Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Lenovo G50-G45

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
iovanelm

iovanelm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 15.11.2011
Salut,

am cumparat de curand un laptop Lenovo Dual Core, cu procesor AMD, 2GB RAM, 250 HDD.
Am incercat sa vad filme HD online si am observat ca sacadeaza.

Stie cineva care ar fi problema? Mai are cineva laptop-ul asta?

Merci

#2
DinkleImp

DinkleImp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.02.2013
1. Specificatiile anilor 2006-2007
2. Driver video (da, nu, neactualizat)
3. Player (randare software, randare hardware)
4. Film (rezolutie, framerate)

Banuiesc ca te uiti la filme pe platforme legale, gen Voyo, Digi, Telekom, AntenaPlay...

Edited by DinkleImp, 30 June 2015 - 21:25.


#3
iovanelm

iovanelm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 15.11.2011
Am instalat driverele toate pe care le-am primit pe CD.
Nu stiu ce player, dar am intrat pe internet la site-urile de filme hd. Acolo am incercat.

#4
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Incearca cu browser-ul Opera si intra pe youtube. Dai click dreapta pe video, si vezi sa-ti apara acolo About Flash Player, cu alte cuvinte daca apare asa, inseamna ca folosesti Flash Player. Apoi, tot de acolo, apesi pe stats for nerds/ statistici pt pasionati si faci video-ul pe tot ecranul. O sa-ti apara in stanga sus o fereastra mica: acolo trebuie sa apara accelerated video decoding si accelerated video rendering, ceea ce inseamna ca placa video ajuta procesorul la decodare.
Este posibil ca la tine sa nu fie configurata corect treaba asta si de aia sa-ti sacadeze.
Eu cu ajutorul placii video Nvidia 8600GT reuseam sa vad Full HD-uri pe Youtube pe un calculator mai vechi cu procesor Intel Pentium 4 631 single core de 3.6 Ghz, mult mai slab decat ce-i pe laptop-ul acela. Deci, zic ca se poate.

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Configuratia lui este capabila sa ruleze 4k in mod software,altundeva e problema.Iti sugerez sa lasi windows update sa lucreze,este posibil ca driverele de pe cd sa fie anemice si depasite.

#6
iovanelm

iovanelm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 15.11.2011
Multumesc frumos baieti,

si eu banuiam ca, configuratia nu ar fi problema.
Am citit si pe net ca sunt probleme cu Chrome-ul pentru ca are flash player prorpiu si face figuri de genul asta.
Eu chiar chrome-ul il flosesc.
Am sa incerc alt browser si am sa revin cu informatii.

Numai bine.

#7
iovanelm

iovanelm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 15.11.2011
Salut baieti,

aseara am rulat filmele online dar cu Internet Explorer si surpriza: merge perfect.
Deci problema vine de la Google Chrome. Ceva s-a intamplat cu el sau cu flash player-ul din el.

Numai bine

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate