Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 

Oferte speciale UPC door-to-door

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
Adineauri am primit la poarta un pliant de la o domnisoara cu oferte speciale, zice asa:
1. televiziune digitala 31 lei (cu TVA)
2. tv+net+alo nelimitat =64 lei
+50% reducere
3.tv+net+alo nelimitat =74 lei
+Tableta cadou

Am cautat pe site si n-am gasit oferta asta, o fi vreo teapa, sau juma' de adevar ca sa te agate gen preturile astea vreme de 6 luni dupa care pret dublu? Merita?

#2
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Oferta 3 este mai atragatoare.
Ce tableta ofera?

#3
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Posttoto_riina, on 02 iulie 2015 - 18:12, said:

Am cautat pe site si n-am gasit oferta asta, o fi vreo teapa, sau juma' de adevar ca sa te agate gen preturile astea vreme de 6 luni dupa care pret dublu? Merita?

Cam asta e schema de promotii la UPC

#4
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013
1. merita doar daca vrei canalele Discovery
2. reducerea de 50% e doar pentru cateva luni
3. tableta banuiesc ca e olviu sau ebola...

#5
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
eu, ca si client nou, am sunat si mi-au facut o oferta de 59lei/luna timp de 24 luni - 200 Mbps + Modem Wi-Fi + 112 canale SD & 11 canale HD + Mediabox SD DVR post #4241
am fost la casierie unde am semnat si ridicat contractu
ps. de unde esti ?

Attached Files


Edited by STARTREK1, 02 July 2015 - 18:30.


#6
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
Kkt, tot pe 2 ani te agata si astia? Ma miram eu.
P.S.: Eforie.

#7
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
asa e la toti Posted Image; abonamente pe minim 2 ani
nu iti trage nimeni cablu/fibra ca sa renunti dupa 3 luni; oricum suna la UPC si poate mai au oferta de 59lei/luna

Edited by STARTREK1, 02 July 2015 - 18:39.


#8
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Clientii noi au contract pe 2 ani. Pe urma cand faci modificari, doar pe 1 an sau chiar deloc, depinde de ce oferta primesti.

Ce ai scris in post nu prea mi se pare ceva foarte atragator. Nici macar nu stii ce pachete primesti iar la upc sunt o gramada de pachete.

#9
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014

View PostSTARTREK1, on 02 iulie 2015 - 18:37, said:

asa e la toti Posted Image; abonamente pe minim 2 ani
nu iti trage nimeni cablu/fibra ca sa renunti dupa 3 luni; oricum suna la UPC si poate mai au oferta de 59lei/luna
Si atunci cum de am la bloc contract doar pe 6 luni la cablu analogic UPC? Pe care-l intrerup pe 6 luni cat nu stau acolo...deci se poate, dar nu se vrea...

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Scrie undeva jos si tariful dupa expirarea promotiei, verifica.

Poti alege intre perioada contractuala de 1 an, 2 ani sau fara perioada minima, caz in care se platesc serviciile la pret intreg. in oferta prezentata, mai mult ca sigur contractul este pe 2 ani.

#11
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007

View Posttoto_riina, on 02 iulie 2015 - 18:46, said:

Si atunci cum de am la bloc contract doar pe 6 luni la cablu analogic UPC? Pe care-l intrerup pe 6 luni cat nu stau acolo...deci se poate, dar nu se vrea...
daca iti baga net si tv digital o sa iti schimbe cablu cu unu coaxial de calitate; asa a fost la mine - cei care aveau deja analogic le-au schimbat cablu

#12
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,822
  • Înscris: 07.07.2009

View Posttoto_riina, on 02 iulie 2015 - 18:12, said:

Adineauri am primit la poarta un pliant de la o domnisoara cu oferte speciale, zice asa:
1. televiziune digitala 31 lei (cu TVA)
2. tv+net+alo nelimitat =64 lei
+50% reducere
3.tv+net+alo nelimitat =74 lei
+Tableta cadou

Am cautat pe site si n-am gasit oferta asta, o fi vreo teapa, sau juma' de adevar ca sa te agate gen preturile astea vreme de 6 luni dupa care pret dublu? Merita?
http://oferta.upc.ro...rta50Ă‚ Ă‚ aici ai numai 10 posturi HD care oricum sunt pe liber
sau
http://www.upc.ro/of...pachetul-super/ aici ai macar pachetul Maxim cu CI inclus + net de 200 + Telefonie Alo Fix Nelimitat

Pret valabil in primele 6 luni, pentru contracte noi incheiate pe o perioada de 24 luni. Incepand cu luna a 7-a,
pretul pachetului este de 89 lei/luna (TVA inclus).


Pretul merita daca calculezi media pe 2 ani.
Dupa cateva luni poti face modificari deja.

Edited by Kalman2007, 02 July 2015 - 19:11.


#13
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
200 Mbps + Modem Wi-Fi + 113 canale SD & 11 canale HD + Card Inteligent CI+ (sau Media Box Sd DVR) + fara telefonie (de fapt e nelimitat in reteaua UPC) = 74 lei/luna
http://configurator....=vreau-internet

#14
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View PostSTARTREK1, on 02 iulie 2015 - 18:28, said:

eu, ca si client nou, am sunat si mi-au facut o oferta de 59lei/luna timp de 24 luni - 200 Mbps + Modem Wi-Fi + 112 canale SD & 11 canale HD + Mediabox SD DVR post #4241
am fost la casierie unde am semnat si ridicat contractu
Alaturarea respectiva este o aberatie dpdv practic.
Pai cum poate concret un abonat sa vizioneze 112 canale SD si 11 HD ?
Sa zicem ca vrea sa se uite pe NG Wild, ok comuta tvul pe intrarea de semnal a mediaboxului si schimba programul din mediabox. Apoi sa zicem ca vrea sa se uite la Pro TV HD, deci trece pe tunerul tv . Apoi vrea un film pe AMC, hai inapoi pe mediabox. Vrea sa treaca apoi pe Eurosport HD deci recomuta pe TV. Si tot asa.

Edited by quant, 02 July 2015 - 21:51.


#15
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
nu chiar; la oferta au dat doar mediaboxu, probail nu prea mai au pe stock CI+ si trebuia sa astepti (oricum poti oricand sa-l inlocuiesti sau suni si iti iei si un CI+)

Edited by STARTREK1, 02 July 2015 - 21:57.


#16
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View PostSTARTREK1, on 02 iulie 2015 - 21:52, said:

nu chiar; la oferta au dat doar mediaboxu, probail nu prea mai au pe stock CI+ si trebuia sa astepti (oricum poti oricand sa-l inlocuiesti sau suni si iti iei si un CI+)

Eu am comentat strict oferta prezentata de tine, pentru care spui ca ai semnat contractul.
'Inlocuirea' mediaboxului banuiesc ca implica alte costuri.

Oricum mediaboxuri SD, multinationala UPC mai ofera doar in Romania. Niciunde in Europa nu sa mai vezi o oferta cu mediaboaxe SD !
Toate sunt inlocuite si trimise in Romania in loc sa fie reciclate, fiind plasate clientilor naivi prin tot felul de oferte speciale, cum este si cea de fatza.
Pentru UPC noi suntem cosul de gunoi al Europei.

#17
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
inlocuirea mediaboxului cu CI+ este gratuita; doar daca vrei sa-l pastrezi si iti ei si un CI+ platesti 5 lei/luna in plus la abonament

#18
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Bun, atunci se putea face precizarea ca putem avea ori mediabox SD ori card CI+.
Cei care vor CI+, sa-l ia de la inceput, nu are sens sa vorbim de o 'schimbare'.

Dupa cum zicea colegul gigsnet in postarea #8, nu este o oferta foarte atragatoare.

Practic la partea de programe codate primesti doar posturi SD, posturile HD la care se face referire sunt transmise necodat, deci le receptioneaza oricine (inclusiv cei cu abonament analogic), nu doar cei care platesc 59 Ron/luna.
Sa te legi la cap cu un contract pe 2 ani (cu acest pret pe o oferta de tv SD si cu netul cu upload cunoscut)  cand nu stim cum va evolua piata nu mi se pare atragator.

Edited by quant, 03 July 2015 - 07:30.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate