Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Televizorul, arma de tiganizare in masa!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
81 replies to this topic

#1
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
M-am culcat in 00 cand baietii din strada iti faceau buzunar la glanda sa-ti ia nevasta la ..., si -am dormit atat de bine, au trecut vre-o 15 ani, am hibernat un deceniu jumatate si azi noapte m-am trezit, am deschis televizorul si pe loc m-am ingrozit, ce se intampla pe TV, nu mai inteleg nimic, iau cagula si C4 si vreau sa ii bag in dric, parca totul e un spectacol trist de circ jucat de Romani-Criss

Tot musuroiul din TV trebuie strivit, prima impresie, tiganii sunt majoritari, jegul cutanat a devenit vre-un virus mutant, Maruta si Gherghe, s-au travestit, cersetori deghizati ce acuma se dau domni, tigani sub acoperire ca M. Jackson, "cantareti" fara viitor, ce mint pana si in somn.

Teo a slabit, aproape a murit, cand si-a revenit, de tigani s-a indragostit, Mircea Badea s-a prostit, Gadea nu mai este pocait, si-au facut bordel de gay si si-au trimis patronu la facultate, specializarea supt si lins, liceenta-masterat, 10 ani pana la doctorat!
Velea si Connect-R vara nu mai dorm, imi pregatesc ranga sa ii bag la somn, Moldova a trimis primul cimpanzeu in spatiu, am aflat ca Inna s-a lansat, Chelu a devenit critic de rahat, s-a apucat de jurizat juisat
Tarfele sunt peste tot, Sifilisul nu mai este ce a fost, a plecat din Moldova izvorat de Eminescu, raspandit de la Capatos la comisia de Bac pana-n Italia via Monaco, tarfele batrane au infectat tot continentul, si acuma au talent!
Toata lumea are clip, hai ca-mi fac si eu ceva, sa bag toti tiganii in el, ca-n lagarele de concentrari, sub regia ISIS, decapitari, incendieri si crucificari, binecuvantarea musulmana sub forma de epurare rasiala.

Copiii erau fani Ralea, acum consuma Magic si pun cablu USB ca pe garou in timp ce-si baga bile, Tokyo Hotel - Gagaaa, iarba nu le mai place ca nu e cool, cum sa fumezi ce mananca vaca?
La inmormantare i-am chemat pe Mafia, trompetari de prima clasa buni de cortegiu funerar, au cantat in gradina cu platani, parintele Pedofileanul mi-a cerut prea mult si n-am avut bani de cimitir.

Cat de prosti sa fiti sa trimiteti la Eurovizson oameni normali, delegati cersetorii din Strehaia sau puneti pe Naomi sa-si lase barba si sigur veti castiga

Romania din departare e ca Titanicul, in timp ce se duce la fund fara veste de salvare, va canta lautarii, de-ar fi si ei tot pe Titanic, dar o dau prin satelit, veti fi gasiti peste 100 de ani mumificati in pozitie de telespectator cu mana pe telecomanda inca nehotarati intre Maruta si Gherghe!

Edited by Hedonist, 22 June 2015 - 03:06.


#2
scootch98

scootch98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 18.11.2014
Nimic de adaugat. Si emisiunile amintite de tine au mii de telespectatori(chiar si din familia mea). Nu inteleg ce vad acolo.
Vrem achimbare , vrem salarii mari , vrem s-o ducem bine , dar nu facem nimic pentru asta , nici nu se va schimba nimic.

Edited by scootch98, 22 June 2015 - 02:59.


#3
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Românii ar trebui să nu mai aștepte salvări mesianice, și să se schimbe singuri dacă vor o țară ca afară.

#4
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,770
  • Înscris: 07.01.2012
Doar astia si pensionarii au mai ramas sa se uite la TV.

#5
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007

View Postiulian_k, on 22 iunie 2015 - 06:54, said:

Doar astia si pensionarii au mai ramas sa se uite la TV.

Adica 93,7% din masa populatiei cu varsta pe intervalul 10-100 ani.

#6
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,051
  • Înscris: 31.08.2006
@Hedonist, foarte bun textul. Reda perfect aspecte din societatea romaneasca actuala.

#7
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,770
  • Înscris: 07.01.2012

View PostSuper Chief, on 22 iunie 2015 - 07:01, said:

Adica 93,7% din masa populatiei cu varsta pe intervalul 10-100 ani.
Ai vreun link ? Ceva sondaj  facut recent, nu in 1990 ?
Sper ca nu te ei dupa numarul de platitori ai taxei TV.

Edited by iulian_k, 22 June 2015 - 07:25.


#8
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Sondaj personal. Cum nu stau numai in casa ( la tv ) sau job, pe o perioada de timp observ care sunt tendintele consumatoriste.

PS. Nu am conturi de face, twit & co care sa-mi distraga atentia.

#9
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011
Astia fac emisiuni de tot rahatul pt ca (zic ei) asta se cere. Cine plm cere asa ceva? Majoritatea cunoscutilor mei injura aceste emisiuni pline de tigani analfabeti, manelisti si evazionisti. Eu nu ma uit la aceste mizerii dar totusi ma intreb cine urmareste asa ceva? Chiar am ajuns un popor de cretini inculti?
Ce naiba sa invete tinerii de la TV atata timp cat pe toate posturile sunt promovate prostituate gen Loredana Chivu, Bianca Dragusanu etc , sau tigani evazionisti gen Salam, Adi Minune si alti magraoni

#10
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Solutia:iesiti cu toata familia in balcon si faceti ca in imaginea de mai jos.Succes garantat!!!Posted Image

http://api.ning.com/files/u3gf-Vmu6-NyzvvaJayZ7ajfeUwWgzw2DfSly6cmNlbqcMWmRlOggqRUpeUxzyGmg4XR1LaEwWpS4G2c3ntP2YONtH413HmQ/ThrowoutTV.jpg?width=306&height=329

Edited by Adi blondu, 22 June 2015 - 08:34.


#11
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,036
  • Înscris: 02.03.2003
Hedonistul scrie bine dar nu se abtine si strecoara si cateva randuri nepermise.
Voi incerca sa modific unele randuri.

Am rugamintea sa gasiti variante mai corecte politic, pentru a nu fi nevoit sa inchid discutiile.

#12
codroot67

codroot67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 21.02.2007
Manipulare in masa!!!
nea Nicu si gasca lui au fost acuzati ca manipuleaza POPORUL cu TELEVIZORU,dar erau copii mici pe linga astia
pai cum e mai simplu sa deviezi atentia POPORULUI de la adevaratele probleme din tara decit bagand la inaintare " viata" amoroasa a nu stiu cui "vedeta tv"
ce.. ,cum ..,cu cati.., de ce  ...,si toti care nu nici o treaba cu viata reala belesc ochii la tv si apoi tine-te nene pe comentarii
si inca ceva emisiunile  sunt ca riia (dau bine la rating) daca apare "unu sau una"  la un post repede alti cresc cota cu un"altu sau o cu alta " la  postul lor (bine inteles e vorba de panarame)
si inca altceva aia care merg acolo primesc si o gramada de bani ca prostimea sa beleasca ochii si urechile la ei,si tantalai daca le spui ca totul e facatura sunt in stare sa te alerge prin curte
incepand de la emisiunile de "talentati "la toate celelalte sunt o facatura ....

Edited by codroot67, 22 June 2015 - 10:30.


#13
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
Ciudat, tot vreo, vreun se scria și înainte de 00. :)

View PostAdi blondu, on 22 iunie 2015 - 08:34, said:

Solutia:iesiti cu toata familia in balcon si faceti ca in imaginea de mai jos.Succes garantat!!!Posted Image
Ăia și-au luat LCD. :)

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Dar cine vă pune să vă uitaţi la toate tâmpeniile româneşti? Nu aveţi Mezzo, Euronews, Paramount Channel, T.C.M., Viasat History, Da Vinci Learning...?

#15
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Tot datorita emisiunilor de prost gust am ajuns ca de 3 ani sa nu ma mai uit la televizor. Astia spun ca asta se cere, dar cunosc destui care sunt scarbiti de astfel de emisiuni realizate de oameni si ptr oameni a caror cultura generala lasa de dorit.

#16
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

View Postalfa_alfa, on 22 iunie 2015 - 10:17, said:

Dar cine vă pune să vă uitaţi la toate tâmpeniile româneşti? Nu aveţi Mezzo, Euronews, Paramount Channel, T.C.M., Viasat History, Da Vinci Learning...?

Nu-i vorba aici despre la ce se uita cel care e indignat, iti dai seama ca nu sta sa urmareasca Maruta si Capatos. Dar cand vezi ca in jurul tau societatea incepe sa fie fascinata de gunoi, e normal sa-ti pui semne de intrebare si sa tragi un semnal de alarma.

Edited by Phobos, 22 June 2015 - 11:32.


#17
nealsmith

nealsmith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 14.07.2014
Asta e peste tot.Imoralitatea,tigania este promovata peste tot pentru a genera bani de la toti prostii de pe lume,ii mai ieftin sa tampim desteptii decat sa aducem prostii la nivel normal.
Asta-i viitoru,amu' noi putem arunca televizoru',da' daca restul oricum se uita,n-avem ce face.
TL;DR:Nu-i prost cine vinde,ii prost cine cumpara.

#18
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
A vorbi despre procesul de tiganizare nu tine nici de ura, nici de iubirea fata de tigani, fiind defapt un deserviciu major adus tuturor.

Desi nu ma uit la televizor, nu poti sa nu auzi de ei, era Mexicanu, Leo din Strehaia, Nelson Mondialu si acum Guta. Cu exceptia acestor cimpanzei si a moderatorilor ce presteaza rahat, tiganilor de rand li se face un deserviciu prin popularizarea ciurucurilor, insa care e scopul?
Manelizarea a facut mai mult rau tiganilor, indepartandu-i de muzica veche lautareasca, care e singura varianta de muzica tiganeasca general acceptabila.

Scopul dupa cum ziceam, este diluarea identitatii, atat nationale, cat si "tiganesti", depopularizarea invatamantului (cand parasutele si trompetistii analfabeti vorbesc de mii de euro, cine mai e prost sa-si toceasca 20 de ani din viata invatand), crearea unei permanente stari de teroare, prin prezentarea "valorosilor", si insinuarea ca niciodata, bai, albule, doctorule sau inginerule, n-o sa ai valoarea la aia de ciordeste prin Europa sau canta pe la nunti.

Se intretin permanent trei stari de teroare,
1. cea fizica, prin tigania infractionala, tolerarea si protectia militiei fata de tiganii infractori, cat si protejarea coloratilor mai ceva ca pe animalele pe cale de disparitie, in defavoarea celorlalti.
Adica cine n-a priceput, cand dai nas cu coloratu, fie esti victima, fie daca esti smardoi si devii agresor, umfli puscaria. Victima fiind vei vedea ca toata Politia e degeaba, statul e in deserviciul tau si in apararea migratorilor.

Am citit de un politist din Franta, intamplator era negru, care a prin un puradel la furat, si doborat de neputinta legislativa, la casunat in bataie... puradelul si-a revenit, politistul darmat de potentialele consecinte ale faptelor sale s-a sinucis.

2. cea psihica, prin inocularea ideii ca indienii sunt de rasa superioara (inversul teoriei rasiale a lui Alfred Rosenberg), adica practicarea eugeniei naziste pe majoritate.
Ei nu muncesc, n-au invatat nici sa citeasca, sunt defecti genetic (cel mai cunoscut dintre ei, handicapatul Minune). impozit n-au platit in viata lor, porecle de infractori, melodii sau dedicatii infractorilor, amenintari "pe piese" adresate denuntatorilor, sau rivalilor, fara ca legea sa poata sa constituie corp delict creatiile artistice.

3. cea institutionala, e un caz recent cu o femeie alcoolica, careia statul i-a luat rapid copiii, daca era o tiganca nu indrasnea nimeni asemenea "discriminare"
discriminarea intitutionala a copiiilor orfani

Daca vrei sa adopti pe cineva, unde nu exista vre-o legatura de sange sau rudenie, (minor aflat in grija statului, se subintelege), nu e chiar asa, ca si cum te-ai duce la Pet Shop sa-ti alegi unu!
Daca n-ai pile, interventi sau spaga groasa, nu te atingi de preferati, adica copiii sanatosi, intre 0 si 3 ani, de culoare alba. Mai mult decat atat, ti se propune vre-un defect minoritar de varsta scolara, fiind aici dezavantajati in special acei copii care sunt adoptabili si sfarsesc institutionalizati.

Locuri speciale la licee, la facultati, limba materna desi nu sunt minoritate nationala, tolerarea casatoriilor minorilor, a casatoriilor fortate, etc
Stiati ca exista in Romania sate, cartiere, in care statul cotizeaza pt curentul furat? Adica se fura atat de mult curent, si nimeni nu face nimic, incat distribuitorii sunt tentati sa lase localiati - cartiere intregi debransate cu totul, insa debransarea ar insemna la scurt timp disparitia completa a retelei aeriane.
Sa fure unu din voi curent, ca veti da sute de milioane (avocatilor, si drept despagubiri) pt a nu primi pedeapsa cu executare.

View Postnealsmith, on 22 iunie 2015 - 11:46, said:

Asta e peste tot.Imoralitatea,tigania este promovata peste tot pentru a genera bani de la toti prostii de pe lume,
Hai sa ne indepartam de acest cliseu, tigania nu genereaza bani, ci pierde, desi nu vorbesc de o teorie a consipiratiei, banuiesc ca avem de a face cu o activitate intensa a Serviciului „D” – Dezinformare din actuala Securitate.
Despre jurnalistii acoperiti, si agenda "total straina interesului public" a televiziunilor, nu mai este cazul sa vorbim, evenimentele recente demonstrand asta.

De ce tiganizarea pierde bani? Sunt studii numeroase, referitoare la varsta mediana, studiile mediul (rural/urban), veniturile, iar televiziunea in ansamblu si in special televiziunile tiganizate si sexualizate au an de an un public mai restrans si mai sarac financiar, de unde si reclamele... care iarasi, gigantii sunt obligati sa cotizeze, mentinand pe toate canalele publicitate, si presa apeleaza la santaj pt a castiga publicitate.

Insa un public sarac face ca si santajul sa nu mai conteze, ce folos emisiunile de critica la adresa BMWului, cand telespectatorii fac blatul la tramvai?

Edited by Hedonist, 22 June 2015 - 19:10.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate