Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Aplicația Recomandări TV, din iulie la Mediabox-urile U.P.C.

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

Aplicația Recomandări TV, din iulie la Mediabox-urile U.P.C.



Acum câteva zile, UPC a anunțat pe pagina de Facebook ca pregătește noi surprize pentru clienții de televiziune digitală: „În curând veți descoperi premierele lunii, emisiunile îndrăgite și programe surprinzătoare oricând, pe tasta 1 a telecomenzii UPC".
Ulterior, pe websit-eul companiei a fost publicată o imagine a noului serviciu inclus și următorul mesaj, oarecum asemănător, dar care aduce noi informații:  „În iulie, UPC iți aduce Recomandări TV - inspirație pentru pasiunile tale pe un singur ecran. Cu noua aplicație Recomandări TV descoperi premierele lunii, emisiunile îndrăgite și programe surprinzătoare oricând, la poziția 1."

Cum aplicațiile sunt pentru Mediabox-uri, probabil serviciul "Recomandări TV" nu va putea sa fie utilizat de abonații care utilizează un C.A.M. CI+ pentru recepția canalelor din grila UPC.
De asemenea, UPC precizează că abonații vor regăsi canalul TVR 1 la poziția 2 (anterior poziția 1), iar canalul TVR 2 la poziția 10 (anterior la poziția 2).
Sursa: http://hdsatelit.blo...n-iulie-pe.html
http://www.upc.ro/te...ign=NewHomepage

Edited by megafanro, 30 June 2015 - 22:31.


#2
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,005
  • Înscris: 27.02.2006
ïncepand de astazi ai la UPC digital pe pozitia 1 - ecran aplicatie RECOMANDARI TV

sursa: http://mrmalpha.cone...Cs3NDYyNDU3MCs=

Edited by Iaro, 01 July 2015 - 19:06.


#3
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
De asemenea o porcarie, ar trebui sa ne lase libertatea sa alegem daca vrem sau nu, au scos zona de documentare de pe 300 si au bagat aberatia asta ... sa fie sanatosi, butonul 1 nu o sa mai fie folosit de acum.

#4
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
[ https://i.imgur.com/tvscpmZ.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Puteam să jur că e subiect despre ceva din Kamasutra.

Ontopic: De parcă EPG-ul nu era suficient de bun... mai bine se concentrau pe alte aspecte... tehnice (bitrate, EPG de calitate).

Edited by 0x0c, 01 July 2015 - 20:10.


#5
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Plus ca meniu' ala are un timp de raspuns exagerat e intarziat !
Cand apesi pe butonul Meniu sau orice alt buton la telecomanda UPC, trebuie sa astepti vreo trei secunde pana apare pe ecran.

Meniurile de la digi (ala vechi), boom tv, vechiul romtelecom erau mult mult mai rapide decat asta de la UPC  Posted Image

#6
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,178
  • Înscris: 27.06.2007

View Post0x0c, on 01 iulie 2015 - 20:08, said:

[ https://i.imgur.com/tvscpmZ.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Puteam să jur că e subiect despre ceva din Kamasutra.
fiecare de ce-i arde Posted Image (ai grija la pozitia 69)
ontopic: cel mai bine ar updata softu mediaboxului(lor) si ar baga un editor pt. lista de canale

Edited by STARTREK1, 01 July 2015 - 20:52.


#7
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
http://forum.softped...abox-urile-upc/

#8
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Aplicatia asta face anume ce? Ca tot vad ca scrieti despre ea dar nu m-am prins cum functioneaza si care e scopul ei in grila.

#9
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 16.01.2007

View Postblue_taty, on 02 iulie 2015 - 07:13, said:

Aplicatia asta face anume ce? [...]
Promovare de produse. Posted Image

#10
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
OK, OK, dar cum functioneaza? Asta nu am inteles, ci doar ca abonatii UPC sunt nemultumiti.

#11
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,178
  • Înscris: 27.06.2007
e ca la televizoarele cu PIP (picture-in-picture)
pe pozitia 1 ai sase canale din care (cu ajutoru telecomenzi) selectezi un program la care vrei sa te uiti

#12
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Holly cow!!! De ce ai face ceva ce exista deja in televizoare de acum 20 de ani?

Multumesc pentru clarificare!

#13
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Ideea e ca UPC trebuie sa justifice cumva scumpirea abonamentului la net si o sa le spuna clientilor "uitati vedeti ce aplicatie minunata am facut pentru voi? Din cauza asta am scumpit abonamentul.".

#14
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Eu niu sunt client UPC si stiu de aplicatia asta doar ceea ce am citit aici. Am priceput ca sunt 6 ferestre cu canale din care pioti sa alegi cu telecomanda. Dar ma intreb: cum sunt selectate acele canale? Oare platesc ca sa apara in aplicatie?

#15
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View Postpufonel, on 04 iulie 2015 - 00:03, said:

Eu niu sunt client UPC si stiu de aplicatia asta doar ceea ce am citit aici. Am priceput ca sunt 6 ferestre cu canale din care pioti sa alegi cu telecomanda. Dar ma intreb: cum sunt selectate acele canale? Oare platesc ca sa apara in aplicatie?

Da, posturile sunt urmatoarele : Travel Channel (Discovery are actiuni la acest post), Eurosport (al Discovery.ului), FilmBox Extra (pachetul Filmbox este extrem de prost si incearca sa faca oamenii sa il cumpere), History Channel (au contract sau ceva), TV1000 (apare in ultima reclama a UPC.ului deci au contract de publicitate), TLC (al Discovery.ului)

Ca sa inchei firma Libery Global care detine UPC.ul are actiuni la firma Discovery. Restul e can-can ;), sau mai bine zis reclama pe banii nostrii.

#16
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 17.06.2007
Travel Channel stiam ca nu ar apartine de Discovery dar nu sunt sigur. Era un zvon mai demult  ca urmeaza sa il cumpere discovery dar nu stiu daca a fost finalizata tranzactia.

#17
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View Postdonmarinica, on 04 iulie 2015 - 21:42, said:

Travel Channel stiam ca nu ar apartine de Discovery dar nu sunt sigur. Era un zvon mai demult  ca urmeaza sa il cumpere discovery dar nu stiu daca a fost finalizata tranzactia.

Nici eu nu stiu sigur dar la ce emisiuni transmit e cam clara situatia. @alfa_alfa e informat si poate sa ne infirme/confirme.

#18
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Conform paginii in engleza:
Discovery Networks U.S.[edit]
The company started out with just a single channel, Discovery Channel, launched in 1985. In 1991, they acquired their rival The Learning Channel.
In the mid-90s, Discovery Communications started developing several new networks. The first of these to launch was Animal Planet, which was launched in cooperation with the BBC in 1996. In October 1996, four digital networks were launched to take advantage of the then-new digital cable space; Discovery Kids, Discovery Travel & Living Network, Discovery Civilization Network and Discovery Science Network.[16] This was followed by the 1998 launches of Discovery Wings Channel and Discovery Health Channel.
They also bought the Travel Channel in 1997, CBS Eye on People (became Discovery People) in 1998 and The Health Network (became FitTV) in 2001.

https://en.wikipedia..._Communications

Apoi info despre Travel:
Discovery Communications acquired a 70% ownership stake in the channel in 1997, and subsequently acquired the remaining 20% interest from Paxson in 1999. In May 2007, Discovery Communications sold Travel Channel to Cox Enterprises subsidiary Cox Communications as part of a larger multi-billion dollar transaction.[3] However, Discovery Communications still distributed the channel through its Discovery Networks unit.

Travel Channel logo, used from 2011-2013.
On November 5, 2009, Scripps Networks Interactive acquired a 65% ownership interest in the network for $1.1 billion;[4] the deal closed in January 2010. Scripps currently distributes the Travel Channel and rebroadcasts some of sister channel Food Network's programming on the network.
On March 22, 2012, Scripps Networks Interactive announced that it had agreed to pay £65 million (equivalent to US$102.7 million) to acquire Travel Channel International Limited, the UK-based distributor of the Travel Channel brand across the Europe, Middle East, Africa and Asia Pacific markets.[5] The deal was completed on May 1, 2012, following regulatory approval.[6] The international channels were integrated with Scripps' Travel Channel.

https://en.wikipedia.../Travel_Channel

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate