Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Nokia Here maps pe Android

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Softul ăsta nu are posibilitate de editare a hărților? Îmi dă 3 variante să aleg, dar absolut nicio posibilitate de a le edita.
În schimb, dacă mă conectez la here.com de pe desktop, pot edita un traseu după cum doresc, dar nu există nicio sincronizare cu softul din telefon (același cont, bineînțeles).
Există opțiunea asta sau nu? Mă gândesc că pota eîncă n-am găsit-o eu...
Am versiunea 1.1.490 wk22/8.30.58.116.

#2
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013
Nu cred ca are, dar in rest aplicatia e exceptionala!

#3
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
O fi, dar nu mă duce pe unde vreau eu...
În help-ul lor scrie că se sincronizează de pe contul lor pe mai multe dispozitive. Eu n-am văzut chestia asta... Poate se sincroniza la o versiune mai veche.

Edited by Bobses, 24 June 2015 - 20:07.


#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Sincronizarea probabil se refera la Places/Collections. Chiar folositor pentru mine.

#5
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Probabil, dar aş fi vrut să se refere şi la rute.
De exemplu, vreau să merg de la Iaşi la Eforie Nord prin Slobozia: Here mă duce prin Ţăndărei şi Feteşti, neavând nicio posibilitate să modific traseul propus de ei. Şi chiar îmi pare rău, că aş fi vrut să folosesc Here...
Din punctul ăsta de vedere, iGO e parfum.

Edited by Bobses, 24 June 2015 - 20:44.


#6
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Cine a circulat pe distanţe mai mari cu Here for Android, poate să-mi spună dacă, în cazul în care mă abat de la ruta impusă de ei, se face reconfigurarea şi recalcularea traseului?

#7
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
- da, cind au aparut programele pe telefoane a fost un pas inapoi considerabil la features. Acum inca mai e ok dar sa vezi cind Google Maps nu avea nici un fel de indicatii vocale/navigatie propriu-zisa, lumea tot facea ca e cel mai bun program de navigatie... in conditiile in care nu iti spunea pe unde sa o iei si nu recalcula ruta daca greseai, iti arata doar o harta cu ruta statica si un punct acolo care erai tu, atit

- oricum rutele astea cu "via" nu sint asa de simplu de facut, daca pui (sa zicem ca s-ar putea) Eforie cu via Slobozia probabil ca te duce obligatoriu printr-un punct anume prin centru care decide el ca e "Slobozia" unde nu ai avea sub nici o forma de ce sa mergi.

- vezi cu atentie cind iti face ruta pe telefon mi se pare ca de la inceput iti da mai multe optiuni (evident asta cu Slobozia s-ar putea sa nu o considere ca pe o alternativa rezonabila si sa ti-o dea)

- oricum eu as pune direct Slobozia daca vreau sa il fortez, dupa ce ma apropii destul sa nu ma mai intoarca schimb si pun Eforie

- bineinteles, recalculeaza si daca ai pierdut un colt

#8
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Mersi pentru răspuns. Am să încerc și așa.
iGO permite setarea traseului cu puncte intermediare, inclusiv în localități te lasă să-ți alegi străzile pe care să mergi. Poate va fi posibil asta în versiunile viitoare ale Here pt. Android.

#9
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,197
  • Înscris: 09.02.2007
Stie cineva de ce apar diferente intre hartile here online (varianta desktop) si here pt android ca si actualizari? In hartile here pt iGO sau here maps(android) nu apare un drum nou (in Muntenegru) in schimb in varianta de here (desktop) apare actualizat. Se actualizaeaza mai greu here maps pt android?

#10
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Pai clar alea de pe Android sint in urma, nu sint actualizate de multe luni.

#11
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Cred că cea mai bună optiune este iGO cu hărțile Here Q4.2014 (ultimele apărute). Aplicația Nokia Here pentru Android este, deocamdată, o glumă.

#12
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Cum poti folosi iGo cu hartile Here? N-as spune ca aplicatia Here e chiar o gluma..am folosit-o si nu am avut nici o problema.

#13
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Păi bai hărţile Here Q4.2014 (dacă n-or fi apărut până acum şi Q1.215) în folderul Content de la iGO. :)
Am spus mai sus de ce nu mi-a plăcut aplicaţia Here pentru Android: NU lasă utilizatorului posiibilitatea de a seta puncte intermediare, ceea ce e un mare impediment când vrei să faci un drum lung. Sper ca acest lucru să se schimbe la versiunile ulterioare.

#14
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,335
  • Înscris: 03.04.2004
O intrebare: la Google Maps stim ca traficul este detectat pe baza dispozitivelor cu Android care trimit datele catre servere (evident, daca userul a consimtit acest lucru), dar la HERE Maps cum se face acest lucru?

Am tot cautat pe net dar nu am gasit nici un info.

#15
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Presupun ca la fel. O fi prin termeni si conditii ceva legat de asta. Iar pe langa telefoanele android mai sunt si masinile care e posibil sa trimita date catre acelasi server (cele care folosesc harti here). Posibil preiau date si de la TMC si eventual de la CNADNR.

#16
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 18.03.2006

Quote

Iar pe langa telefoanele android
mai sunt si telefoanele Nokia Lumia cu Windows Phone.

#17
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
afisarea mi se pare foarte proasta la Here Drive+, poate nu l-am setat eu bine (cu toate ca nu prea am gasit vreo setare specifica), dar cand se aporpie de o intersectie mare, sau sens giratoriu, nu imi face un zoom catre acea intersectie, ci mentine vizualizarea de la distanta, in acea intersectie nu prea imi dau seama rapid pe unde sa o iau. Sunt pus pe auto zoom si pe 3 d din setari, folosesc pe Nokia lunia 930.
I-am mai gasit si alte bug-uri, nu foarte deranjate, dar exista.

#18
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003

Quote

Great news for fans of HERE maps application for Android devices, as developers have just announced a small but important update is now available for download.
The latest version of HERE for Android marks the comeback of the Surfer Dude, a funny voice that's already been implemented to the iOS application not long ago.
“The laid-back navigation voice has already made a comeback to the HERE app for iOS and now Android fans will be able to join in the fun. We like to think of his hippy, happy voice as one of the key ingredients for stress-free travel,” explain developers in a blog post.
If you missed his voice, then you will be happy to know that he's back after being on “an epic vacation,” so make sure to download the latest update for more fun.
But that's not the only new feature included in the latest version of HERE for Android. The share route feature that's been rolled out to the beta build of the application a while ago is now available in the stable version as well.


http://news.softpedi...de-494874.shtml

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate