Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

sfat telefon trecere de la lumia 630 la android

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
eperdos

eperdos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 12.01.2007
telefonul va fi pentru sotia mea. il voi luat de pe mediagalaxy, emag, pcgarace, etc, cu plata in rate cu card de la BT. Altfel as lua in considerare si zona oneplus sau oppo, etc

Momentan are un nokia 630 de care e multumita, mai ales de camera foto. Dar deseori pierde semnal sau se aude prost. In plus, cind se joaca cu al meu galaxy s4, ii place mai mult touchul, ecranul, etc. Ea zice ca nu vrea sa il schimbe dar eu stiu mai bine... Asa ca:

1. Bugetul e larg: de la 700-800 de lei pentru un model gen galaxy s3 neo la pina 1800-2000 lei daca telefonul va fi un WOW...(gen s5)
2. Fara diagonale mai mari de 5.1 (exceptional 5.2) dar nici mai mici de 4.7 si cu ecrane de calitate.
3. Camera foto acceptabila spre buna sau foarte buna. (aici e o discutie, caci camera de 13 mpx de la al meu s4 nu ii place mai mult decit camera de la 630)
4. Sa aiba posibilitatea de flip cover
5. Va fi folosit la :
   - telefonie, sms, navigatie internet
   - jocuri (dar nu dintre cele intense si nu foarte mult)
   - video si muzica ( cu casti, difuzorul e pentru sonerii)
   - skype, whatsapp si altele asemenea
   - prea putin editare documente, dar sa punem si asta.
   - ocazional gps (here de la nokia pe android)

Acum, eu, fan Samsung, jonglez intre un S3 neo (buget mic care va fi pe gustul ei) si S5 (buget mare, dar telefon care sa imi satisfaca dorinta de ai face un cadou meritat). Dar sunt deschis la multiple pareri, altfel nu veneam sa cer pareri. Ideea e sa imi transmiteti pareri mai degraba despre alte modele decit samsung sau sa imi spuneti din experienta voastra cu smarturi pentru doamne...

Merci!!!

Edited by eperdos, 30 June 2015 - 15:57.


#2
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
Salut,adica camera de la 630 face poze mai bune decat S4?

#3
eperdos

eperdos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 12.01.2007
ASA ZICE EA.  ma rog, defapt ii place ei ca poate sa faca tot felul de efecte. dar, serios, citeodata face poze mai interesante in lumina mica.

#4
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Culmea, Lumia 730/735 este telefonul la care ma gandesc Posted Image. Are calitatea constructiei si-a ecranului peste 630, iar camera este foarte tare. Pana in 1000 de lei nu exista telefon compact mai capabil.
Daca-i place windows si vrea sa ramana pe el, ramai la lumia seria 7. Daca nu, exista xperia compact pana in 1800 de lei, trebuie sa-l cauti doar.

Edited by n-amname, 30 June 2015 - 16:26.


#5
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011

 eperdos, on 30 iunie 2015 - 16:25, said:

ASA ZICE EA.  ma rog, defapt ii place ei ca poate sa faca tot felul de efecte. dar, serios, citeodata face poze mai interesante in lumina mica.
Efectele se pot obtine si cu anumite aplicatii.S4 face poze mai slabe calitativ in lumina slaba[asta fara a active night mode sau blitz-ul],dar la lumina naturala pozele ies foarte bine.....unii ar zice ca,culorile sunt prea puternice[suprasaturate].
Dar mai bine puternice decat sterse....
Si filmarile cu S4 ies bine,mai ales de cand cu update-ul la Android 5.0.1 s-a rezolvat problema tremuratului,stabilizeaza ok.

#6
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Cu Windows ar fi Lumia 735, cum a zis si colegul.
Cu Android ar fi : LG G3 S, Asus Zenfone 2 - mai ieftine
Mai scumpe : ar fi Z3 Compact : http://www.emag.ro/t...k/pd/DFLB5BBBM/
sau LG G3, desi are ecranul la limita impusa de tine : http://www.emag.ro/t...e/pd/DJ9BTMBBM/

#7
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Ce nu-i iei o Nokie mai buna daca ii place mai mult decat WP decat Android? Va avea si ecranul comparabil cu cel de Samsung si restul.
Nu, nu am avut niciodata WP deci nu tin cu ursul doar ca mi se pare o situatie usor ridicola aia cu "stiu eu mai bine ce-i trebuie".

Stii ca risti sa stea noul telefon in sertar, nu?

Edited by underb, 30 June 2015 - 18:32.


#8
eperdos

eperdos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 12.01.2007
merci de sfaturi... mai astept ;)

nu risc, am avut discutii de genul: ce mi-ar place si mie cutare, cutare, dar cind ne apucam de discutat serios subiectul si ajungem la bani, ca orice gospodina si feneie responsabila, renunta ca avem altele mai importante, asa ca intelegeti, tine de mine sa iau decizia, de asta zic ca stiu eu mai bine...

#9
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Asa am gandit si eu, exact in postura ta, parca l-ar schimba, parca nu l-ar schimba. Cand am vazut ca ii face probleme, am zis gata, ii iau telefon, incep cu intrebari, ii arat la misto telefoane sa nu isi de-a seama samd
Pana la urma am observat sa ii place Iphone-ul, a venit o prietena de-a ei, s-a jucat vreo 2 ore pe un 4s si a zis ca ii place mult. Si i-am luat 4s acum vreo 2 ani. Mai aveam un pic si dormeam cu cateii in cusca.
Eu zic sa nu ii iei nave de telefoane, femeile sunt mai putin pretentioase ca noi si mult mai responsabile. Nu cumpara telefonul ca pentru tine!

#10
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Zic sa nu cumperi nimic.  De ce?  Telefoanele cam de acel preț nu au nimic wow față  de 630.
Daca totuși insiști sa îl schimbi,  atunci cumpără-i lumia 930 sau Asus Zenfone  2

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate