Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Samsung Galaxy S6

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Razvan03Andrei

Razvan03Andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 20.09.2011
Salut! Nu stiam unde sa postez (am vrut sa postez in categoria de telefoane la Samsung) dar ma gandeam ca aici ar fi cel mai indicat. Pana la urma tot aceleasi persoane o sa-mi raspunda.

Deci, am vazut astazi o oferta la evoMAG cu Samsung Galaxy S6 32GB la 2500 lei si cand am vrut sa-mi cumpar mi-a zis "Stoc epuizat". Am inceput sa caut pe net unde ar fi cel mai ieftin (ma gandeam ca ofera si concurenta macar sub 3000 lei ca o fi ceva Summer Sale..) si pana la urma am ajuns pe olx. Am dat de cineva care spune ca si-a cumparat un S6 pe 30.05.2015 (adica acum 4 zile) si il da la 2500 lei cu garantie 2 ani la Telekom. Ma gandeam ca daca omul ofera livrare cu verificare, ca are garantie la Telekom si totul e in regula..nu inteleg unde e buba. Adica care e faza? De ce ar cumpara cineva un telefon de la Telekom unde costa 3200 lei si dupa sa-l dea cu 2500 lei? L-a luat la abonament..a dat vreo teapa acolo..ce se intampla? Am vazut mai multi care vand la 2500 lei sub acelasi pretext "Sigilat, livrare cu verificare (unii nu ofera, dar daca le ceri iti dau) si garantie 2 ani la telekom".

http://olx.ro/oferta...html#6f4ab48419

Uitati un link mai sus ca sa nu cautati prea mult.

P.S. Am sa mai pun si alte link-uri

http://olx.ro/oferta...ni-ID3OTIq.html
http://olx.ro/oferta...at-ID414Vi.html (Garantie la Orange)
http://olx.ro/oferta...ie-ID3XxIV.html (N-am idee unde are garantie)
http://olx.ro/oferta...8c034e;promoted (Garantie vodafone)

La Telekom stiu ca a fost oferta aia (aduci un S5 si-ti dau un S6 la 1 leu cu abonament de 50 euro parca, dar chiar daca aduceau un S5 si au facut rost de el de pe net sau prin alte mijloace, tot nu inteleg de ce sunt multi care vand cu garantie 2 ani la telekom :)) )

Edited by Razvan03Andrei, 02 June 2015 - 18:08.


#2
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Tot aceleasi persoane o sa il si inchida :)))
Aia care vand asa sunt angajati Telekom sau Orange care fac ei niste manarii si le iau mai ieftin cica ''pentru ei'' si apoi le vand.

#3
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Ce treaba ai tu de unde au ei telefoanele? Dacă vrei cumperi, dacă nu, nu. Aveți unii niște dileme de te doare mintea...

#4
Razvan03Andrei

Razvan03Andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 20.09.2011

 Mur_, on 02 iunie 2015 - 18:17, said:

Ce treaba ai tu de unde au ei telefoanele? Dacă vrei cumperi, dacă nu, nu. Aveți unii niște dileme de te doare mintea...

Haha, fain. Tu nu ti-ai pune o intrebare daca ai cumpara ceva ce e cu aproximativ 1000 lei mai ieftin? In ziua de azi sunt atatea magarii incat poate cumperi ceva si te trezesti cu cineva la usa sa-ti zica "Da-mi-l inapoi" si dupa rade unul de tine " Da tu nu ti-ai dat seama ca e ceva la mijloc daca era cu 1000 lei mai ieftin?!". Multumesc pentru informatiile utile, ca intotdeauna.

Edited by Razvan03Andrei, 02 June 2015 - 18:25.


#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Da, ma rog.
Andrei, exista bineinteles, varianta ca telefonul sa fie ok. Tu poti verifica la Samsung, pe baza IMEI-ului, starea telefonului. Tot la ei, poti cere informatii privind validitatea garantiei, in baza documentelor pe care le gasesti in colet.

Si sa achizitionezi un produs numai pe seama pretului cel mai mic, reprezinta iresponsabilitate si risc.

#6
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Multe sunt luate pe firme, la niste abonamente mari plus puncte de fidelizare, si alte beneficii care reduc pretul.Nu-ti face tu griji ca nu ies baietii in pierdere si nici nu e vreo tzeapa.

#7
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

 Razvan03Andrei, on 02 iunie 2015 - 18:24, said:

Tu nu ti-ai pune o intrebare daca ai cumpara ceva ce e cu aproximativ 1000 lei mai ieftin?
Nu, atata timp cat (ca si in cazul tau) produsul e sigilat, cu factura, garantie si tot tacamul.

Cum iti zicea si colegul de mai sus, sunt firme care au cate 10-15 abonamente pt angajati, abonamente de zeci de euro/ luna. Parerea ta cam care e, le renteaza sau nu celor de la Telekom/ Orange samd sa-i dea administratorului unei firme de genul asta telefoane high-end la preturi de nimic, doar ca acesta sa-si reinnoiasca abonamentele la ei?

#8
Razvan03Andrei

Razvan03Andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 20.09.2011

 Mur_, on 02 iunie 2015 - 19:53, said:

Nu, atata timp cat (ca si in cazul tau) produsul e sigilat, cu factura, garantie si tot tacamul.

Cum iti zicea si colegul de mai sus, sunt firme care au cate 10-15 abonamente pt angajati, abonamente de zeci de euro/ luna. Parerea ta cam care e, le renteaza sau nu celor de la Telekom/ Orange samd sa-i dea administratorului unei firme de genul asta telefoane high-end la preturi de nimic, doar ca acesta sa-si reinnoiasca abonamentele la ei?

Uite, daca mi-ai fi raspuns asa de prima data, ar fi fost mult mai ok! Multumesc pentru raspuns. Si eu am incredere din moment ce au tot tacamul, dar mereu am un feeling..Nu stiam exact de ce este cu 1000 lei mai ieftin (ca totusi, sunt 1000 lei).

Multumesc tuturor!

#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
le dau mai ieftin pt a putea sa scape de ele, ei le-au luat doar ca sa faca un ban de pe urma lor. daca il vand cu 500 mai ieftin, nu se intinde lumea asa tare, dar la 1000 deja trezeste interesul tuturor.

exact cum ai patit si tu si ai ajuns sa deschizi un topic doar pt a te lamuri. in concluzie, scopul a fost atins, produsul s-a vandut fara batai de cap, bani castigati usor direct in buzunar.

#10
ygor

ygor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 23.02.2007

 Razvan03Andrei, on 02 iunie 2015 - 20:04, said:


Uite, daca mi-ai fi raspuns asa de prima data, ar fi fost mult mai ok! Multumesc pentru raspuns. Si eu am incredere din moment ce au tot tacamul, dar mereu am un feeling..Nu stiam exact de ce este cu 1000 lei mai ieftin (ca totusi, sunt 1000 lei).

Multumesc tuturor!

Sa nu fie telefonul ca si masina. Ocazie!. Faceliftul a aparut in 2009, adica stopuri led si daylight. Ca sa pui asemenea stopuri trebuie sa inlocuiesti aripi, capota, bara.

#11
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
Se gasesc deja si sub 2000 de lei; daca, după o verificare, totul e ok, nu vad de ce nu le-ai cumpara.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate