Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Magazin de componente hardware si subansamble

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
RIMAX

RIMAX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 01.04.2015
Ete ca am ajuns si eu prin Anglia si de acum incolo Romania vreau s-o mai vad doar in vizite cat mai scurte. :lol:

Am tousi o mica mare problema. Am nevoie de diverse componente de calculator, memorii, harduri, adaptoare etc. si nu pot sa gasesc decat magazine care vand unitati sau laptopuri cu totul, nu am vazut pana acum nici un loc unde sa gasesc placi, subansamble, adaptoare, cabluri, mufe etc.

Locuiesc in Dudley, West Midlands, la vreo 10 Km vest de Birmingham... stie cineva vreun magazin din asta in zona, fie el pe strada, in mall sau online? Am nevoie de o memorie de laptop si nu gasesc decat magazine care vand sisteme intregi, nu componente.

#2
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
http://www.amazon.co.uk/

#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Eu cred ca trebuie sa postezi pe forumul Dudley.WestMidlands.co.uk, Sunt sigur ca ei stiu mai bine cartierul

#4
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
nu se poate sa nu aiba si ei olxul sao okaziile lor.

#5
RIMAX

RIMAX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 01.04.2015

View PostOctavian_SK, on 03 iunie 2015 - 16:59, said:

Daca accepta si cash si livreaza acasa, nu e nici o problema.

View Postatupi, on 03 iunie 2015 - 17:00, said:

Eu cred ca trebuie sa postezi pe forumul Dudley.WestMidlands.co.uk, Sunt sigur ca ei stiu mai bine cartierul
Nu stiu sigur ce ar trebui sa vad aici... nu vad nici un forum.

View Postaltuser09, on 03 iunie 2015 - 17:03, said:

nu se poate sa nu aiba si ei olxul sao okaziile lor.
As prefera sa pot sa iau cu garantie. Trebuie sa aiba magazine cu componente SH, numai ca nu stiu unde.

Edited by RIMAX, 03 June 2015 - 17:07.


#6
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Cauti la tomberon. Din cate am auzit poti ramane surprins de ceea ce poti gasi.

Cauta tarabagii chinezi sau alta natie asiatica. Au aia si ce nu stii ca exista.

#7
RIMAX

RIMAX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 01.04.2015
Printre miile de lucruri de care nu o sa imi fie niciodata dor se afla si mistocarii romani. Next, please!

#8
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Lumea tot incerca sa-ti explice ca cel mai bine ii intrebi pe engleji chestii din astea. Ca oricum romanii sunt mistocari si tu nu mai vrei sa vii pe-aici decat in vizite scurte. Deci intreaba si tu rasa superioara britanica.

#9
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Bine ma.
Te simti mai civilizat sau vest european acum dupa ce ai bagat sortare pe banda la legume?

#10
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Eu am găsit la Currys (care cred că s-au unit cu PCWorld) cam de toate: http://www.currys.co.uk/
Dar nici amazon sau ebay nu sunt de ocolit.

#11
RIMAX

RIMAX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 01.04.2015

View Postproxtu, on 03 iunie 2015 - 17:56, said:

Eu am găsit la Currys (care cred că s-au unit cu PCWorld) cam de toate: http://www.currys.co.uk/
Dar nici amazon sau ebay nu sunt de ocolit.
Nu am card/PayPal. Nu pot plati decat cash. Intr-adevar, am gasit cate ceva la PCWorld. Ramane de facut o vizita ca sa vad mai exact ce au pe acolo.

View PostSuper Chief, on 03 iunie 2015 - 17:29, said:

Bine ma.
Te simti mai civilizat sau vest european acum?
Da. Dupa ce am ajuns intr-o tara unde 98% din angajatori ar fi dupa gratii daca ar fi cum sunt ai nostri, pentru ca ce e considerat normalitate la noi, aici e fapta penala, da, ma simt mai civilizat.

View PostSuper Chief, on 03 iunie 2015 - 17:29, said:

dupa ce ai bagat sortare pe banda la legume?
Probabil vorbesti din experienta, pentru ca cel putin pe aici prin zona nu exista asa ceva.

#12
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Eu sunt parere ca lipsa unui card si implicit a unui cont PayPal te priveaza de multe dintre beneficiile civilizatiei vestice. Eu cred ca dupa ce iti faci card viata ti se va usura. Presupun ca un salariu il vei primi pe card totusi.

#13
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Comanzi online și le ridici de la magazin cu cash.

#14
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007

View PostRIMAX, on 03 iunie 2015 - 18:54, said:

Probabil vorbesti din experienta, pentru ca cel putin pe aici prin zona nu exista asa ceva.

Nuuuu. Nu exista. Prin miile alea de metri patrati de hale o exista dar inca nu ai aflat de la colegii de banda la asezat borcanele de iaurt in ladite sau mai stiu eu ce dracu manipulezi tu pe acolo.

#15
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Cum poti traii in ziua de azi fara cont si card bancar?

#16
RIMAX

RIMAX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 01.04.2015

View PostCatean, on 03 iunie 2015 - 19:19, said:

Cum poti traii in ziua de azi fara cont si card bancar?
Aparent, cum poti trai fiind si analfabet.

#17
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View PostRIMAX, on 03 iunie 2015 - 16:53, said:

Ete ca am ajuns si eu prin Anglia si de acum incolo Romania vreau s-o mai vad doar in vizite cat mai scurte. Posted Image

Am tousi o mica mare problema. Am nevoie de diverse componente de calculator, memorii, harduri, adaptoare etc. si nu pot sa gasesc decat magazine care vand unitati sau laptopuri cu totul, nu am vazut pana acum nici un loc unde sa gasesc placi, subansamble, adaptoare, cabluri, mufe etc.

Locuiesc in Dudley, West Midlands, la vreo 10 Km vest de Birmingham... stie cineva vreun magazin din asta in zona, fie el pe strada, in mall sau online? Am nevoie de o memorie de laptop si nu gasesc decat magazine care vand sisteme intregi, nu componente.

Ete ca ai ajuns si tu in UK, si de ce ne deranjezi? Si noi vrem sa te vedem la fel de rar, de ce nu incerci pe ebay? ai acolo sute, mii de vanzatori pe UK, ai marfa pentru toate buzunarele. Succes in UK ! si sa nu uiti sa ne scrii!

#18
claudelb

claudelb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 26.01.2004
Incearca pe gumtree ...de asemenea mai sunt unele magazine locale de reparatii pc sau vanzari componente...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate