe dracu ! Eu cred ca ei fac chestia asta ca sa-ti schimbi cartela, cele noi se pot urmari si asculta mai bine, parerea mea.

#15
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
Asta e vechea dumă a operatorilor pentru a nu recunoaște că o cartelă are conform legii o garanție de 2 ani, fiind un dispozitiv electronic. În principiu când un pulifici sclavete pe la ei îmi bagă duma asta, îl umilesc pănă face pe el.

#16
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Ia un magnet zdravan si magnetizeaz-o la loc
Posted Image

#17
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Ei spun ca ai cartela demagnetizata doar ca sa nu dea prea multe explicatii . Stiu si ei ca este o prostie aceasta explicatie,dar ii scuteste de multa vorbarie. :D  Oricum un sim din cate stiam eu, este garantat 2 ani si durata medie de viata este cam 3 ani .

#18
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
asta cu durata medie de 3 ani de unde ai scos-o? poate 30 de ani..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate