Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Motorola Moto G 4g (v2 - 2015) vs Lg G2 mini

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
brusli

brusli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 24.01.2007
Salut,

Am un LG G2 mini (http://www.emag.ro/t...k/pd/DWHNLBBBM/) si ocazional imi face probleme (se mai blocheaza, merge greu). Vreau sa imi cumpar alt telefon si la telefoane ieftine am gasit ca fiind cel mai bun Moto G2 din 2015. Problema e ca la procesor si ram sunt la fel. Merita sa iau Moto G2-ul?

#2
`Giovanni

`Giovanni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 22.12.2006
Nu.

#3
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,714
  • Înscris: 06.07.2005

 brusli, on 03 iunie 2015 - 06:55, said:

ocazional imi face probleme (se mai blocheaza, merge greu)

Doua posibile cauze:
- Softul, dai un factory reset, scoate aplicatiile de care n-ai nevoie;
- Hardware slabut (luand alt telefon cu acelasi hardware nu te poti astepta la vreo schimbare).

#4
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Ce te-a atras la acest produs? Care este legătura cu LG G2 în afară de nume? Ce are comun? Softul încărcat de bălării?

#5
brusli

brusli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 24.01.2007

 albastru, on 03 iunie 2015 - 09:44, said:

Ce te-a atras la acest produs? Care este legătura cu LG G2 în afară de nume? Ce are comun? Softul încărcat de bălării?
L-am luat mai ieftin prin puncte acum ceva timp. Era cel mai performant in categoria lui de buget.
Acum din ce vad diferenta de pret intre LG G2 mini si Moto G2 e de 4 mil (moto g are camera mai buna, display etc, dar acelasi procesor si ram)

#6
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Dar are Android curat, nu jeg. Uite o comparație subiectivă între Moto E și Songsomngc Gulongxsy S5 deluxs premium cu piele de plastic, imitație de metal dar și imitație de Android:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3P9vDAY0U0A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by albastru, 03 June 2015 - 10:28.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate