Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

La ce banca sa fac card?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
ionut3107

ionut3107

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 16.09.2014
Salut.
Vreau sa imi fac un card a-mi tine bani pe el, pentru a putea plati online, si pentru a juca la pariuri online uneori.
Deci ce banca credeti ca are avantaje mai bune pentru a face card?

#2
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
ING BANK

#3
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.02.2010
Visa Electron de la ING .

Parca iti dau internet banking gratis .

#4
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Da, ING Bank este foarte ok!Posted Image

#5
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
ING zic si eu.

#6
LiviuBv

LiviuBv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 27.07.2008
Asadar, raspuns final : ING :)

#7
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,546
  • Înscris: 08.03.2011
Banca Tansilvania- comisioane 0

#8
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Asta e mit, stai sa vezi cum te arde cand primesti.

#9
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@gumball3000 la fel cum acel card ING are costuri ascunse.

#10
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007
Banca Transilvania e un cacat romanesc. A trebuit sa umblu o saptamana pentru un rahat de cod de activare pe care numai nu il primeam, ca sa activez cardul. Activare care la OTP mi-a fost facuta de functionara in 5 secunde, DIRECT, nu cu coduri trimise prin SMS si tot felul de imbarligaciuni tipic romanesti.

#11
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Folosesc Ing de 6 ani, nu am avut nicio problema cu ei si absolut niciun cost ascuns, am platit doar comisioane pentru retrageri de la alte bancomate, parca 2,5 lei + 0,5% din suma.

#12
PNW

PNW

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.08.2011

View Postionut3107, on 30 iunie 2015 - 19:56, said:

Salut.
Vreau sa imi fac un card a-mi tine bani pe el, pentru a putea plati online, si pentru a juca la pariuri online uneori.
Deci ce banca credeti ca are avantaje mai bune pentru a face card?

fara doar si poate ING, am si eu Banca Transilvania dar te rup la comisioane, cei de la ING sunt mai simplu de urmarit si mai corecti.

#13
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

View Postnoone2, on 30 iunie 2015 - 20:34, said:

Banca Transilvania e un cacat romanesc. A trebuit sa umblu o saptamana pentru un rahat de cod de activare pe care numai nu il primeam, ca sa activez cardul. Activare care la OTP mi-a fost facuta de functionara in 5 secunde, DIRECT, nu cu coduri trimise prin SMS si tot felul de imbarligaciuni tipic romanesti.

Despre ce card si despre ce "cod de activare" vorbesti?!? Eu folosesc un card de la BT de vreo 15 ani si n-am auzit de SMS cu " cod de activare". PIN-ul il primesti intr-un plic odata cu cardul, iar "activarea" se face prin introducerea cardului in bancomat !

#14
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

View PostPNW, on 30 iunie 2015 - 21:06, said:


fara doar si poate ING, am si eu Banca Transilvania dar te rup la comisioane, cei de la ING sunt mai simplu de urmarit si mai corecti.
Care`s comisioanele alea de  "te rup"?

#15
DinkleImp

DinkleImp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.02.2013

View Postcristi_71, on 30 iunie 2015 - 21:06, said:


Despre ce card si despre ce "cod de activare" vorbesti?!? Eu folosesc un card de la BT de vreo 15 ani si n-am auzit de SMS cu " cod de activare". PIN-ul il primesti intr-un plic odata cu cardul, iar "activarea" se face prin introducerea cardului in bancomat !
Nu mai e asa. E cu cod de activare trimis prin SMS acum. Dar nu cred ca sunt probleme, daca le-ai dat numarul corect de telefon. Cand bagi cardul prima data in bancomat, bagi si codul de activare, apoi te pune sa bagi un cod PIN pe care il vrei tu.

#16
AgroAlex

AgroAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 05.05.2015
Eu folosesc BT de ceva ani, am un MasterCard Mondo pentru plati online cu comision 0 si mai am un card Visa pentru retrageri la bancomat, pentru ambele am comision 0 la retragere, 30 de bani verificare sold la bancomat, 2 lei pe luna cost administrare cont si 0 comision la plata cu cardul la magazinele cu POS BT, si cativa banuti la alte POS-uri. Cea mai scumpa chestie ce am platit-o la BT e extrasul de cont, care e vreo 5 ron. Eu nu stiu ce comisioane care va rup aveti voi la BT.

#17
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postnoone2, on 30 iunie 2015 - 20:34, said:

Banca Transilvania e un cacat romanesc. A trebuit sa umblu o saptamana pentru un rahat de cod de activare pe care numai nu il primeam, ca sa activez cardul. Activare care la OTP mi-a fost facuta de functionara in 5 secunde, DIRECT, nu cu coduri trimise prin SMS si tot felul de imbarligaciuni tipic romanesti.
Si eu m-am certat cu ei din cazua acelui cod.
Le-am si sugerat ca SMS nu e sigur deloc si ca dece nu introduc in BT24 acel cod, ca se poate face...

#18
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Este adevărat că nu te rup dar transferă de probă 10 lei în contu de transilvania și apoi la cel de ing și spune-ne câți mai  retragi! Apoi programul la ing este non-stop,fără cozi la bancomate față de ghișeele altor băncii,fără zece mii de semnături și hârțoage....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate