Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator
 

[Unde, cand si cum?] Promotii tigari

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
xe3nder

xe3nder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.08.2014

Acest topic nu este recomandat minorilor!




Vreau sa precizez inca de la inceput anumite chestii:
- Nu vreau sa fac reclama nici unui brand sau unui produs anume
- Nu vreau sa indemn lumea sa fumeze sau sa se lase de fumat (in functie de situatie)
- De asemenea, nu vreau sfaturi in legatura cu fumatul si sanatatea mea
- Sunt aproape sigur ca am postat unde trebuie si am respectat regulamentul, in caz contrar rog pe cei in masura sa-l mute unde trebuie daca este cazul, sau sa-l inchida, dar cu o singura rugaminte: lasati topicul deschis macar 48 de ore pentru a culege informatii, sunt sigur ca nu numai eu am asemenea curiozitati.

De-a lungul vietii (nu prea lunga) am avut o perioada destul de mare (raportata) in care am fost fumator, am avut si perioade in care m-am lasat de fumat! In prezent, fumez. Sunt constient ca imi distrug sanatatea, insa, nu e un motiv indeajuns pentru a ma lasa de fumat (suna prostesc, putin).
Atata timp cat imi permit din punct de vedere financiar acest viciu, nu deranjez pe nimeni cu fumul meu, sunt constient de riscurile pe care mi le asum si respect legile acestei tari, nu am nici o problema.

Am precizat toate astea, deoarece am observat mai de mult pe acest forum, ca, in general, fumatorii sunt un pic descriminati (poate exagerez putin).


Lasand la o parte introducerea, sa trecem la subiect:
De-a lungul timpului, tigarile au devenit din ce in ce mai scumpe, in prezent ajungand niste produse de lux. Dar cu totii stim ca aceste produse pleaca din fabrica la preturi de 2-3 ori mai mici, uneori chiar de 4 ori mai mici fata de preturile de la "raft". Si cu totii stim ca in aceasta situatie, cei ce comercializeaza aceste produse legal, au un castig exagerat de mic, MAXIM 1 RON pe pachet (nu le plang de mila). In concluzie, preturile ajung atat de mari la "raft" din cauza taxelor, accizelor si impozitelor. Practic, noi, cand luam un pachet de 15 RON, 10 RON se duc la stat, 1 RON la comerciant si 4 RON la fabrica.
Luand in considerare aceste aspecte, as cam vrea sa particip la promotii.
Exemple:
- la doua pachete de tigari cumparate, il primesti pe al 3-lea gratis (promotii pe termen scurt, de obicei locale, in anumite benzinarii sau magazine)
- La fiecare pachet de tigari cumparat, primesti un cod pe care trebuie sa-l trimiti prin SMS sau sa-l inscrii pe un anumit site (promotii pe termen relativ lung, in general la x coduri primesti cate ceva, cum ar fi un pachet de tigari, la x+y coduri primesti ceva mai scump, sau/si poti intra in tragere la sorti pentru anumite premii mult mai mari, de la smartphone-uri pana la masini)

Exemplul cel mai bun care se desfasoara in prezent este Bucharest LIMITED CLUB. Promotie ce se desfasoara de prin 2-3 iunie pana pe 30 august anul in curs. Problema este ca eu am aflat de aceasta promotie tocmai acum, deoarece este demarata de Dunhill, iar eu, in general, fumez KENT, iar cam jumatate de premii au fost deja luate, aproape ca m-am apucat degeaba de aceasta promotie. Pentru cine vrea mai multe detalii, sa viziteze www.bucharest-ltd.ro
Cu o saptamana in urma, am auzit de la cineva ca ar fi un concurs la dunhill, dar persoana respectiva nu a fost foarte explicita. Am cautat pe net si nu am gasit nimic, inclusiv prin site-uri de socializare, unde isi fac cat mai multa reclama.

In general, la promotiile de acest gen castigurile sunt destul de mari. Adica, pe o perioada de 3 luni ai putea sa scoti lejer castiguri mai mari de 1000 RON, poate chiar mult mai mari daca aveti noroc. Oricum iti trebuie mult mai putin noroc fata de loterie, adica sansele de castig sunt mult mai mari.

Am deschis acest topic atat pentru mine cat si pentru ceilalti "pasionati" de tutun. Scopul acestuia este sa aflam unii de la altii Unde, cand si cum se desfasoara aceste promotii, inca de la inceputurile lor, pentru a prinde cat mai multe premii! De asemeni, daca aveti surse importante de stiri ce ne poate da informatii despre acest domeniu, ar fi binevenite!

Edited by xe3nder, 03 July 2015 - 14:59.


#2
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014
O altă modalitate de a fi la curent cu promoţiile la ţigări, e să ţii legătura cu studenţii care stau în cămine. Funcţionează, garantat.

Edited by Abbiex, 03 July 2015 - 15:06.


#3
xe3nder

xe3nder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.08.2014
Da, din pacate nu cunosc acest tip de studenti desi sunt la facultate! :) Dar poate sunt studenti printre noi!

#4
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Pall mall are "promotie" cu coduri prin sms/site. mereumaimult.ro

#5
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
De la kent iei? Ce este mai bun ca si kent classic lung?

Inainte, când mai era dunhill roșu scurt, luam de la ei. Dar nu mai fabrica.

#6
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010

 nycolae, on 03 iulie 2015 - 15:16, said:

De la kent iei? Ce este mai bun ca si kent classic lung?

Kent clasic sau 100's, nu-mi aduc aminte s-o fi beneficiat vreodata de promotie.

#7
xe3nder

xe3nder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.08.2014
@nycolae: In general nu fumez tigari lungi. De aceea fumez in general Kent Blue (8) scurt. Dar nu fac nazuri daca sunt la promotie! In final acelas rau fac!

@ccf_cristi: CIudat! Alternativa mea la Kent in general era PallMall in cazul in care nu gaseam Kent! Ceea ce se intampla cam o data pe saptamana. Oi fi avut eu ghinion, sau pur si simplu nu am vazut codul...

Edited by xe3nder, 03 July 2015 - 15:25.


#8
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014

 nycolae, on 03 iulie 2015 - 15:16, said:

De la kent iei? Ce este mai bun ca si kent classic lung?


Bună alegere!
Fumez de foarte mulţi ani Kent lung clasic şi n-am prins niciodată promoţii.  Celelalte tipuri de Kent mai au.

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Intrasem repede pe topic, am avut impresia ca scrie "Promoții tigăi"
Posted Image

#10
sammo

sammo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.07.2005
Salutare,

Aceasta promotie este pentru cei care au primit cardul prin posta de la Dunhill.

As aprecia daca cei care nu au primit card si au Dunhill sa ma ajute pe mine cu codurile, multumesc anticipat!

#11
xe3nder

xe3nder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.08.2014
Vedeti ca este o limita de coduri pe saptamana! Eu am atins aceasta limita de 3 ori la rand!

#12
MihaC03

MihaC03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.07.2015
Buna ziua! Ma bag si eu in discutie,pentru ca particip la aceasta campanie si totusi am avut sansa sa-mi iau mai multe de pe site-ul respectiv :D Am fumat Dunhill de 3 ani de zile,doar ca m-am lasat de ele in momentul in care am participat la Kent,la concursul project yourself.In afara de tigari,stick,bricheta si power bank,n-am castigat alte premii.Dupa ce-a trecut campania,am trecut din nou la Dunhill si asa am descoperit concursul.A trebuit sa astept o saptamana pana sa-mi aduca id-ul din baze de date....

#13
MihaC03

MihaC03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.07.2015
Pentru cei care fumeaza Dunhill!!! :) Astazi am vazut ca s-a schimbat pachetul,am bagat codul si imi dadea eroare,asa ca am sunat la ei :D In data de 3 august o noua campanie va urma!!! Inca nu se stiu mai multe,dar voi suna din nou la ei :D Toate cele bune!! O seara faina!

#14
MihaC03

MihaC03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.07.2015
Revin!!! Noul concurs Dunhill
Intrati pe onlythebest.ro


#15
xe3nder

xe3nder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.08.2014
Nu merge link-ul!

#16
MihaC03

MihaC03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.07.2015
www.onlythebest.ro

#17
iboondy

iboondy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.03.2009

 MihaC03, on 03 august 2015 - 11:46, said:

www.onlythebest.ro

Mulțumesc

#18
celdren

celdren

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.07.2008
am intrat pe acel site bucharest-ltd dar imi cere un id, ce sa bag acolo?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate