Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

problema ciudata wi-fi smartphone

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012
Salut, am un lenovo a859. pana in ultimele 2 luni wi-fi-ul mergea perfect, acum ma pot connecta doar la routerul de acasa merge totul bine, insa daca ies in oras si incerc sa-l connectez la orice wi-fi free pe care il gasesc esueaza si apoi imi arata '' salvata'' si nu merge, sau pur si simplu esueaza.
va multumesc!

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Poate semnalul era slab sau access point-ul respectiv era gatuit (prea multi useri conectati). Alti prieteni sau colegi au reusit sa se conecteze?

#3
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012
am incercat si la kfc si la winmarkt si la afi si la mcdonalds si la rompetrol... nicaieri nu merge. la altii mergeau

#4
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Poate fi orice... De la android (SO) care a luat-o razna pe telefon pana la o incompatibilitate cu setarile de securitate de la acele hotspot-uri WiFi.
In alte locuri ai intampinat aceleasi probleme (munca/ scoala/ acasa la prieteni sau vecini)?
Vezi daca ai vreun update disponibil pentru modelul tau de telefon. Poti incerca si un reset la setarile din fabrica (daca nu este prea mare deranjul cu refacerea setarilor si reinstalarea aplicatiilor).

Arunca o intrebare si pe topicul dedicat A859: http://forum.softped...23-lenovo-a859/

#5
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012
la munca nu am net. o sa vad pe la ce vecin sa incerc sa ma conectez. si totusi inainte mergea si la locatiile mai sus mentionate...
nu am actualizari disponibile.

Edited by sun_kid, 03 June 2015 - 11:10.


#6
victor55555

victor55555

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 03.05.2015
Eu am un Lenovo Vibe Z2 de vreo doua luni si am o problema si mai ciudata!Wi-fi-ul a mers bine pana acum doua zile cand a aparut o mare ciudatenie!Lenovo recunoaste retelele wi-fi,se conecteaza,dar cand vreau sa intru pe net imi apare eroare de conexiune sau conexiune expirata sau verificati conexiunea si reincercati.Problema este ca la viteza de trafic imi apare doar 0,1 pana la 1,5 kb/sec,iar cand functiona bine,era de la 50 la 300 kb/sec,iar cand descarcam ceva ajungea la 1,5 Mb/sec.Va rog,dati-mi un sfat ca sa mearga din nou.Nu as vrea sa-l trimit la garantie inca.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate