Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

De unde are RDS adresa mea de gmail

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
AlexxTM

AlexxTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 26.08.2014
Azi  primesc pe telefon pe adresa mea de Gmail instintare ca  trebuie sa platesc factura mea digi,adresa si datele din acest email sunt corecte dar in contul meu digicare este alta adresa de mail,una de yahoo,pana azi am primit toate instintarile pe yahoo.De unde pana unde are adresa mea de gmail?Nu i-mi amintesc sa le furnizat aceasta adresa si nici nu am cont facut cu aceasta adresa.

Edited by AlexxTM, 02 July 2015 - 09:26.


#2
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,355
  • Înscris: 16.04.2014
@AlexxTM -Se face actualizarea bazei de date prin Relatii Clienti daca este nevoie si atunci apelantul sau titularul poate comunica o adresa de mail de contact. Daca imi comunici in PM codul client as putea verifica daca la datele contului apare sau nu o adresa de gmail.

Edited by DIGI_Helper, 02 July 2015 - 09:30.


#3
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 28.02.2007
Si la mine e la fel, primesc notificari si pe contul de gmail, desi sunt inregistrat cu un cont de yahoo... Chestia e de luni bune, nu de ieri de azi...

#4
iordash91

iordash91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 25.02.2010
Au vazut ca accesati mai des contul de gmail Posted Image

Edited by iordash91, 02 July 2015 - 09:35.


#5
AlexxTM

AlexxTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 26.08.2014

View Postiordash91, on 02 iulie 2015 - 09:35, said:

Au vazut ca accesati mai des contul de gmail Posted Image
Din moment ce pe contul pe care il am in digicare nu exista acest mail ci doar pe contul de gmail cred ca stiu ca gmailul il accesez mai des si de aceea lau trimis pe ala desii adresa de mail  yahoo este inregistrata in digicare

Edited by AlexxTM, 02 July 2015 - 09:44.


#6
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Raspunde-i helper-ului daca vrei un raspuns.

#7
AlexxTM

AlexxTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 26.08.2014
Zice ca sa actualizat baza de date si ca e de la call center ar fi actualizarea asta desi nu i-mi amintesc sa fi dat adresa de gmail

Edited by AlexxTM, 02 July 2015 - 09:59.


#8
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006

View PostAlexxTM, on 02 iulie 2015 - 09:59, said:

Zice ca sa actualizat baza de date si ca e de la call center ar fi actualizarea asta desi nu i-mi amintesc sa fi dat adresa de gmail

Fara suparare,dar ti se pare o crima impardonabila faptul ca ei iti cunosc adresa aceea de e.mail?Posted Image

#9
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Asa mi-au facut mie cu un nr. de telefon. L-au pus ei in baza de date doar pt ca l-am dat intr-o sesizare.

#10
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Ca sa fie clar: adresa trebuie sa le-o dai tu. Gmailul are encriptare si pe pop3/imap si pe webmail, nu au cum sa afle adresa nici daca fac un DPI costisitor si posibil ilegal.

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,602
  • Înscris: 07.02.2003

View PostdiZy, on 02 iulie 2015 - 10:17, said:

Asa mi-au facut mie cu un nr. de telefon. L-au pus ei in baza de date doar pt ca l-am dat intr-o sesizare.
Totul se inregistreaza, orice data pesonala transmisa in timp se pastreaza Posted Image De ex bagi un biletel la o tompola la un hypermarket, poti fi sigr ca ti se pastreaza datele personale chiar daca se spune in contract ca le sterg dupa un timp... se uita.
Oricum e mai bun contul de google asa ca nu trebuie sa va plangeti. Si criptat si pop3 free...

Edited by andreic, 02 July 2015 - 11:09.


#12
faithless_soul

faithless_soul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 01.07.2006
Poate ai facut plata cu cardul pe digicare? Iar celor de la euplatesc.ro (procesatorul platii) le-ai declarat adresa de gmail?

Daca da, e posibil in acest mod RDS-ul sa asocieze contului tau si adresa de gmail.

#13
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 28.02.2007

View Postfaithless_soul, on 02 iulie 2015 - 11:11, said:

Poate ai facut plata cu cardul pe digicare? Iar celor de la euplatesc.ro (procesatorul platii) le-ai declarat adresa de gmail?

Daca da, e posibil in acest mod RDS-ul sa asocieze contului tau si adresa de gmail.
Cred ca asta e cea mai plauzibila varianta, cel putin in cazul meu.

#14
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,123
  • Înscris: 10.07.2013

View Postabf, on 02 iulie 2015 - 10:18, said:

sterge poza nr.2057

off. Cine?Posted Image
-----------
on. Aoleu, sa vezi ca si mie mi-a trimis pe g-mail factura!

Edited by xmanyacs77, 02 July 2015 - 11:30.


#15
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
E fifi.

Ontopic - poate aveti acelasi nume setat doar partea de dupa @ difera. Si au incercat si ei...

#16
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Cati dintre voi v-ati uitat atent la ce are acces o aplicatie atunci cand o instalati pe telefon???? Asa ca hai sa nu mai comentam....
Asta e de la aplicatia de facebook,dar sunt o gramada altele care cer la fel sau chiar mai mult !

Attached Files


Edited by george_eu25, 02 July 2015 - 11:31.


#17
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,985
  • Înscris: 21.08.2008
Modalități de aflare a unor date personale suplimentare despre o anumită persoană sau grup de persoane care folosește/folosesc un anumit serviciu există, însă de regulă companiile au bun simț și nu recurg la acest fel de metode.
RCS&RDS are o bază de date cu toate datele personale ale abonaților, în dreptul unui cod de client pot fi memorate mai multe telefoane și mai multe adrese de email, chiar dacă tu din digicare nu vezi decât una.
Îmi aduc aminte că la una din sesizările telefonice pe care le-am făcut operatorul m-a întrebat dacă cele câteva numere de telefon pe care le au în baza de date (vreo 4 parcă) mai sunt de actualitate, le-am spus că nu, că au fost înlocuite tocmai cu numerele de telefon furnizare de ei, apoi mi-a cerut o adresă și a insistat ca adresa furnizată să nu fie cea de @RDSLink ci aceea pe care o folosesc mai des, m-a întrebat dacă adresa din sistem (folosită deja ca adresă email la care primesc factura electronică) este cea folosită mai des și am confirmat că aceea este într-adevăr una din adresele cele mai des folosite.

E posibil ca și tu să fi avut un astfel de dialog și din obișnuință să fi furnizat adresa de gmail (adresa pe care o accesezi cel mai des și prima care îți vine în minte) atunci când ți s-a cerut o adresă de email pentru corespondență!

Edited by Koal, 02 July 2015 - 20:59.


#18
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,190
  • Înscris: 18.04.2008

View Postgeorge_eu25, on 02 iulie 2015 - 11:28, said:

Cati dintre voi v-ati uitat atent la ce are acces o aplicatie atunci cand o instalati pe telefon???? Asa ca hai sa nu mai comentam....
Asta e de la aplicatia de facebook,dar sunt o gramada altele care cer la fel sau chiar mai mult !

Și care e problema cu aplicațiile?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate