Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

De ce isi bat romanii nevestele

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
120 replies to this topic

#1
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
E 3 iunie, se aniverseaza cativa ani de cand pe tatal meu l-a lovit un soi de criza mijlocie, si a inceput dandu-si prea multa importanta sa riste ceea ce nu era numai al lui, adica banii, in special banii care daca el nu i-ar fi tocat, mi s-ar fi cuvenit mie.

Pt ca nu asculta, l-am batut, cand ii caram ploaie de pumni urla ca din gura de sarpe: Dai in tactu dai in Hristos ma!
Si ca sa-i demonstrez ca imi pasa l-am internat o runda in sanatoriul de la Predeal, la o cura de liniste
I-am demonstrat ca am mai mult creier, mai multi muschi si mai multe relatii decat el, si daca vrea sa-si pastreze dreptul de semnatura, va trebui sa asculte mai dez, mai ales ce-i spun eu.

Mi-a pasat frumos ce afaceri avea, pe care eu le-am lichidat si l-am scapat de ani grei de puscarie pe care acum ceva timp nici nu-i visa, s-a retras frumos in Spania langa litoral, unde are o mica fabricuta de fabricat profile metalice, si mama o mica fransiza intr-o farmacie, sa nu se plictiseasca acasa si sa nu-mi ceara bani de paine.

________________
Desi in cazul meu n-a fost cazul, similara este situatia barbatilor ce-si bat nevasta, si nu numai. E un coctail in primul rand de iubire, caci il bati ca-ti pasa, combinat cu un sentiment de nesiguranta, de vulnerabilitate.
Practic e expresia disperata a manifestarii controlului asupra unei fiinte care te poate rani, si fata de care nu mai ai nici incredere, nici alte metode coercitive

Mass-media, care nu stiu ce interese urmareste, promoveaza raspunsuri mult mai radicale si brutale decat bataia, anume abandonul rapid si direct. Am vazut si auzit de nenumarate cupluri, in care el ori dadea din pumni, ori balea la pustoaice, si in loc de o tentativa cat de mica de a trata un bolnav, acesta primea o reactie de abandon rapida, care-l arunca intr-un stadiu de depresie si adesea alcoolism, de unde recuperarea devine imposibila.

in fata a ceea ce iubesti si nu poti controla, te simti ca un bolnav in mainile medicului, si nu ca il iubesti pe meic, dar te iubesti pe tine si nu vrei ca nenorocitul sa te omoare cu zile!

#2
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Mai Mengele, tu ai avut o existenta tulburata care te-a afectat. Ori asta ori ai un dealer la care trebuie sa renunti.

#3
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Eu tot timpul imi bateam prietenele dimineata, pana seara sigur faceau ceva s-o merite.

#4
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
Invidiez actuala generatie, cea a copiilor nascuti la aproape 40 de ani... acestia nu vor mai suferi de hegemonia parintilor, tranzitia s-ar face mai natural, ca in "nasul", fara conflicte inutile.

Sansa mea a fost singuratatea, copilarind la bunici, si de la 14 ani locuind singur, am reusit sa ma desprind rapid de influenta personalitatii puternice a parintilor,
Asta de-a lungul timpului a condus la ciocniri extrem de violente, ce apar cand toleranta e zero, cu absolut oricine, asemeni unui caine turbat.

Edited by Hedonist, 03 June 2015 - 03:40.


#5
sinsero

sinsero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 31.05.2015
naiba intelege ce vrei sa spui, dar esti grav!

#6
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Aoleo, ce ai facut bre?Posted Image

#7
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
Esti bolnav amice.

#8
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Suna mai mult a film american sau carte scrisa de un autor ce a trait in U.S.

#9
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
[ http://www.troll.me/images/sadasdas/wtf-did-i-just-read.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014

View Postmasni, on 03 iunie 2015 - 04:55, said:

Esti bolnav amice.
Cand ai cate un tiran de-asta in casa care bate ca la fasole, sa te vad pe tine! Cum sa nu ramana cu sechele? Il inteleg, i s-a umplut paharul la un moment dat.

#11
sergiustg

sergiustg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 13.08.2011
Mi-e cam sila sa citesc ce ai scris...
O sa iti raspund la intrebarea din titlu, totusi.
Posesive, tupeiste si uneori vagaboantePosted Image

#12
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014

View Postsergiustg, on 03 iunie 2015 - 06:10, said:


Posesive, tupeiste si uneori vagaboantePosted Image

Tot timpul bagaboante.

#13
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012
Subiectul a mai fost dezbatut, dar n-are nici o legatura (cocalarismul) cu scenariul tau.

Edited by nino852, 03 June 2015 - 06:52.


#14
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011
Daca te insori cu Nikita din Romana, nu apuci sa ridici mana...

#15
iulyusfagaras69

iulyusfagaras69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 07.07.2011
Erau și alte metode de a rezolva problemele dintre voi. Eu am trăit o situație similară și când am simțit că nu mai pot mi-am luat catrafusele și am plecat... Nu știu de ce tind să cred că ce spui tu e vrăjeală... Ori e vrăjeală ieftină  ori ai nevoie de ajutor de la specialiști (psihiatrii). Într-o țară a anului 2015 nu cred că este posibil ca o persoană să reacționeze așa fără a avea probleme la bibilică...tu ai fi un caz pentru Măru»ă.... Spune-i lui treburile astea... Sau , mai bine, du-te la un psiholog sau psihiatru. Cum spuneam, am trăit o situație similară, am 1,95 și 89 kg, dacă aș fi rezolvat problema ca tine aș fi în pușcărie... Controlează-te frate, nu e rușine să mergi și să ceri ajutorul la un medic de domeniu!

#16
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,496
  • Înscris: 13.10.2010

View Postedy_wheazel, on 03 iunie 2015 - 02:59, said:

Mai Mengele
Deci, nu stiam de unde sa-l iau.

#17
-index-

-index-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.06.2015
Eu am incercat sa nu imi bat nevasta, dupa ceva timp m-am pomenit ca s-a suparat pe mine, cica nu o iubesc, am pe altele, nu tin la ea, asa ca i-am dat bataie.
Relatia a redevenit una fericita, din cand si cand am chef, o mai violez, dar asta nu de fata cu copii, am grija sa ii trimit la mama ei.

#18
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
Și tată-miu a început să-mi f_tă afacerile și relațiile pentru că dă drumul la gură aiurea. Asta înseamnă că mă car, nu că îi car pumni.
Nevestele trebuie abandonate, nu bătute, pentru o vreme măcar.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate