Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Laptop sh HP Probook 4540s - 1700RON

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
budacu

budacu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 21.12.2012
Salutare tuturor,

Merita sa achizitionez (second hand) acest laptop: HP ProBook 4540s cu procesor Intel® Core™ i7-3632QM (http://www.emag.ro/l...s/pd/EG5QNBBBM/) la pretul de 1700 ron? Laptopul este al unui coleg de servici si a fost cumparat anul trecut in luna august si mai are garantie pana in august 2016. Ar trebui sa ma orientez catre un laptop nou? Care ar fi recomandarile, tinand cont ca bugetul este de 1800 ron? Laptopul va fi folosit pentru browsing, multimedia si programe gen office.

LE: Am uitat sa precizez, dar HP-ul vine si cu o licenta OEM Windows 8.1 64bit

Edited by budacu, 30 June 2015 - 14:17.


#2
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006
Daca sti al cui a fost si are si garantie este OK.

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Testeaza-l si vezi daca se incinge excesiv...

#4
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Dupa mine, cere prea mult pentru ce-ti ofera.
E construit decent, il mai salveaza garantia, dar mai multe de 1500-1600 lei n-as da.

#5
budacu

budacu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 21.12.2012
@Cap-shoot Multumesc pentru sfat
@LensFlare Cu siguranta o sa il testez. In afara de testele uzuale (memtest+, prime95, 3dmark, hd tune, etc), mai cunosti vreun program  cu care sa testez? Ma intereseaza ceva pentru baterie, dar in afara de un program de la hp nu am gasit nimic.
@georgik12 Iti multumesc pentru sfat. O rugaminte daca se poate, imi poti recomanda un laptop nou care sa se incadreze in buget?

#6
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Iti dai seama ca la 1800 lei nu prea are rost sa te duci pe ceva nou, daca ala mai are garantie pana in 2016 si stii de unde provine.
Ai putea sa iei un 450 G2, seria noua, dar cu un i3U amarat. Castigi la autonomie, pierzi la performanta.

http://www.pcgarage....metalic-silver/

PS: Daca Windows-ul ala e pe bune si nu luat pe sub mana, la 1700 lei suna altfel acum.

Edited by georgik12, 30 June 2015 - 14:32.


#7
budacu

budacu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 21.12.2012
Conform celor spuse de colegul meu, atat laptopul cat si windowsul au fost cumparate de la emag (are factura de achizitie pentru ambele), deci nu ar trebui sa fie nimic necurat. In fine, voi vedea, mai multe, diseara cand voi lua laptopul de la el sa il testez.

#8
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
Daca nu ai bani pentru o configuratie actuala decenta, cred ca merita o configuratie de generatie precedenta si decenta. Buget ?

#9
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Eu am un 4540s in casa dar cu i3, touch padu merge ffff greu, bateria a cedat dupa un an si jumatate, iar faptul ca are ecranul mat eu il vad ca pe un minus.

#10
budacu

budacu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 21.12.2012
Dupe ce l-am "frecat" o zi si jumatate, am decis sa cumpar laptop-ul. Urmatorul pas va fi achizitionarea unui SSD.
Multumesc pentru sfaturi.

Topicul poate fi inchis.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate