Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Admitere Tehnica Dentara Timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
pinteaionut

pinteaionut

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.06.2015
Buna seara, am si eu o nelamurire, acum termin anul 1 la vest (an bugetat) si as vrea sa dau admitere la medicina la tehnica dentara, as dorii sa stiu daca voi avea sansa sa intru la fara taxa sau voi intra direct la cu taxa, sau macar daca am posibilitatea sa pot face doar 2 ani la fara plata si 1 sa-l platesc, si daca da care? primul sau ultimul. Astept raspuns cat mai repede cu putinta . Multumesc

#2
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Din ce stiu eu (de la prietena-mea care e studenta acolo) cica de anu trecut daca intri la cu taxa ramai la cu, daca intri la fara ramai la fara si poti sa pici la cu taxa doar daca pici anul.
Daca ai mai facut 1 an la UMFT la fara taxa dar alta specializare, intri la cu taxa indiferent de medie/nota admitere/etc...si ai foarte mici sanse sa treci la fara. Acum, nu stiu sigur daca sunt barfe studentesti sau e pe bune, cel mai bine intrebi cand mergi la facultate sau mergi zilele astea pana acolo si intrebi la secretariat. Sunt 2 secretare foarte de treaba acolo :)

#3
pinteaionut

pinteaionut

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.06.2015
mersi , insa mai astept pareri

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postpinteaionut, on 30 iunie 2015 - 22:41, said:

daca am posibilitatea sa pot face doar 2 ani la fara plata si 1 sa-l platesc
Asta cu siguranta, e stipulat in legea educatiei.

View Postpinteaionut, on 30 iunie 2015 - 22:41, said:

si daca da care? primul sau ultimul
Asta depinde de universitatea la care mergi. De regula primii sunt cu bani fiindca banul dat e sfant.

#5
pinteaionut

pinteaionut

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.06.2015
deci cam asta ar fii raspunsu ? primu an il voi platii si ceilalti doi ai voi face la buget ? poate depinde si de regulamentul facultatii sau la oricare ar fii la fel?

#6
pinteaionut

pinteaionut

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.06.2015
Din fericire am intrat la tehnica la Buget . Din cate stiu trebuie sa platesc un an . Pe siteul facultatii de medicina au pus acest mesaj : Pana la data de ... trebuie depusa la secretariat dovada achitării contravalorii serviciilor de școlarizare cu finanțare de la bugetul de stat, de care am beneficiat anterior.( asta pentru studentii care au beneficiat de buget de stat . Daca stie cineva cum se poate sa imi platesc taxa de care am beneficiat sa imi spuna si mie , intreb aici deoarece de la secretariatul facultatii de medicina am fost indrumat catre facultatea la care am fost ( mi-am retras dosarul) si mi sa spus ca nu se poate sa-mi achit anul din moment ce am beneficiat de buget de stat . Intrebarea mea este se poate platii anul care lam facut sau nu? Ca degeaba nu se punea pe siteul facultatii de medicina.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate