Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Apel in asteptare "invizibil"

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010
Nu stiu daca postez unde trebuie, dar incerc.
Am activat apelul in asteptare, dar ii gasesc un inconvenient mare pt mine: apelantul 2 ii apare pe telefon mesajul "apel in asteptare" si astfel stie ca vorbesc la telefon.
Stiti vreo metoda prin care sa primesc si apelul 2, dar fara ca acesta sa stie ca sunt in timpul altei convorbiri?
Terminalele sunt samsung,reteau digi.
Sper ca m-am facut inteles.
Multumesc!

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
la apel in asteptare, apelantul 2, va auzi ca suna si atat, nu i se comunica nimic. asta este in mod normal la restul de retele.

poate ca la digi e diferit. insa daca nu iti e mai usor sa scoti apelul in asteptare si sa te sune dupa ce termini?

View PostRazvanGL1, on 16 iunie 2015 - 20:41, said:


Stiti vreo metoda prin care sa primesc si apelul 2, dar fara ca acesta sa stie ca sunt in timpul altei convorbiri?


daca reteaua este setata astfel, nu ai ce sa-i faci, totul pleaca din celulele gsm, sunt mesaje automate

#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Celalalt apelant nu va auzi ce discuti tu, va primi ton de ocupat!Posted Image

#4
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostDany_Darke, on 16 iunie 2015 - 20:46, said:

la apel in asteptare, apelantul 2, va auzi ca suna si atat, nu i se comunica nimic. asta este in mod normal la restul de retele.

poate ca la digi e diferit. insa daca nu iti e mai usor sa scoti apelul in asteptare si sa te sune dupa ce termini?



daca reteaua este setata astfel, nu ai ce sa-i faci, totul pleaca din celulele gsm, sunt mesaje automate

View Postxmanyacs77, on 16 iunie 2015 - 20:47, said:

Celalalt apelant nu va auzi ce discuti tu, va primi ton de ocupat!Posted Image
Ati ramas in urma. Eu cand sun pe cineva care e in alta convorbire imi apare un popup pe display care ma informeaza ca persoana apelata se afla intr-o convorbire si sunt in asteptare.

#5
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

la apel in asteptare, apelantul 2, va auzi ca suna si atat, nu i se comunica nimic. asta este in mod normal la restul de retele.
esti sigura?
in mod normal iti apare pe display o notificare ca apelul e in asteptare pentru o secunda sau doua...
daca stai cu ochiul pe ecran, o vezi... daca duci telefonul la ureche dupa ce apelezi, pa!

initiator... singura metoda e sa raspunzi cand te suna... altceva n-ai ca sa faci...
in caz ca apelantul se uita si se prinde, o bagi p-aia: tocmai incercam sa te sun! si nu stiam de ce nu merge... Posted Image

Edited by Nero-d, 16 June 2015 - 21:02.


#6
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 02.02.2006

View PostNero-d, on 16 iunie 2015 - 20:59, said:

in caz ca apelantul se uita si se prinde, o bagi p-aia: tocmai incercam sa te sun! si nu stiam de ce nu merge... Posted Image
Dar de ce n-ar merge scuze reală ”vorbeam la telefon”, dacă tot s-a prins că vorbea la telefon? :huh:

#7
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010
O notificare scurta ii apare apelantului 2 pe care o vede mai mereu :( . De stiu nu stie cu cn vorbesc sau despre ce :D, dar apoi vin intrebarile: "cu cine vorbeai?" "Ce vorbeai?". Si daca nu e plauzibil ce raspund, face investigatii :D
Ma gandeam eu ca nu prea am ce face, dar merita sa incerc... eventual sa scot apelul in asteptare si sa-i zica ca n-am semnal. Apoi arunc vina pe astia de la digi :)) .

Edited by RazvanGL1, 16 June 2015 - 21:27.


#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,291
  • Înscris: 07.02.2003

View PostRazvanGL1, on 16 iunie 2015 - 20:41, said:

Nu stiu daca postez unde trebuie, dar incerc.
Am activat apelul in asteptare, dar ii gasesc un inconvenient mare pt mine: apelantul 2 ii apare pe telefon mesajul "apel in asteptare" si astfel stie ca vorbesc la telefon.
Numai daca raspunzi. Altfel doar ii suna si inchide cand se plictiseste.

Edited by andreic, 16 June 2015 - 21:34.


#9
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 02.02.2006

View PostRazvanGL1, on 16 iunie 2015 - 21:25, said:

eventual sa scot apelul in asteptare si sa-i zica ca n-am semnal. Apoi arunc vina pe astia de la digi Posted Image) .
E diferență între tonul de ocupat, și ”numărul apelat nu poate fi contactat”.

Explică-i frumos că întrebările alea nu sunt normale. E treaba ta când, cu cine și despre ce vorbești. Că mai cunoști și alte persoane și alte subiecte de interes decât X.

#10
dj_yonut

dj_yonut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 29.11.2009

View PostRazvanGL1, on 16 iunie 2015 - 21:25, said:

...apoi vin intrebarile: "cu cine vorbeai?" "Ce vorbeai?". Si daca nu e plauzibil ce raspund, face investigatii Posted Image

off: geloase mai sunt fetele astea... Posted Image  

on: nu cred ca ai cum sa scoti acea notificare; spunei ca te-au sunat de la relatii cu clientii in legatura cu oferte sau alte chestii Posted Image)

edit: fa-i cadou un iphone ca pe iOS nu arata daca esti in asteptare sau nu, cel putin mie pe iOS 7.1.2 nu imi arata acum nu mai stiu

Edited by dj_yonut, 16 June 2015 - 21:53.


#11
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Doar daca te angajezi la operatorul mobil si faci schimbari acolo.
Implicit apelul in asteptare notifica apelantul ca cel apelat e intr-o convorbire.

#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View Postandroholic, on 16 iunie 2015 - 20:58, said:

Ati ramas in urma. Eu cand sun pe cineva care e in alta convorbire imi apare un popup pe display care ma informeaza ca persoana apelata se afla intr-o convorbire si sunt in asteptare.
Da. Nu exista nicio setare care sa impiedice nevasta sa stie ca atunci cand te suna, vorbesti cu concurenta :)

#13
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostYOUR_GOD, on 16 iunie 2015 - 22:14, said:

Da. Nu exista nicio setare care sa impiedice nevasta sa stie ca atunci cand te suna, vorbesti cu concurenta :)
Am găsit soluția. Bagi nevasta în blacklist cât timp vorbești cu amanta, îți apare popup și  jurnal apeluri că te-a sunat. După ce închei convorbirea cu amanta scoți nevasta din blacklist și dacă mai sună nevasta și te ia la întrebări începi să înjuri "ofticat" operatorul că nu are semnal bun și îți pică rețeaua în momentele "importante" . :lol:

#14
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010
Multumesc pt sfaturi. Am ridicat problema unde trebuie.


View Postandreic, on 16 iunie 2015 - 21:34, said:


Numai daca raspunzi. Altfel doar ii suna si inchide cand se plictiseste.
Din pacate ii apare imediat cum incepe sa sune. Stiu, asa imi apare si mie.

#15
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Custom rom cm11, 100 % nu mai apare notificare ca ești în apel. Totul este de la soft.

#16
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
din toate telefoanele cu care am umblat, inclusiv ale altor prietene, la nimeni nu a aparut vreun mesaj pe telefon sau vocal, cum ca persoana pe care o apelezi este intr-o alta convorbire. doar suna de nebun ca si cum ar suna de obicei cand este liber telefonul.

ce telefoane aveti de incep sa va dea mesaje de genul?

#17
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
De la Nokia e72 încoace la toate telefoanele apare. Poate nu ești tu atent și pui direct telefonul la ureche, e logic sa nu vezi.

#18
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010
Confirm, cel putin la samsung :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate