Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Alerta terorista maxima in Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.07.2008
http://stirileprotv....-teroriste.html

Inca n-am rezervat nimic pentru vara aceasta si evaluam diverse variante. Desi imi place la nebunie in Turcia, am fost de mai multe ori in statiunile de la marea Egee, cu masina, anul acesta cam ezit. E si copilul, ce mai, mi-e cam frica. Cu ISIS la granita, cu ce refugiati au pe acolo, cred ca sunt sanse mari s-o ia unii razna si sa faca belele. Hai, cei care merg cu avionul pana in Antalia pot sta in tarcurile lor, si nu-i problema. Dar cu masina, sa bat atata drum si sa imi fie frica sa ma plimb prin Kusadasi....nu prea mai merita, zic. Pacat...Culmea, nu am aceeasi retinere in cazul Greciei, acolo nu te impusca nimeni, micile neplaceri pot fi vazute si ca aventuri de vacanta...

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,839
  • Înscris: 25.01.2007
si ce faci anul asta, te duci la paris?

#3
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
mi-au stricat si teroristii vacanta in tunisia.
aveam in augustu un plan.

#4
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Sa dea nas in nas cu ceilalti teroristi?

Polul nord ar fi o optiune, pe caldurile astea.

#5
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 01.02.2007
Unde ai vazut tu in acel articol scris TURCIA. Binenteles ca exista un risc si in Turcia, nu neg acest lucru, dar pana la titlul tau e cale lunga.
In Romania, in schimb, chiar nu ai niciun risc (nu neaparat terorist)?!?!? Daca vrei sa fiu sadic, o hepatita sau o enterocolita de Eforie te chinuie mai mult decat un glont fixat unde trebuie.

View PostSuper Chief, on 29 iunie 2015 - 14:31, said:

...
Polul nord ar fi o optiune, pe caldurile astea.

Dar unde stai, fratele meu, ca in unele zone din Romania tocmai s-au inregistrat minime istorice pentru luna iunie.

Edited by dacibesti, 29 June 2015 - 14:48.


#6
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
1. Stirea e preluata de la englezi ...
2. Atentate pot fi oriunde, nu doar pe coasta Mediteranei, chiar daca in perioada asta sunt multi turist ne-musulmani. Vezi istoricul din: Paris, Madrid, Londra, Bruxelles, New York etc Asadar, nu cred ca ii opreste ceva sa puna o bomba la Copenhaga sau Dublin, de exemplu.

#7
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostDeborah77, on 29 iunie 2015 - 14:14, said:

http://stirileprotv....-teroriste.html

Inca n-am rezervat nimic pentru vara aceasta si evaluam diverse variante. Desi imi place la nebunie in Turcia, am fost de mai multe ori in statiunile de la marea Egee, cu masina, anul acesta cam ezit. E si copilul, ce mai, mi-e cam frica. Cu ISIS la granita, cu ce refugiati au pe acolo, cred ca sunt sanse mari s-o ia unii razna si sa faca belele. Hai, cei care merg cu avionul pana in Antalia pot sta in tarcurile lor, si nu-i problema. Dar cu masina, sa bat atata drum si sa imi fie frica sa ma plimb prin Kusadasi....nu prea mai merita, zic. Pacat...Culmea, nu am aceeasi retinere in cazul Greciei, acolo nu te impusca nimeni, micile neplaceri pot fi vazute si ca aventuri de vacanta...

turcia e în NATO, nu poți compara tunisia cu turcia
isis a amenințat și românia, ce faci în cazul ăsta? nu mai ieși din casă?
ce s-a întîmplat în tunisia se poate întîmpla oriunde în lume, pe pămînt idioții au arme
în rio de janeiro sau acapulco sînt patrule înarmate pe străzi și pe plajă iar plajele sînt ultra-aglomerate

Edited by rottweiler2007, 29 June 2015 - 14:49.


#8
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,169
  • Înscris: 27.06.2007
initiator, oriunde ai pleca vezi sa ocolesti si zonele teroriste Rahova-Ferentari - s-au aciuat niste celule teroriste (mai tuciuri)  ISIS p'acolo
si ai grija mare pe drum la bombele biologice care fac cu mana la masini
ps. nici un loc din lume nu iti ofera siguranta 100%;  mare minune daca Bucurestiu nu e in planu ISIS pt. atentate (ca tara NATO ce suntem)

Edited by STARTREK1, 29 June 2015 - 15:07.


#9
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
Astia de la ISIS mi-au zis ca Turcia este safe, mai asteapta moscheea din România și dau cu banul unde arunca racheta. Dacă totuși ajungi acolo anul ăsta în concediu sa-ți iei fleica de porc cu tine pentru grătar ca o sa găsești mai rar.

Ramadan Kareem!

#10
trefla084

trefla084

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 29.06.2015
da du-te domne la Dubai ca prea ai fasoane. Ramai in tara aici si du-te pe litoral ori te consideri superior alora  care se duc pe litoral?

#11
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.07.2008
E si la nivel de perceptie, pana la urma. Daca nu te simti in largul tau mergand prin locuri aglomerate din tara respectiva, sau stand la plaja, sau circuland pe sosele...de ce te mai duci.  M-am simtit intotdeauna in siguranta in Turica, totusi acum situatia e cum e, iar milioanele alea de sirieni care au fugit de razboi, cine stie ce hram or purta, e imposibil sa n fi patruns si vreo 100 de nebuni printre ei.

#12
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Mey , la noi nu o sa fie atentate ca se fac de ras atentatorii . Au si astia din ISIS mandria lor . Jumatate din mapamond crede ca Romania este o provincie rusa iar cealalta jumatate nu stie ca exista. Cand " atentezi " trebuie sa o faci ca sa fie impactul maxim. Zone turistice , alea-alea. In plus , cum spunea un antevorbitor , nici un arabete nu are curaj sa intre in zonele controlate de teroristii tuciurii autohtoni . Deci , in Romania esti safe ....d,p.d.v. al pericolului ISIS Posted Image  .
In rest , nicaieri nu esti in siguranta . Poate doar la chinezi sau in Africa de Sud .

#13
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,205
  • Înscris: 24.05.2006

View PostDeborah77, on 29 iunie 2015 - 14:14, said:

http://stirileprotv....-teroriste.html

Inca n-am rezervat nimic pentru vara aceasta si evaluam diverse variante.

Topicul asta...ca si cum m-as apuca eu sa scriu:
''Am un S500, si anul asta voiam sa-mi cumpar un Bentley Continental. Dar m-am uitat la top gear, si am vazut ca nu prea e in regula. MIe imi pare rau, chiar imi doream, desi am mai avut Ferrari si Maseratti in trecut, dar asta e, ma resemnez''...
Ai prins-o?

#14
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.07.2008
Totusi, au razboi la granita, si milioane de refugiati disperati. Nu prea pare a situatie stabila...

#15
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Granita cu Siria e la mama naibii, nici macar Alanya, cea mai îndepartata statiune turistica frecventata de români, nu va fi afectatata.

#16
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008
Una peste alta, nu strica sa luam ceva veste anti-glont.
oare plutesc????

#17
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostDeborah77, on 29 iunie 2015 - 15:56, said:

Totusi, au razboi la granita, si milioane de refugiati disperati. Nu prea pare a situatie stabila...
și romania are război la graniță și au fost multe războaie la granițe din 90 încoace
ai pățit oareșce?

#18
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.07.2008
http://www.libertate...ati-537902.html

Baietii astia vin cu barcuta dinspre Bodrum. Amarati, disperati, saraci lipiti. Printre turisti care ii privesc dezgustati, sau poate cu mila. Pai sa nu-ti pui o bomba sa termini cu occidentalii astia imbuibati care te privesc cu scarba cand tie iti mor copiii de foame?

Si totusi imi arde buza dupa Turcia, incerc sa caut ceva oferte in Cesme. Am asa un feeling ca e o zona mai safe....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate