Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Returnare bani pentru produs cumparat cu card de cumparaturi (in rate egale)

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Silvers

Silvers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 20.06.2007
Situatia este urmatorea:
Am achizitionat un produs folosind cardul de cumparaturi (in 12 rate egale), ulterior am returnat produsul pentru ca nu am fost multumit de el.
Mi-au ridicat produsul, in urmatoarele zile il vor verifica, iar apoi pot opta pentru inlocuirea lui sau pentru returnarea banilor (in 14 zile lucratoare).

Intrebarea este urmatoarea: Daca optez pentru returnarea banilor, se returneaza banii in contul cardului de cumparaturi (respectiv anuland ratele)?

Ce se intampla daca intre timp achit prima rata?

#2
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Nu se intampla nimic. Banii vor apare (mai devreme sau mai tarziu) acolo in cont. E ca un deposit. Lunar banca isi va trage cat are nevoie. De altfel vei vedea si pe desfasurator.

#3
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,999
  • Înscris: 14.03.2013

View Postcolombo2003, on 02 iulie 2015 - 18:19, said:

Nu se intampla nimic. Banii vor apare (mai devreme sau mai tarziu) acolo in cont. E ca un deposit. Lunar banca isi va trage cat are nevoie. De altfel vei vedea si pe desfasurator.

Pls, nu vorbi asa, radio sant, dupa ureche daca nu ai trecut in realitate prin asa ceva doar ca sa te vezi pe forum. Nu este chiar asa simplu.
Daca ei returneaza banii inainte sa se emita un nou extras (data la care se emite noul extras cu ratele pe care le ai de platit) atunci plata in rate este anulata. Daca s-a emis deja respectivul extras atunci rata va ramane insa banii vor fi virati fie in contul platitor (si se vor considera depozit ca si cum ai transferat tu banii) fie ridici cash (daca magazinul permite asta spre ex. emag). Verificat asta cu CEB/emag.ro.

#4
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Ce limbaj... Posted Image
Tocmai pentru ca am trecut, stiu asa ca mai usor cu afirmatiile...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate