Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

accident din culpa cu victima

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
Almas09

Almas09

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.06.2015
Bună ziua. As dori foarte mult sa îmi dați niște pareri. Acum aprobare o luna am accidentat din greșeală o masina din parcare iar din nefericire un om era intre cea accidentata și urmatoarea. A fost internat cca 8 zile,a fost operat pentru fractura cu deplasare tibie și peroneu și acum deși I am luat cele necesare:carji,medicamente...medicul care l a dorit mă amână cu impacarea. Poate acestuia sa I se dea peste 90 zile de îngrijiri medicale?

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
nu zic ca nu se intampla, da frate .... pe bune...esti pericol public.
Ce pana mea pareri vrei ?!?! Ce ai vrea sa auzi !?

Eu fara sa te trag in proces nu te-as lasa. Sincer.
Ai cerut parerea. Aceasta este parere mea.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu medicul curant dă numărul de zile de îngrijiri medicale ci cel de la medicina legală. Victima te amână cu împăcarea pentru că nu ştie cum vor evolua lucrurile şi nu vrea să piardă şansa de a obţine cât mai mult de la tine.

#4
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Pe omul ăla l-ai nenorocit pe viață, acum taci și plătește, ce sfaturi mai vrei?

#5
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Victima e inca in spital?

#6
Almas09

Almas09

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.06.2015
Nu. A stat cca 8 zile. Accidentul a fost în 8 apr

#7
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009

View PostAlmas09, on 03 iunie 2015 - 11:43, said:

Bună ziua. As dori foarte mult sa îmi dați niște pareri. Acum aprobare o luna am accidentat din greșeală o masina din parcare iar din nefericire un om era intre cea accidentata și urmatoarea.


Eu asa am inteles. Tu, sofer in masina A, ai lovit o masina care era parcata, B, pe care ai impins-o pana in masina C, banuiesc ca tot parcata. Intre B si C era un om, om care a fost efectiv strivit.

Dupa toate cele relatate, tu umblii sa te impaci cu omul respectiv? Eu ti-as fi spus direct, de la prima intalnire: proces scrie pe tine si sa te rogi ca asigurarea sa iti despagubeasca pagubele (inclusiv morale) fara recuperare.

ps: ce naiba conduceai, un tir?

#8
sinsero

sinsero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 31.05.2015

View PostAlmas09, on 03 iunie 2015 - 12:24, said:

Nu. A stat cca 8 zile. Accidentul a fost în 8 apr


adica, inafara de spitalizare mai are dreptul la ingrijiri medicale

#9
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Da-i tibia si peroneul tau si sunteti chit.

#10
alex230ro

alex230ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 29.01.2008
asta e ,se mai intampla,proces si despagubiri cam asta te asteapta.politia ce a zis?

#11
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007

View PostAlmas09, on 03 iunie 2015 - 11:43, said:

Bună ziua. As dori foarte mult sa îmi dați niște pareri. Acum aproape o luna am accidentat din greșeală o masina din parcare iar din nefericire un om era intre cea accidentata și urmatoarea. A fost internat cca 8 zile,a fost operat pentru fractura cu deplasare tibie și peroneu și acum deși I am luat cele necesare:carji,medicamente...medicul care l a dorit mă amână cu impacarea. Poate acestuia sa I se dea peste 90 zile de îngrijiri medicale?
Tu intri/mergi cu 100 km/h intr-o parcare??? In locul tau nu mai intrebam pe forum,cat tupeu!!!Posted Image

#12
hai_hui

hai_hui

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 18.09.2006
Zilele de îngrijiri medicale nu echivalează cu zilele de spitalizare, aşa cum greşit înţeleg unii. La dublă fractură, cu deplasare de tibie, numărul zilelor de îngrijiri medicale va trece cu siguranţă de 90 de zile, mai ales dacă victima este trecută de o anumită vârstă şi se reface mai greu. Oricum, şi dacă sînt peste 90 de zile, acţiunea penală se pune în mişcare la plîngerea victimei, aşa că poţi evita procesul, dacă vă înţelegeţi pe parte financiară. Vezi că asigurătorul RCA suportă şi cheltuielile de spitalizare/medicale/recuperare, dacă l-ai avizat.

#13
sinsero

sinsero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 31.05.2015

View Posthai_hui, on 03 iunie 2015 - 13:28, said:

Zilele de îngrijiri medicale nu echivalează cu zilele de spitalizare, aşa cum greşit înţeleg unii. La dublă fractură, cu deplasare de tibie, numărul zilelor de îngrijiri medicale va trece cu siguranţă de 90 de zile, mai ales dacă victima este trecută de o anumită vârstă şi se reface mai greu. Oricum, şi dacă sînt peste 90 de zile, acţiunea penală se pune în mişcare la plîngerea victimei, aşa că poţi evita procesul, dacă vă înţelegeţi pe parte financiară. Vezi că asigurătorul RCA suportă şi cheltuielile de spitalizare/medicale/recuperare, dacă l-ai avizat.


vorbesti din calitatea conducatorului auto!?

#14
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
asiguratorul e anuntat sigur de ceilalti cu masinile busite, asta in cazul ca initiator avea rca valabil.
oricum ala trece garantat de 90 de zile.

si misto logica initiator   "dom'le, i-am luat si carje, ce mai vrea de la mine?"

#15
hai_hui

hai_hui

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 18.09.2006

View Postsinsero, on 03 iunie 2015 - 13:32, said:

vorbesti din calitatea conducatorului auto!?

Tu în ce calitate vorbeşti pe aria Juridic/Drept Penal? Omul a cerut un sfat, nu să audă cît de prost conduce. Altfel, ar fi postat pe aria Moto, la Accidente şi alte peripeţii.

#16
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
hai_hui: omul a cerut o parere

#17
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Presupun ca trebuie sa fie un proces, in urma caruia asigurarea RCA a lui sa il despagubeasca pe omul de-a cazut victima nefericitului eveniment.

Asta in conditii normale si civilizate. Acum depinde de contextul accidentului. Daca erai beat muci si mergeai cu 100 la ora prin parcare, s-ar putea ca asigurarea RCA sa nu te acopere, si sa trebuiasca tu sa-l despagubesti pe respectivul.

Totusi, astea cu "i-am luat carje, i-am dus si doua portocale la spital, si l-am mangaiat cu vorbe bune"...serios, sunt egale cu zero.

#18
sinsero

sinsero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 31.05.2015

View Posthai_hui, on 03 iunie 2015 - 13:46, said:

Tu în ce calitate vorbeşti pe aria Juridic/Drept Penal? Omul a cerut un sfat, nu să audă cît de prost conduce. Altfel, ar fi postat pe aria Moto, la Accidente şi alte peripeţii.

de ce esti atit de sigur despre el?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate